Autor Wątek: Klub szeroko- i pełno-pasmowców  (Przeczytany 1208 razy)

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
Odp: Klub szeroko- i pełno-pasmowców
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 05, 2018, 18:22 »
Ja sobie zaraz gramofon odpalę. Zacznę od Eryka Dolphiego a Bóg raczy wiedzieć na czym skończę ;) Oczywiście na AN. A co!
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline tomekkk1

• Lampocholik zadeklarowany, praktykujący.
  • maniak
  • Ta "taniofilia" coraz drożej mnie wychodzi... ;)
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 05, 2018, 18:57 »
Daft Punk "Get Lucky" - niby nic skomplikowanego, a uczę się tego od nowa...
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 05, 2018, 20:08 »
Myślałem, że te szerokopasmowce to jakaś niszowa fanaberia, a tu proszę, pół forum takie zaposiada :)
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 05, 2018, 20:09 »
To jest forum ludzi szukających rozwiązań alternatywnych ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 05, 2018, 20:17 »
Myślałem, że te szerokopasmowce to jakaś niszowa fanaberia, a tu proszę, pół forum takie zaposiada

A Ty to co, jaki klasyk? Też Ci nic nie brakuje.  ;D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Bel Canto CD 2, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe EAR 834 P.

Online Piterski

• maniak
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 05, 2018, 21:55 »
Piotrek,
 zobaczymy co Ty powiesz po 10-ciu latach z EV
myślę ze to samo

Grzesiu raczej na pewno nie powiem, że nie słyszałem w życiu lepiej brzmiących kolumn, co nie znaczy że są do dupy i mi się nie podobają.
Wręcz przeciwnie zamierzam je dopieścić i zostawić po sobie w spadku.
Jest jednak szansa że po 10 latach przestanę w nich grzebać ;D
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 05, 2018, 23:54 »

Jest jednak szansa że po 10 latach przestanę w nich grzebać ;D
Piotrek , zyczę Ci tego  :)
no i oczywiscie 10K vinyli, po 1K na rok

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 07, 2018, 10:17 »
W ostatnim wydaniu High-Fidelity (wiem, co za chwilę powiecie 😁 , lecz ja to czytuję, aby mieć rozeznanie w nowościach, no i ładne są zdjęcia) jest artykuł o producencie wzmacniaczy lampowych marki Encore 7. Wzmacniacze są, jakie są (słuchałem i nie moja to estetyka, lecz wyglądają cudnie!), nie o tym jednak chciałem pisać.
Otóż, konstruktor tych wzmacniaczy, człowiek niewątpliwie znający się na rzeczy, osłuchany, i do tego jeszcze muzyk grający na gitarze elektrycznej, należy do grupy producentów zwanych Polskim Klastrem Audio. W tej grupie 10 producentów, są 4 firmy wytwarzające zespoły głośnikowe, różnych typów, lecz wszyscy produkują głośniki wielodrożne.
Pomimo tych oczywistych zależności i, jak się domyślam, różnych biznesowych zobowiązań, uderzyło mnie to, jak kilkukrotnie właściciel firmy Encore z dużą atencją i uznaniem wypowiada się o głośnikach szerokopasmowych. Z tekstu wynika, że mają tam naprawdę niezłe głośniki do posłuchania, a jednak konstruktor z wyraźną przyjemnością słucha zestawów pełnopasmowych. Co więcej, wydaje się, że do takiego dźwięku jakby trzeba było dorosnąć, ewoluując poprzez różne konstrukcje wielodrożne, tuby, otwarte odgrody, wstęgi, itp.
Piszę to wszystko w tym naszym klubiku, aby pokazać, że głośniki szerokopasmowe to nie jest jakaś fanaberia czy inne dziwactwo, lecz uznana i ciesząca się dobrą sławą konstrukcja. Musi tak być, jeśli czyta się tego typu pozytywne opinie że strony profesjonalistów!
(podkreślam, to nie jest wypowiedź autora periodyku H-F, który ma ogólnie znaną mniejszą wiarygodność 😉 )
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 07, 2018, 10:29 »
W tej grupie 10 producentów, są 4 firmy wytwarzające zespoły głośnikowe, różnych typów, lecz wszyscy produkują głośniki wielodrożne.

Najlepsze są ceny tych wynalazków. Odsprzedawalność na poziomie konstrukcji DIY. W zasadzie to jest takie glorified-DIY.

Co do szerokopasmowców, to na pewno mają tę zaletę, że podają koherentny dźwięk, bez przesunięć fazowych wynikających z obecności filtrów w zwrotnicach.
Minusem jest z kolei poziom zniekształceń generowanych przez głośnik, bo odtworzenie pełnego pasma przez pojedyńczą membranę jest jednak sporym wyzwaniem.
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 07, 2018, 10:48 »
Nie inaczej. Cała sztuka polega na tym, aby te wady przekuć w zalety, tj. te nieuniknione zniekształcenia prrzesunąć w rejony, które nasz mózg odczyta jako przyjemne i organiczne, naturalne.

Glorified-DIY, fajne określenie 😎
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:19 »
Koledzy, powiedzcie proszę, czym porządnie wyczyścić z kurzu membrany tych głośników? To jest celuloza powlekana jakąś warstwą... faktura chropowata, z takimi jakby włoskami - widać to na zdjęciach.
Czyszczę na sucho pędzelkiem do makijażu, z długim włosiem, lecz efekt raczej słaby...

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:26 »
A może, po prostu, odkurzacz

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:27 »
Jak to co widzę na fotach jest słabym efektem, to nic nie pytam - a mam "esteto-pierdolca" na tym punkcie u siebie i spełniam się właśnie dzięki takiemu pędzelkowi jak Twój ;)
Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; ECF82, 6CA7-Z Class A PP+Mod / 6SN7GTB, 6S33S-V Class A SET; Audio Nirvana "Classic" 10" w 135l skrzyniach własnego pomysłu ; VDH The First Ultimate mkI & mkII; VDH Optocoupler mkII; VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2018, 15:28 »
A może, po prostu, odkurzacz

Już widziałem efekty, gdy ktoś próbował sprzątanie membran okiełznać odkurzaczem...

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 14, 2018, 16:19 »
Czyszczę na sucho pędzelkiem do makijażu, z długim włosiem, lecz efekt raczej słaby..
Puszka ze sprężonym powietrzem,albo kompresor jeśli masz w domu w połączeniu z pędzelkiem.

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 14, 2018, 17:48 »
To ja się też dopisuje do klubu z moimi szerokopasmowcami.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 14, 2018, 21:24 »
Lok - super głośniki, gratulacje  :D i czy tam na dole to Audio Tekne stoi?

Co do czyszczenia, to z odkurzaczem nie mam odwagi spróbować! Zaś to sprężone powietrze z puszki, czy to nie zostawia aby mokrych plam?? Kurczę, może istotnie trochę przesadzam, lecz lubię, gdy jest czyściutko...

Offline lok

• maniak
  • **
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 14, 2018, 21:29 »
He he nie to nie Audio Tekne szkoda.
To Sun Audio.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 14, 2018, 23:27 »
Koledzy, powiedzcie proszę, czym porządnie wyczyścić z kurzu membrany tych głośników? To jest celuloza powlekana jakąś warstwą... faktura chropowata, z takimi jakby włoskami - widać to na zdjęciach.
Czyszczę na sucho pędzelkiem do makijażu, z długim włosiem, lecz efekt raczej słaby...

Membrany najlepiej odkurzać...Rammsteinem  ;)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 14, 2018, 23:34 »

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 14, 2018, 23:35 »

Łatwo powiedzieć - niestety nie działa to na głośnikach, gdzie maksymalny wychył membrany dociera do zaledwie +/- 1mm - jak w przypadku AN ;D

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 14, 2018, 23:59 »
niestety nie działa to na głośnikach, gdzie maksymalny wychył membrany dociera do zaledwie +/- 1mm - jak w przypadku AN ;D
Rammstein odchyli je na +/- 5mm wystarczy dodać mocy i ..du hast  ;D

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 15, 2018, 00:03 »
Mówisz? "Du hast" lubię, muszę więc pogłośnić bardziej następnym razem ;D

Offline tomekkk1

• maniak
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 15, 2018, 00:05 »

;D

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 15, 2018, 08:27 »
Nie, Rammstein nie da rady. Zawieszenie jest zbyt sztywne i nie membrany nie drgają tak mocno, jak w innych głośnikach. Można puścić płyty testowe na 40 Hz, lub... pofalowane winyle 😀