Autor Wątek: Winyle używane - gdzie kupić?  (Przeczytany 38053 razy)

Offline magus

• maniak
  • **
Odp: Winyle używane - gdzie kupić?
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 06, 2017, 21:28 »
072 jako rok to mój wniosek, zasugerowałem się tamtejszymi odpowiedziami.
Znasz znaczenie cyferek w numerze płyt z Apple Records?

Forum jest tu: https://www.beatlesbible.com

Online elem

• maniak
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 06, 2017, 21:40 »
Ten rodzaj kodów wprowadzono w latach siedemdziesiątych dla wszystkich dużych wytwórni, Na razie nie kumam tych kodów, trzeba poszperać w sieci :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 25, 2017, 17:32 »
Taka historia:

Kupiłem ostatnio na allegro płytę. Używaną.

W opisie aukcji było tylko zdjęcie przedniej części okładki oraz lakoniczny opis stanu (near mint), oraz że to reedycja z 2016 roku. Wg komentarzy, Sprzedający bez zarzutu (100%).

Przesyłka dotarła, otwieram, macam i niestety okazuje się, że brakuje oryginalnych, zadrukowanych kopert wewnętrznych. Zamiast nich płyty w eleganckim stanie (umyte), umieszczono w kopertach antystatycznych.

Piszę więc do gościa, że mi smutno, bo wydanie niekompletne, a w opisie aukcji nic o tym nie stoi. Pytam też, czy ma te feralne koperty.

Otrzymałem kulturalną, acz zaskakującą odpowiedź:

"Fabryczne koperty są zniszczone. Zawsze wymieniam fabryczne koperty niskiej jakości na antystatyczne nie rysujące płyt, byłem przekonany, że będzie to mile widziane. Może Pan zwrócić płytę, zwrócę koszta przesyłek. Fabryczne koperty mam, ale tak jak wspomniałem są potargane z jednej strony, aby przy pierwszym wyjęciu nie zarysować płyt.
Przepraszam za tą sytuację."

Przedobrzył :D
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Michał

• Gość
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 25, 2017, 18:19 »
Miły gość,to na naszym podwórku rzadkość.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpień 25, 2018, 16:32 »
Dostałem właśnie info od córki, że jutro o 12:00 w Poznaniu, przy ul. Kolejowej 10, odbędzie się akcja Vinyl za złotówkę. Cena 1 zł dotyczy pierwszych 2 tyś. szt. :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier by China Mean ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline kazan

• maniak
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpień 25, 2018, 20:38 »
Nie kojarzę miejsca z vinylem ...  ???  A co to za akcja i co tam będzie można wyrwać ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpień 25, 2018, 20:40 »
Nie kojarzę miejsca z vinylem ...  ???  A co to za akcja i co tam będzie można wyrwać ?

Nie mam zielonego pojęcia, to info z FB a ja go nie mam, tyle córka mi nadała, wybiera się tam jutro i ma zamiar się obłowić ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier by China Mean ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpień 25, 2018, 21:43 »
Dostałem właśnie info od córki, że jutro o 12:00 w Poznaniu, przy ul. Kolejowej 10, odbędzie się akcja Vinyl za złotówkę. Cena 1 zł dotyczy pierwszych 2 tyś. szt.

to pewnie ten Tysiac Winyli z FB czy jakos tak,
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand