Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

EmilioE

Dlatego ja mam HE500. No przecież chciałeś tanio...  ;)
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

marekw 76

No chciałem tanio ale dobrze  :np:
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

vasa

Kupiłem sobie słuchawki.
Nazywają się HiFiMan Sundara. To duże zamknięte ustrojstwa na kablu.



Mam już jedne takie. Nazywają się Fostex TH610.



Tylko że Fostexy mają przetworniki dynamiczne a Sundary - planarne.
Czyli po ludzku; jedne to zwykłe głośniki a drugie to mini Magnepanki z drgającą folią.
Słucham ich na zmianę od kilku dni i stwierdzam że jakiejś kolosalnej różnicy nie ma.
Gdybym musiał jedne z nich oddać to pewnie byłyby to Fostexy. Są ociupinkę "mniej" pod każdym względem. Nieco mniej dokładne w szczegółach, odrobinę mniej przestrzenne, trochę mniej barwne na dole pasma.
Z drugiej strony obydwie pary brzmią raczej ciepło i przyjemnie. Obydwie są wygodne i nie ściskają głowy. Poziom wykonania na podobnym (bardzo dobrym) poziomie.
No ale jest jedna zasadnicza różnica - cena.
Fostexy kosztują ok 3k PLN a Sundary są 3x tańsze.
Tylko że kiedy kupowałem Fostexy to nie było planarnych zamkniętych. A to dla mnie warunek konieczny.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Zapragnąłem je mieć, wezmę się na przeczekanie do kiedyś.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Luty 23, 2024, 13:44Zapragnąłem je mieć, wezmę się na przeczekanie do kiedyś.
Poczułem się podobnie :-)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Luty 23, 2024, 13:52
Cytat: Pboczek w Luty 23, 2024, 13:44Zapragnąłem je mieć, wezmę się na przeczekanie do kiedyś.
Poczułem się podobnie :-)
A co Was powstrzymuje?

Zapomniałem napisać o jeszcze jednej zalecie Sundary. One się elektryzują odwrotnie niż elektrostaty i nie łapią kociej sierści. 😼
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Mnie chyba zamiar zakupu pre gramofonowego, bo tu trzeba by zacząć myśleć o słuchawkowym...
Jestem zdania że pragnienia trzeba trzymać na wodzy, bo one pogłębiają przywiązania do rzeczy, co mi się nie podoba. A i tak jestem już pogrążony, przez audio przyjemności.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Mnie to że spłacam inne zachcianki jak choćby KD.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cortes

Cytat: Pboczek w Luty 23, 2024, 15:11A i tak jestem już pogrążony, przez audio przyjemności.

Na pocieszenie powiem, że nie jesteś sam...

Pboczek

Wiem, dlatego się z wami tu trzymam. 😀
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite