Autor Wątek: A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.  (Przeczytany 14162 razy)

Offline dino

• Moderator
Odp: A to kable grały i nie tylko czyli wątek w pierwszej osobie.
« Odpowiedź #425 dnia: Październik 07, 2019, 22:11 »
U mnie w biurze leży kilka dysków PATA. Kiedyś zapomniałem sprzedać, a teraz żal wyrzucić. Jak w końcu wybiorę się ze słuchawkami to mogę Ci dać w prezencie. Zaraz pójdę zobaczyć jaką mają pojemność.
Dzięki - ale już się udało z SATA więc raczej nie będą potrzebne. Ale sprawdź :) Może się Alexander skusi bo on ma mniejsze pudełko więc raczej dodatkowy interfejs nie wejdzie.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #426 dnia: Październik 07, 2019, 22:11 »
Niestety nie jest tego aż tyle co myślałem. Mam sporo SATA, ale PATA tylko drobiazgi: 40, 160 i 200 GB.

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #427 dnia: Październik 07, 2019, 22:19 »
Próbowałeś już zapisywać dźwięk w formacie dsd 5,6?
Nie.
Jest jeszcze u "mundrych" bo trza powalczyć z zasilaniem dysku. Na razie idzie z zewnętrznego zasilacza.
Potem trzeba przygotować macierz dyskową i kompa do obróbki (chce dodatkowo robić kopię 24/192).
W międzyczasie może Vasa zacznie u siebie wrzucać co ciekawsze perełki ze Swojej kolekcji.
Jak się uda zgromadzić konkretny zestaw ripów w dsd  to na starość (latające łapki i okulary jak denka od słoików) nie trzeba będzie się męczyć z gramiakiem :) - no może od święta  8) ;D.

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #428 dnia: Październik 07, 2019, 23:03 »
Jak się uda zgromadzić konkretny zestaw ripów w dsd  to na starość (latające łapki i okulary jak denka od słoików) nie trzeba będzie się męczyć z gramiakiem

Zapomniałeś o najważniejszym… Jeśli już o tym myślisz to 5 Khz aparatu słuchowego właściwie zweryfikuje PATA, SATA i  SRATATATA, jak również DSD 5,6.  ;D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe EAR 834 P, Otari MX 5050 B2HD.

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #429 dnia: Październik 07, 2019, 23:08 »
Jak się uda zgromadzić konkretny zestaw ripów w dsd  to na starość (latające łapki i okulary jak denka od słoików) nie trzeba będzie się męczyć z gramiakiem

Zapomniałeś o najważniejszym… Jeśli już o tym myślisz to 5 Khz aparatu słuchowego właściwie zweryfikuje PATA, SATA i  SRATATATA, jak również DSD 5,6.  ;D
Nosferartur, to jest dobre  ;D
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #430 dnia: Październik 08, 2019, 06:27 »
Dino sam sobie zrobi aparat słuchowy 5Hz - 50kHz.

I co? Szczęka opadła???? ;)
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #431 dnia: Październik 08, 2019, 15:36 »
Łukasz - koledzy nie doceniają "słyszących"  ;D ;D ;D
Bethoven komponował będąc głuchy to i my usłyszymy DSD na starość  8).
A co nagrane to ..nie zginie. Chociażby dla małolatów.
Jak im źli ludzie net wyłączą to zawsze zostanie własna płytoteka.

ps. zresztą wolę "słyszeć" DSD niż np kable. To dopiero będzie dramat na starość  ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2019, 15:40 wysłana przez dino »

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #432 dnia: Październik 08, 2019, 15:45 »
:D
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #433 dnia: Październik 08, 2019, 18:49 »
I co? Szczęka opadła?

I na opadanie szczęki przyjdzie pora. Jednak nowe przysłowie (zmyśliłem na poczekaniu) głosi: „lepszy implant w paszczy, niż szczęka w szklance”.  ;)

Dino sam sobie zrobi aparat słuchowy 5Hz - 50kHz.

A co nagrane to ..nie zginie. Chociażby dla małolatów.
Jak im źli ludzie net wyłączą to zawsze zostanie własna płytoteka.

Mam nadzieję, że z aparatu słuchowego 5Hz-50kHz nie zrezygnujesz byłaby jakaś szansa na starość. Chętnie kupiłbym takie urządzenie w miejsce sprzedawania swoich już bezużytecznych „gratów”, by pozyskaną za nie kasą płacić za implanty.  :D
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe EAR 834 P, Otari MX 5050 B2HD.

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #434 dnia: Październik 09, 2019, 16:36 »
Może do tego czasu zrobią jakiś interfejs zapinany elektrodami do łba bo nowe aparaty słuchowe są oparte na DSP a to zuo  >:D
Mikrofony pomiarowe kazałem koledze zadołować  ;D Będzie początek łańcucha   ;)

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #435 dnia: Październik 19, 2019, 21:19 »
No  :D
Korg wrócił od "mundrych" z dyskiem SATA 750GB.
Właśnie się pisze Caverna Magica w formacie 5,6MHz.