Autor Wątek: Unitra-miłość  (Przeczytany 565 razy)

Offline jimmi

• maniak
Unitra-miłość
« dnia: Wrzesień 25, 2018, 01:01 »
Ciekawa zajawka młodego chłopaka   ;)
Kolumny podstawkowe:ATC SCM 11 v.3 (Gniazda Cardas). Wzmazniacz:Musical Fidelity M6si. Tuner FM: Creek Destiny v.2. CD Player: Creek Evolution v.1. Streamer/DAC: C/A Magic 6 V.2 (zmodyfikowany). Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Shure M92E+Shure N97xE). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Kable glosnikowe: Harmonix CS-120 Improved. Interkonekt: Tara Labs Apollo 1.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
Odp: Unitra-miłość
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2018, 10:41 »
to juz było, chyba w niesamowitych rzeczach
ale rzeczywiscie ciekawe

Offline jimmi

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2018, 12:38 »
Ogladajac to, poczulem sie jak ja sam, bedac w jego wieku.Ten chlopak nie lubi dzwieku wspolczesnego sprzetu. Z tego co wiem to nie tylko on, bo i wielu dorosych.. Nie mniej wazna jest pasja, zamilowanie do czegos a nie czysty konsupcjonizm. Dzis  ewidentnie widac, jak pieniadze zmieniaja ludzi. Z dobra podstawa mentalna, mozna sie przed tym bronic  :P :P :P
Kolumny podstawkowe:ATC SCM 11 v.3 (Gniazda Cardas). Wzmazniacz:Musical Fidelity M6si. Tuner FM: Creek Destiny v.2. CD Player: Creek Evolution v.1. Streamer/DAC: C/A Magic 6 V.2 (zmodyfikowany). Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Shure M92E+Shure N97xE). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Kable glosnikowe: Harmonix CS-120 Improved. Interkonekt: Tara Labs Apollo 1.

Offline spalon

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2018, 12:44 »
Fakt , było ale jak miło że młode pokolenie sięga po takie sprzęty które jak byłem w jego wieku podziwiałem u rodziców kolegów i były wtedy marzeniem nie tylko dla mnie

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2018, 21:22 »
No cóż - sentyment czuje nadal. Ale jak posłuchałem teraz starych gratów to zrozumiałem dlaczego tak ważny był dla nas stosunek sygnał/szum.  ;D
Mieszkałem 15km od Diory i kilku inżynierów pracowało w OBR. U jednego nawet słuchałem Dark Side w SQ !
Złota era Diory to eksportowe Emmersony - "duża wieża" (magnetofon miał podłużne zaokrąglone klawisze).
Dopieszczone grały cudnie. Potem było już tylko gorzej.

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2018, 21:30 »
Pamiętam jak kiedyś składałem kasę i składałem aż wreszcie kupiłem wymarzonego Daniela i przez całe miasto niosłem go w rękach bo wydałem ostatni grosik na niego. Jak o tym pomyślę to aż mi ręce zaczynają boleć.  :) Ale warto było.  :) :) :)
Zestaw I: NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki RX-2000 VF, RY-2200, RP-1090, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100, Pioneer PD-9700,PDR-05,D-07, CT-959, Micro Seiki MX-5, Lovely Cube Premium, Sennheiser HD 600
Zestaw II:Pioneer A-88X, F-91,Micro Seiki DD-40,Micro M-7000/e,Micro VF-3200/e,AT-440MLa,Micro MX-1,Sony MDS JA20ES
Inne: Beresford TC-72, KEF Q1,Q5

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2018, 21:34 »
już w którymś wątku zebrało nam się na wspomninki .. ale starzy jesteśmy i sentymentalni
(nawiasem mówiąc ja też )

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2018, 21:40 »
Młody człowiek z filmu ma wielkiego farta że ta unitra jest jego wyborem . Ja w jego wieku też miałem unitre . Ale ja wyboru nie miałem  ;D :P .
Swoją drogą to jest w sumie dla takiego narodowca jak ja bardzo miłe . W końcu chłopak wybiera Polskie  ;)
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2018, 22:15 »
Młody człowiek z filmu ma wielkiego farta że ta unitra jest jego wyborem . Ja w jego wieku też miałem unitre . Ale ja wyboru nie miałem  ;D :P .
Swoją drogą to jest w sumie dla takiego narodowca jak ja bardzo miłe . W końcu chłopak wybiera Polskie  ;)
+50

Offline daris666

• maniak
  • Życie jest jak pudełko czekoladek :)
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2018, 22:43 »
Też kiedyś zbierałem Unitry, Radmory. Dużo się nauczyłem, posłuchałem. Chociaż w pracy ciągle gra Kleopatra nie mam żadnego sentymentu dla tego sprzętu. Dla młodego to początek ciekawej audio drogi :)

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2018, 23:40 »
Mam kolege który w latach 80tych miał Radmora ,korektor ,Altusy 110 i jakieś Altony, gramofon Emanuela  ,wszystko grało wtedy zajebiście  ;) ale najgorsze jest to,że ON nadal twierdzi  do dziś ,ze nie słyszał lepszego dźwięku  :o
Pozdrawiam S.CH.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2018, 23:44 »

ale najgorsze jest to,że ON nadal twierdzi  do dziś ,ze nie słyszał lepszego dźwięku  :o

Bo wtedy jeszcze wszystkie dźwięki słyszał

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline jimmi

• maniak
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2018, 08:13 »
😁😁😁😁🤣

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2018, 20:25 »
Stoją u mnie (i czekają na zimę kiedy może będę miał czas) Altusy szwagra.
Kupił "odnowione" przez kogoś bo ma "sentyment" i co chwila coś mu pada.
Aż się boję zaglądać  ;D
Na razie dostał moje EV i siedzi cicho.
BTW - zawsze mnie wzruszało rozwiązanie tłumienia w Altusach czyli wełna mineralna szczelnie zafoliowana.