Koncerty i inne wydarzenia muzyczne

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 06, 2014, 17:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

tutaj nadazam, bo Instant Classic to kumple, wiec chociaz tu jestem na biezaco:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GregWatson

Guns N' Roses pierwszy raz w oryginalnym składzie wystąpią w Polsce

http://muzyka.onet.pl/koncerty/guns-n-roses-koncert-w-polsce-bilety-w-sprzedazy-od-9-grudnia/y2gg8d

Guns N' Roses wystąpią w Polsce. Legendarna grupa w oryginalnym składzie zawita do naszego kraju pierwszy raz w swojej trwającej od 1985 roku karierze. GN'R 20 czerwca zagrają koncert na Stadion Energa Gdańsk. Bilety na koncert w Polsce wejdą do sprzedaży 9 grudnia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

malg


malg

Jan ,,Ptaszyn" Wróblewski Quartet (dwa koncerty)
18 stycznia 2017, 20:30, 23:00

link:
http://12on14club.com/wydarzenie/jan-ptaszyn-wroblewski-quartet/

corey665

Nie wiem czy było ale Riverside, Progresja, Warszawa 25 luty i drugi koncert dzień później 26 lutego.

Będzie to pierwszy koncert po śmierci gitarzysty Riverside więc będzie to szczególny koncert.

Na dzień 25 luty biletów już nie ma ale na 26 luty chyba jeszcze powinny być.

Polecam zarówno koncert jak i samą twórczość zespołu. Na Riverside bylem z 10 razy i zawsze było...magicznie i tajemniczo. Świetny klimat, świetny dźwięk, światła. Nic dodać, nic ująć.

To będzie jedno z większych wydarzeń początku 2017 roku!!!!!

malg

Wczoraj byłem na 22:00
Cytat: malg w Styczeń 02, 2017, 21:11
Marcin Wasilewski Trio feat. Joakim Milder
11 stycznia 2017 
link :
http://12on14club.com/wydarzenie/marcin-wasilewski-trio-feat-joakim-milder/

Super koncert , grali z ostatniej płyty "Spark on live", do tria dołączył szwedzki saksofonisata Milder.
Grali też dwa utwory z poprzedniej płyty.

Wasilewski na piano gra po prostu bajecznie, czy to temat, czy solo - uznanie w świecie jak najbardziej mu się należy. Kurkiewicz na basie też jest bardzo dobry. Perkusista trochę odstaje w tym trio, ale minimalnie. Gra tak oszczędnie. bez ekspresji. Wczoraj fajne odgłosy generował z perkusji. Widziałem go wcześniej z siostrą - to przecież rodzina Miśkiewiczów, i był taki sobie) Wczoraj odebrałem go trochę lepiej, ale tak jak napisałem brakuje mu trochę ekspresji.
Milder na saksie też dał niezły popis. Koncert skojarzył mi się z Contrainowskimi balladami.

Plyta "Spark of live" świetnie wydana przez ECM w 2014 roku.
Swietny materiał i wydanie - polecam



malg

I jeszcze zdjęcia
1. ogólny plan
2. Marcin Wasilewski
3. Joakim Milder
4. Sławek Kurkiewicz
5. MIchał Miśkiewicz

malg

Polecałem płyty Kuby Płużka w wątku "Teraz słucham", to polecę też koncert

Ida Zalewska Quintet - 31.01.2017 godz 20.30, 12on14club
link:
http://12on14club.com/wydarzenie/ida-zalewska-quintet-2/

Ida zbiera bardzo zacne recenzje jako wokalistka.
Kuba będzie grał w kwintecie.

malg

John Scofield Quartet ,,Country For Old Men"

13 marca 2017, 19:00, club 12on14

Scafilda chyba nie trzeba reklamować

Lyset

Kraftwerk w Bord Gáis Energy Theatre.Bilety kupione.    8)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

merlin1973

2-3 czerwiec  ;)
super przeżycie  :) czekam na opis wrażenia ;)
Pozdrawiam S.CH.

pelot

Wczoraj byłem na koncercie  Lim Boskiego w Radiu Lublin  , zaprezentował się znakomicie  .
Moim zdaniem  to artysta przez duże A , nie przeciętny i nie tuzinkowy , przede wszystkim  świetny gitarzysta , jak dla mnie  rewelacja.
A jutro - Koncert Raz Dwa Trzy na 25 lecie działalności!!! w Filharmonii Podkarpackiej, na który oczywiście się wybieram z małżonką. Oj będzie się działo (oczywiście na koncercie).

malg

Jan ,,Ptaszyn" Wróblewski Quartet
18 stycznia 2017,  w klubie 12on14

Koncert, jak przystało na główną postać pana Jana "Ptaka" (jak nazywają go najbliźsi) godny uwagi i nie do pominięcia.
Pan Jan jest już niestety w wieku bardzo dojrzałym i nie gra tak jak kiedyś, mijający czas niestety go nie oszczędza a szkoda. Ale mimo to koncert wspaniały.

Oprócz pana Jana, świetny bas Andrzeja Święsa, nie ma co pisać - naprawdę super i solo i w podkładzie, nic dodać nic ująć  ;D. Pan Wojciech Niedziela obecnie grający na fortepianie, niegdyś jeszcze za czasów "New Presentation" grał przecież na kontrabasie - też świetnie radził sobie z tematem i solo  :D (nie wiem kiedy zmienił instrument)  :o.

Najgorzej według mnie wypadł perkusista :-\, grał miejscami za głośno  :o, tak jakby nie sklejał sie z zespołem, można by nawet powiedzieć, ze tak jakby grał w innym świecie - rockowym ?  :o - może tak miał grać , ale mnie to trochę przeszkadzało, bo jak zaczął zgłuszczać temat fortepianu to zrobiło się -  :o :o :o

Mimo wszystko warto było i poszedłbym jeszcze raz, a nawet dwa, trzy ....  ;D



malg

i jeszcze parę zdjęć

1. Jan Ptaszyn i Andrzej Święs
2. Wojciech  Niedziela
3. Marcin Jahr

elem

Cytat: malg w Styczeń 22, 2017, 19:24Pan Wojciech Niedziela obecnie grający na fortepianie, niegdyś jeszcze za czasów "New Presentation" grał przecież na kontrabasie - też świetnie radził sobie z tematem i solo   (nie wiem kiedy zmienił instrument)  .

Wojciech zawsze grał na fortepianie, kontrabas szarpał jego brat Jacek
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

malg

Cytat: elem w Styczeń 22, 2017, 19:33
Cytat: malg w Styczeń 22, 2017, 19:24Pan Wojciech Niedziela obecnie grający na fortepianie, niegdyś jeszcze za czasów "New Presentation" grał przecież na kontrabasie - też świetnie radził sobie z tematem i solo   (nie wiem kiedy zmienił instrument)  .

Wojciech zawsze grał na fortepianie, kontrabas szarpał jego brat Jacek


No to ja żyłem w przekonaniu że p. Wojciech zmienił instrument.
Co prawda nie znam osobiście, ale CD  wydane przez ANEX (wznowienia Polljazz-u) mam od 2008 roku
i tam jest wyrażnie Wojciech (zdjęcie) - to byk wydawcy :o

Ale juz na discogs, jest rozbieżnosc:
- https://www.discogs.com/New-Presentation-Live/release/1829901 - w tej wersji Wojciech - kontrabass (to mam),
- https://www.discogs.com/New-Presentation-Live/release/2411832 - w tej wersji Wojciech - piano, Jacek - contrabass
- https://www.discogs.com/New-Presentation-Live/release/4542636 - oryginał PolJazz, jest dwóch, tak jak pisałeś


To jednak chyba ANEX trzelił byka w swoim wydaniu  ;D

Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

vasa

A ja byłem dzisiaj na koncercie Gregorian :)
Koncert jak to Gregorian - fajny.
Mają nowego kontratenora.
Świetny :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

2017-02-22 (środa) 12on14 Club - Warszawa
Krystyna Stańko - wokaliskta z Gdańska z zespołem - śpiewała pieśni Jobina, ale nie tylko
Zespół:
Dominik Bukowski - vibrafon - dawno nie słyszałem na żywo,
Piort Lemańczyk - bas,
Marcin Wądołowski - gitara, swietna gitara akustyczna
Ze Luis Nascimento - drums, percussion - Brazylia 

Krystyna Stańko - śpie
Jak sama artystka powiedziała ze sceny:
"Moja matka i matka Tomasza Stańki to - nic ze sobą wspólnego nie mają"
zeby rozwiać wątpliwości o koneksjach muzyczno - rodzinnych

Swietny koncert, oprócz pieśni Jobina, dwa polskie kawałki ze słowami Szymorskiej,
Zdjęcie plan ogólny:

malg

zdjęcia:
1. Krystyna Stańko
2. Dominik Bukowski
3. Piort Lemańczyk
4. Marcin Wądołowski na pierwszym planie, Ze Luis Nascimento z tyłu

malg

Koncert jak wspomniałem pieśni Jobina, trasa promocyjna płyty Novos Anos
Świetna muza, świetne wykonanie - wydane przez Fortune

Musze wspomnieć o brazylijskim perkusiście.
Wiekszość czasu grał palcami, nie pałeczkami, wyczucie rytmu niesamowite, technika ale i coś więcej ....

Płyta:
   



malg

A ja wczoraj zamiast patrzeć na mecz byłem na koncercie
23-02-2017 12on14 club - Warszawa
Apostolis Anthimos (g,dr) / Janusz Skowron(kb) / Maciej Strzelczyk (vln)

Koncert jazz-rockowy.
Apostolisa nie trzeba przedstawiać, legenda gitary, SBB,
Jakby ktoś miał wątpliwości: Apostolis to imię,
więc utarte: "Anthimos Apostolis" powinno jednak brzmieć: "Apostolis Antihimos"

Pan Janusz Skowron - pianista, zaczynał u Kazimierz Jonkisza, niewidomy, gra niesamowicie, czołówka jazzowa Polski

Maciej Strzelczyk - zasłużenie podobnie jak powyżej w czołówce jazzowych polskich violinistów.

Apostolis rockowiec z rodowodu, ostatnio (od jakiegoś czasu) zaczął grać nie tylko na gitarze ,ale i na perkusji.
Widziałem go już dwa razy wcześniej w tej roli:
  pierwszy raz w warszawskiej Progresji z SSB w perkusyjnej suicie z J. Piotrowskim ( po powrocie i reaktywacji SBB),
  drugi raz w poznańskim Blue Note z SBB i M. Urbaniakiem, też z Piotrowskim w któtkiej wymianie solówek
  perkusyjnych
Widać jak się rozwija, bo w Progresji perkusja była raczej skromna, o ile dobrze pamiętam to kocioł, werbel i talerz (może dwa), W Blue Note tez było skromnie ale tam jest maleńka scena, więc nie było miejsca choć granie pamiętam bogatsze
Na wczorajszym koncercie pełny zestaw perkusyjny - i Apostolis naprawdę dawał radę. Moim zdaniem słychać w jego graniu cień J.Piotrowskiego (SBB) - może się mylę
Kazdy utwór miał taką konstrukcję, że Aposltolis zaczynał na gitarze, wchodził keybord, poten skrzypce (lub na odwrót) i mniej więcej w 1/3 utworu Apostolis przesiadał się na perkusję i grał na niej do końca utworu.
Jeszcze raz - świetny energetyczny koncert.
Zdjęcie plan ogólny

malg

Zdjęcia:
1. Apostolis Anthimos na gitarze
2. Janusz Skowron
3. Maciej Strzelczyk
4. Apostolis Anthimos na perkusji




malg

Pojutrze 3-ego marca Mayall w warszawskiej Stodole

ja idę, ktoś się wybiera ?


malg

W piątek 03-03 byłem na Mayall-u w stodole
Mayall jak zwykle - pełen energii.
Powiem, że z niedowierzaniem patrzyłem jak ten 83/84-latek, porusza się po scenie, gra na kilku instrumentach, i w ogóle świetny koncert
Moim zdaniem lepszy niż ten 30-ego pażdziernika 2015 we Wrocławiu, tam było fajnie ale teraz JM dał popis.
Zmienił skład zespołu, bo we Wrocławiu grał Attas na gitarze.

Muzyka jak zwykle, kawałki znane wszystkim fanom, zagrane w jak zwykle. , Ale warto po raz kolejny posłuchać mistrza na żywo

Zespół:
  J.Mayall - keybord, hammand, harmonijka, gitara
  G.Rzab - bass
  J.Davenport - perkusja