Autor Wątek: wiertarko-wkrętarka  (Przeczytany 3383 razy)

Offline Bednaar

• Jazzhead
  • maniak
  • **
  • Najpierw muzyka, potem sprzęt.
Odp: wiertarko-wkrętarka
« Odpowiedź #75 dnia: Lipiec 23, 2019, 12:14 »
Od dobrych 13 lat mam wiertarko-wkrętarkę akumulatorową Einhell Global AS-G-18. Mam nawet kartonik dołączany do walizki (skan w załączniku). Dość duża. Nawet mocna (18V). Jednak po 3-4 latach padły oba akumulatory, krótko trzymają. Nie zdecydowałem się na regenerację lub zakup nowych.

Po 3-4 latach? To słabo, ja mam też od jakichś kilkunastu lat analogiczny sprzęt firmy Skil i oba akumulatory wciąż długo trzymają. Samo urzadzenie też wciąż działa, jak nowe - żadnych usterek. Trochę słabe jako wiertarka (ale do drewna ok), za to idealne jako wkrętarka.
Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K530LTD, Tannoy M1, Koss Porta Pro@Canare StarQuad 4e5c&iFiAudio Ear Buddy, Tomanek DC-Blocker DCB1, IC Melodika Purple Rain, kable głośnikowe: Cabletech OFC 4 mm^2

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #76 dnia: Lipiec 23, 2019, 12:53 »
Niestety tak. Gdy podładuję, to popracuje pół godziny i kaputt. Jest jeszcze drugi akumulator, ale ten też nie trzyma długo. Żałuję że nie wybrałem wtedy urządzenia sieciowego na 230V. Pozostałe sprawy OK. Mechanicznie bez zarzutu. Materiały użyte do wykonania obudowy OK. To jest seria Global, czyli wysoka seria Einhella. Tak jak pisałem cenię sobię jakość młota pneumatycznego serii Bavaraia. Tyle co on w dupę dostał na kilku budowach (wiertłami średnicy od  fi 4, 6, 7, 8, 10 nawet 12 i przede wszystkim otwornicami do betonu - obróbka często w żelbecie pod puszki i wyłączniki światła podtynkowe, nie w silikatach czy cegle), to nie jedna firmówka mogłaby paść 2-3 razy ;)

Chińszczyzna chińszczyzną. Wszyscy tam produkują swoje zabawki. Nawet Makita. Jest dużo więcej szajsu na rynku. Einhella szajsem bym nie nazwał. Oczywiście wszystko o czym tutaj piszę, to prace prywatne do celów prywatnych. Zawodowo kupuję inne narzędzia. Są dużo droższe niż to co w marketach. Pytanie czy warte swojej ceny? Uważam, że czasami nie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2019, 12:58 wysłana przez Kangie »
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
Pilarka tarczowa Makita HS7601
« Odpowiedź #77 dnia: Lipiec 24, 2019, 06:50 »
Wczoraj zawitała u mnie kolejna Makita. Muszę zrobić kilka szablonów i prowadnic ułatwiajacych precyzyjne docinanie desek i płyt. No, ale to temat o wiertarko-wkrętarkach, więc uciekam ;)

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #78 dnia: Lipiec 24, 2019, 08:31 »
To nie prosciej bylo kupic pile z prowadnicami??
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #79 dnia: Lipiec 24, 2019, 08:49 »
Prościej. Myślisz, że nie wziąłem tego wcześniej pod uwagę?

Powodów, dla których kupiłem "okrojoną" wersję jest kilka.

- ograniczony budżet. Robię to prywatnie. Nie kupuję na firmę, bo jej nie mam. Pomagam rodzicom w remoncie balkonu i tarasu starego budynku. Wszystko kupujemy z własnych oszczędności. Generalnie powinienem kupić pilarkę Skill za 211zł. Jednak dołożyłem do Makity, by mieć namiastę jakości w życiu prywatnym.
- zawodowo zajmuję się oprzyrządowaniem specjalnym. Zaprojektowałem i wykonałem w swojej karierze zawodowej ponad dwa tysiące przyrządów specjalnych do spawalnictwa, montażu, skręcania, sklejania, transportu wewnętrznego, szablony, wzorniki, przyrządy do obróbki skrawaniem i inne duperele ułatwiające pracę pracownikom produkcyjnym. Takie szablony prowadzące to jest mały pikuś i jak za listwę Makity mam dopłacić 200zł a za kuferek transportowy kolejne 200zł, to wolę zrobić coś po swojemu.

Szablon będzie wyglądał jak na fotce (schemat ideowy). Brakuje jeszcze belki poprzecznej na dole, która będzie ustalać kąt prosty.

Zawodowo na narzędzia wydaję rocznie kupę siana. Kiedyś liczyłem ile w swojej karierze wydałem na zakup narzędzi ręcznych, elektronarzędzi oraz zamówionych przyrządów specjalnych na zewnątrz. Nie chcę pisać ile to milionów złotych, bo nie mam zgody pracodawcy na upublicznienie tych danych ;)

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #80 dnia: Lipiec 24, 2019, 09:53 »
no masz, ja tylko z ciekawosci zapytalem, bo sam kiedys stanalem przed podobnym dylematem, tez pracowalem raczkami i uzywalem profesjonalnych przyzadow i dlatego jak kupowalem do domowego majsterkowania to wolalem dolozyc troszke i kupic z listwa,

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #81 dnia: Lipiec 24, 2019, 10:18 »
Hubert, nie stać mnie. Wstyd trochę o tym mówić i umieć się przyznać publicznie. Piszę jak jest. Gdyby mnie było stać kupiłbym całość. Pójdę dalej. Gdyby było mnie stać wziąłbym ekipę do tej roboty, zleciłi zapłacił. Inny problem, że nikt nie chce się tego podjąć. Koło się zamyka.

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #82 dnia: Lipiec 24, 2019, 10:21 »
jaki to wstyd, nie kazdego stac na wszystko, a co do ekipy, to dopiero mam mieszane uczucia, jesli tylko potrafisz to zawsze dobrze zrobic sobie samemu, "fachofcy" dzisiaj pozammieniali sie z baranami na glowe, nie wiem skad oni maja te ceny, kafelkarz w londynie bierze mniej za metr niz jego kolega w polsce