Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

Program na dzisiejszy wieczór 8)



Jakub

Widziałem ich wieki temu jak promowali album Rajaz. Bardzo udany koncert to był.

rudy-102

Cytat: Jakub w Listopad 14, 2017, 16:04
Widziałem ich wieki temu jak promowali album Rajaz. Bardzo udany koncert to był.
:)
Mój syn od powrotu ze szkoły młóci non stop "Mirage". Ma chłopak smak :).
(Słyszę go bo mam biuro pod jego pokojem)

gratefullde

Dobrze, że te nasze dzieciaki maja gusta po nas ;) Chociaż ostatnio mój syn mnie zaznajamia z całkiem fajną muzą i wcale nie jest to nic nowoczesnego i na tzw czasie.

A Camel uwielbiam. Z tych nowszych płyt to moja ulubioną jest Harbor Of Tears. Ale i Rajaz lubię od czasu do czasu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

malg


rudy-102

Cytat: rudy-102 w Listopad 14, 2017, 15:41
Program na dzisiejszy wieczór 8)


Baardzo ładny i długi koncert. W domu byłem chwilę przed północą. Na autograf już nie czekałem bo żona chciała do domu. :(
Po raz pierwszy od dłuższego czasu nie mogłem nawet na akustykę ponarzekać. Było dobrze. No na początku dziewczyna za konsoletą miała problem z ustawieniem proporcji bas/gitara, ale po kilku minutach udało się jej.

Nie wiem jaki problem z uszami mają akustycy na koncertach. Na ogół bas jest tak przewalony, że wszystko zagłusza wielką, tłustą i bezkształtną kluchą gruchocącego dźwięku bez wyrazu. Brrrrr. Zdarzało mi się nie raz po prostu wyjść bo nie mogłem wytrzymać.

moon

na ogol na koncertach bas jest taki sobie;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Na koncertach rockowych mi to mniej przeszkadza, ale na jazzowych przy nieelektrycznym składzie w ten sposób nagłośniony bas po prostu wszystko psuje.

malg

Na "potężny" bas to chyba moda jest  ;D
Wynika to po trosze ze słuchania z YT, na słuchaweczkach - moim zdaniem
tam go własnie brakuje

malg

po trzech dniach latania po AVS,
słuchania plumkania, brząkania, basu, średnicy, powietrza, sceny, rozdzielczości, nasłuchiwania kontroli, detalu  ......... itd
byłem wczoraj wieczorem dla przywrócenia normalnego funkcjonowania moich uszu
na koncercie w klubie PROGRESJA Warszawa - Ten Years After

Zepół istnieje od 1967 roku, grali na Woodstok festiwal.
Obecny skład zepołu :

Chick Churchill - klawiatura, od 1967 roku
  Ric Lee - perkusja (od 1967 roku)
  Colin Hodgkinson - bas ( od 2014)
  Marcus Bonfanti - gitara (od 2014 roku)

Co ciekawe zespół miał tylko 3 innych członków
  Alvin Lee - gitara, lider, założyciel, pomysłodawca, ikona zespołu (zmarł 2003)
  Joe Gooch - gitara odszedł 2014
  Leo Lyons - bas, odszedl z zespołu 2014

Na scenie 3-ech dzaidków i jeden boy (Marcus), jak nazywa go Ric obecnie najważniejsza postać w zespole, na widownik stado dziadków (starszych ode mnie) i babć (w moim wieku, to były kiedyś dziewczyny które kochaliśmy),
nie powiem  sporo też młodej generacji słuchaczy (wiek minimum około 30)
I tych 3 dziakdków i boy na scenie powoduje, że to stado 70-latków zaczyna dygać, przytupywać i tanczyc w rytm muzyki, w zależności co kto jeszcze może - fenomenalne.

W pierwszej częsci utwory z pózniejszych płyt, w srodku koncertu dedykacja, dla jednego słuchacza, który napisał do nich przed koncertem aby zagrali dla jego zmarłego ojca.
W drugiej cześci utworyu z początkowych płyt
Od wczoraj najlepszy mój koncert - ostatnio


malg

i jeszcze kilka fotek

malg

Marcus popisywał się świętną grą na gitarze, w solówkach w prawie każdym utworze
pewnie ortodoksi powiedzą, że do Alvina mu daleko, zwłaszcza że trzeba przypomnieć, iż Alvin był w koncówce lat 60-tych i początkach 70-tych uważany za najszybszego gitarzystę świata, nazywano go nazywany ,,Królem Szybkości"

Colin i Ric zagrali swoje cudne solo będąc sami na scenie.

Wiedziałem że tak będzie
Ostatnio podobnie czyłem się po koncercie WISHBONE ASH w proximie

rudy-102

Cytat: malg w Listopad 20, 2017, 15:26Ten Years After
Cytat: malg w Listopad 20, 2017, 15:26sporo też młodej generacji słuchaczy (wiek minimum około 30)
:)
To jest ulubiona kapela mojego średniego syna (12 lat). Cały czas mnie męczy żebym znalazł gdzie grają i mamy pojechać na koncert.

malg

Cytat: rudy-102 w Listopad 20, 2017, 17:27
Cały czas mnie męczy żebym znalazł gdzie grają i mamy pojechać na koncert.
obecna trasa:

https://www.songkick.com/artists/123111-ten-years-after

może coś znajdziesz :)

fotobia

Ktoś z Audiomaniakow wybiera się na koncert Iron Maiden w Lipcu, w Krakowie?
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S


fotobia

Cytat: McGyver w Listopad 23, 2017, 17:34
W sumie blisko mam. Mogę rozważyć. A gdzie bilety dają?
Na Live Nation, jestem zarejestrowany mogę dziś kupować do 23:00 jest przedsprzedaż.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

#394
Planuję trybuny A4, A5 lub A6, cena po doliczeniu wysyłki biletu i jakiejś tam obsługi przelewów to ok 318 Zeta bez paru groszy. Pierwsze rzędy powinny być jeszcze wolne.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Cytat: fotobia w Listopad 23, 2017, 17:39
Planuję trybuny A4, A5 lub A6, cena po doliczeniu wysyłki biletu i jakiejś tam obsługi przelewów to ok 318 Zeta bez paru groszy. Pierwsze rzędy powinny być jeszcze wolne.
Kurcze, było wcześniej brać się za kupno... Ale i tak dość fajne miejscówki mam :)  Teraz czekać do 27 lipca trza...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

frywolny trucht

Się wybraliśmy na koncert Ray-a Wilson-a. Trzeciego wokalisty zespołu Genesis. Spektakl trwał ponad 2 godziny, ludzie- raczej starsi wiekiem, bawili się dobrze. Ale raczej z pamięci, bo głos wokalisty ginął w hałasie. Szkoda, że nie byłem bliżej konsoli, jak bym gościowi przysolił w czapeczkę, to może dałoby się słuchać czegoś oprócz jazgotu. Szczególnie podbita była perkusja. Przykrywała resztę instrumentów. Wyszliśmy ogłuszeni. Zabawa fajna, ale jak mówię- bo znaliśmy kawałki. I tutaj pytanie:

Ray Wilson zastąpił w zespole Phila Collinsa. Jakim cudem on ma prawa śpiewać jego piosenki?
Inna sprawa, ze są one przearanżowane przez Ray-a i raczej na gorsze. Uśrednione w dynamice, tempie. No i głos Ray-a jest dużo mniej efektowny w barwie, mniej zadziorny, brak mu siły Phila.

https://www.youtube.com/watch?v=9erysy9Vj9o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

THRaKeD

King Crimson
13,14.VI Poznań
16,17 i 18.VI Kraków.

Byłem w 2015 w Paryżu, byłem w tym roku w Zabrzu. Kapitalny skład. Koncert trwa 3 godziny nie licząc 20 minutowej przerwy w środku.
Panowie grają kawałki z każdego okresu, czyli jest okazja posłuchania na żywo.
Np. w Zabrzu grali to:
1. Z taśmy: Walk On: Monk Morph Chamber Music  (Pre-recorded outro to Islands) 
Część 1:
1. Hell Hounds of Krim
2. Larks' Tongues in Aspic, Part One  (z "Lotem trzmiela" i fragmentem Mazurka Dąbrowskiego) 
3. Pictures of a City
4. Cirkus
5. Fracture
6. The Court of the Crimson King
7. Suitable Grounds for the Blues
8. The Letters
9. Sailor's Tale
10. Interlude
11. The Talking Drum
12. Larks' Tongues in Aspic, Part Two
Część 2:
13. Devil Dogs of Tessellation Row
14. Lizard  (The Battle of Glass Tears Part I: Dawn Song) 
15. Radical Action II
16. Level Five
17. Epitaph
18. Radical Action (To Unseat the Hold of Monkey Mind)
19. Meltdown
20. Easy Money
21. Red
22. Starless

Bisy:
23. Banshee Legs Bell Hassle
24. 21st Century Schizoid Man

Pozdrawiam :D

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

THRaKeD

Zauważyłem, że nie wpisałem roku. Oczywiście chodzi o daty koncertów w przyszłym roku :)
To tak na wszelki wypadek :)

@Moon wiesz, że teraz będą 4 perkusje? Rieflin wrócił z "urlopu naukowego", a Stacey'a, który go zastępował, nie odprawili :)