Autor Wątek: LP klasyka  (Przeczytany 5038 razy)

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
Odp: LP klasyka
« Odpowiedź #375 dnia: Październik 30, 2018, 18:31 »
Wobec tego rachunek proszę  :)
http://valvencore.pl/
Audio-Video-Show 2018 pokój 216 w Sobieskim.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 01, 2018, 22:15 »
paczka dotarła, kasa wysłałem

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 01, 2018, 22:22 »
Super :)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 06, 2018, 22:14 »
Dostałem dziś dwie paczki. Jedna z winylami a druga z CD.
Płyty kupione trochę emocjonalnie jak to na wyprzedaży ale nie żałuję. Masa fajnej muzyki. Oczywiście nie przesłuchałem jeszcze wszystkiego.
Na pierwszy ogień poszły CD. I wraca, po raz kolejny, pytanie - dlaczego DG mając w swojej "stajni" najwybitniejszych muzyków, genialne interpretacje i chyba spore budżety robi takie średnie pod względem realizacji nagrania? Gdzie jest błąd?
To się nadaje do samochodów a nie do słuchania w poważnym audio.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 07, 2018, 12:58 »
Czy rzeczywiście jest tak źle? Nie mam aż tak dobrego sprzętu by to ocenić ale wiem że słabo zrealizowane płyty (tutaj CD) potrafią na dobrym sprzęcie obnażyć swoje złe strony. Miałem już takie doświadczenie z remasterami Led Zeppelin gdy usłyszałem te same płyty na zwykłym a potem porządnym sprzęcie.
DG oceniałem tak jak napisałeś, że mają warunki na to by płyty zrobić dobrze, zresztą jedną z nagród w konkursie (chyba)Chopin'owskim była właśnie nagranie płyty w DG. Wytwórnia ta generalnie nagrywa płyty z klasyką ( choć mam chyba dwie z jazz'em) w którą dopiero wchodzę a oceniać mógłbym gdybym takiej muzyki posłuchał na żywo w filharmonii  w której nigdy nie byłem.
Te konkretne płyty oceniałem jako nagrane po prostu dobrze ale bez ,,wodotrysków'' i myślałem, że tak ma być.
Masz chyba jedną innej wytwórni chyba Dworaka, jak ona wypada na tle DG?   

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 07, 2018, 13:22 »
Czy rzeczywiście jest tak źle?
Nie jest "źle". Tylko że chciałoby się żeby wytwórnia dysponująca takim potencjałem artystycznym wydawała płyty na poziomie wybitnym, analogicznym do zawartości muzycznej, a ja ich oceniam na "poprawnie".
Z drugiej strony mam wydane przez DG współczesne winyle które są na opłakanym poziomie technicznym :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #381 dnia: Listopad 07, 2018, 14:00 »
No i gdzie ten niemiecki ,,ornung'' i precyzja  ;)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 14, 2018, 22:04 »
Słucham sobie dzisiaj płyty kupionej od Kefasa .
Holberg Suite + drobne utwory Griega.
CD wytłoczone przez DG w jakości DG czyli przyzwoicie.
I słucham jej w kółko
Sam już nie wiem czy dziś mam taki dzień, czy ta interpretacja jest świetna.
Tak czy inaczej nazwisko dyrygenta - Neeme Jarvi ląduje na mojej liście wyszukiwania.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 14, 2018, 23:26 »
Akurat tej płyty a dokladnie tej suity to żałuje że nie zdążyłem kupić.
Bardzo ją lubię.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Pionier PL70II, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.
Kable IC: Stereovox HDSE, TMR Ramzes, Furutch Reference III, Cardas Neutral Reference.
Kable Głośnikowe DIV Barka z Lukarnet.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 14, 2018, 23:28 »
Akurat tej płyty a dokladnie tej suity to żałuje że nie zdążyłem kupić.
Bardzo ją lubię.
Holbergów dwóch mam na winylach.
Ale ten mi wyjątkowo podchodzi.
Ciekawe czy za tydzień będzie podobnie?