Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

#2625
Cytat: elem w Marzec 18, 2017, 12:03Trzeba też się zastanowić jaka wkładka docelowo ma wisieć u Ciebie
Sam chcialbym juz wiedziec :)

Zapisalem sie na NUDEmini ;)
Moze ktos pomoze...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

elem

Czy Twoje "sumienie jest" w stanie zaakceptować MCLO za 5-7 tys zł?  ;D
Jeśli tak, to nie kombinuj z pre za 2kzł i poczekaj na lepsze czasy.
No dobra, bez żartów - "zmuś" kogoś mądrego do złożenia NUDY. 2kzł powinno wystarczyć.
Za 1200-1300 zł kupisz używanego LARa. Za niewiele więcej pewnie nowego Vanquarda.
Może wypożyczą w którymś z lubelskich sklepów? Przynajmniej będziesz wiedział czy to jest dobry kierunek zmian w stosunku do Twojego  Yakina.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Cytat: gratefullde w Marzec 17, 2017, 19:57Nie polecam LARa jako pre do mm a rozwojowo do mc (to już wcale, brzmienie tragedia). Kupując LARa do mc trzeba mieć świadomość by kupić od razu SUT'a . Lar to nie jest złe pre ale na pewno nie najlepsze. Inwestując np w taką NUDE można wyciągnąć więcej za mniejsze pieniążki. Miałem NUDE i wiem co piszę. Dopłacając trochę można dostać używane pre RCM-u, Sensora o ktorym ładnie Piterski napisał.
Drogi Andrzeju.
Przeczytałem Twój post kilka razy żeby sprawdzić czy nic mi nie umknęło i doszedłem do wniosku że jest to Twój pierwszy wpis w wielotysięcznej historii z którym nie zgadzam się absolutnie, całkowicie i kategorycznie  8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

marekw 76

#2628
Cytat: elem w Marzec 18, 2017, 12:37Czy Twoje "sumienie jest" w stanie zaakceptować MCLO za 5-7 tys zł?
Nie, moje sumienie tego nie zaakceptuje.
Prog mojego sumienia to na dzien dzisiejszy 2000 pln a i to byloby bolesne.

Cytat: elem w Marzec 18, 2017, 12:37Za 1200-1300 zł kupisz używanego LARa. Za niewiele więcej pewnie nowego Vanquarda.Może wypożyczą w którymś z lubelskich sklepów?
Raczej nie, bo sprzet ze mna w Irlandii.

Cytat: elem w Marzec 18, 2017, 12:37"zmuś" kogoś mądrego do złożenia NUDY. 2kzł powinno wystarczyć
2 kola za zlozenie? hmmmmmm, chyba trzeba to jeszcze przemyslec...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

elem

Nie za złożenie, za  gotowy, złożony produkt. Dla jasności - to nie jest moja oferta :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

marekw 76

Cytat: vasa w Marzec 18, 2017, 13:05Inwestując np w taką NUDE można wyciągnąć więcej za mniejsze pieniążki.
LAR LPS 1 1990 za nowy a za samo zlozenie Nudy 2000 to chyba raczej wiecej niz mniej :(

stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

marekw 76

Cytat: elem w Marzec 18, 2017, 13:59
Nie za złożenie, za  gotowy, złożony produkt. Dla jasności - to nie jest moja oferta :)

Ahaaaaa, teraz to sie zgadza :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Jakub

Złożenie w sensie robocizna i całość części do preampa. Za 2k, to w wersji de-luxe wyjdzie.

gratefullde

Nuda lepsza od Lara. Lar sam w sobie nie zachwyca ani w sekcji mm ni mc. Ożywienie następuje w połączeniu z trafem i wkładka mc. Bez tego to jest tylko kolejne, dość szare barwowo pre.
Nuda się nie znudzi ;)

∆∆∆

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

marekw 76

Cytat: gratefullde w Marzec 18, 2017, 14:17Nuda lepsza od Lara. Lar sam w sobie nie zachwyca ani w sekcji mm ni mc. Ożywienie następuje w połączeniu z trafem i wkładka mc. Bez tego to jest tylko kolejne, dość szare barwowo pre.Nuda się nie znudzi
W takim razie zamawiam NUDA mini a w przyszlosci (jak ktos mi zlozy) opisze jak gra z moim Ad Fontesem.
P.S.
a gdyby ktos chcial pomoc w zlozeniu... to... niech pisze! nawet na priv :)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

krzysiek

Marek pytanie nr 1. Czy w chwili obecnej źle gra Ci ten Denon z obecnym przedwzmacniaczem?
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

marekw 76

#2636
Cytat: blackholesun w Marzec 18, 2017, 14:38Marek pytanie nr 1. Czy w chwili obecnej źle gra Ci ten Denon z obecnym przedwzmacniaczem?
Gra genialnie ale wiem do czego zmierzasz i masz racje, mysle podobnie.
Ale docelowo (mam nadzieje, ze najdalej po wakacjach) beda stac dwa gramofony a wtedy obydwa przedwzmacniacze beda jak znalazl ;)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

krzysiek

Czyli choroba rozwija się podręcznikowo, pasujesz tutaj jak ulał ;)

u mnie też chwilowo są dwa przedwzmacniacze i dwa gramofony, chwilowo dwa, bo trzeci sprzedałem :D
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

marekw 76

Cytat: blackholesun w Marzec 18, 2017, 15:13Czyli choroba rozwija się podręcznikowo, pasujesz tutaj jak ulał u mnie też chwilowo są dwa przedwzmacniacze i dwa gramofony, chwilowo dwa, bo trzeci sprzedałem
U mnie tylko szafka do wymiany i drugi gramofon momentalnie laduje na miejscu ale juz nie zasmiecajmy watku ;)
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

octagon

Cytat: elem w Marzec 18, 2017, 12:37Za 1200-1300 zł kupisz używanego LARa.

No to za swojego za mało wziąłem:)

octagon

Cytat: gratefullde w Marzec 18, 2017, 14:17Bez tego to jest tylko kolejne, dość szare barwowo pre.
Nie przesadzaj, LAR gra lepiej od Lejonklou za 6 tys. Jeszcze ktoś weźmie Cię na poważnie:)

elem

Gdyby mu dać trochę lepsze zasilanie i dipswitche do gainu zamiast potencjometru to byłoby pewnie jeszcze lepiej. U mnie dało się słuchać ale wyrażnie ograniczył możliwości mojego dynka.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Jutro koło południa powinienem być u Andrzeja po drugie ramię. Słabe wyprzedzenie, żeby się jakoś spiknąć, ale dopiero dziś wieczorem mogłem potwierdzić wyjazd. Może coś przekazać Andrzejowi?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dyletant

Pozdrowienia oczywiście :)

Piterski

Koniecznie pozdrowienia i życzenia zdrowia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

Właśnie rozmawiałem z Andrzejem.
Głownie rozmawialiśmy o sprawach technicznych - kołysanie, bardzo cięzkie ramie, .....
Przy okazji zagadnąłem o wystawione na alledrogo 20 gramofonów AF.
Syn go namówił, Ja uważam, że słusznie.
AA powiedzial że wzrosło zainteresowanie produktem, co nie koniecznie przełożyło się na razie sprzedaż, ale takie dzisiaj czasy.
W końcu to biznes więc czemu AA nie miał by wyjść na szersze wody sprzedaży.
Ja życzę mu powodzenia.





frywolny trucht

#2646
Też rozmawiałem z Andrzejem, życzenia przekazałem. Pogoda dziś dopisała, termometr w samochodzie pokazywał 22 stopnie :o Mnóstwo ssaków leśnych po lasach  ;D

Tak jest, pomysł na aukcje zrodził się w głowie sukcesora. Sukcesor także dzielnie przyswaja wiedzę na temat konstrukcji. Przy okazji wyjaśniło się skąd liczba mnoga w ogłoszeniu ;)

Z technikaliów- Andrzej odradza stanowczo obracanie przeciwwagi wokół osi wzdłużnej ramienia w poszukiwaniu lepsiejszego korygowania siły antyskatingu.

Ze złych wieści. Ta cisza od jakiś dwóch lat... Ryszard_pp niestety nie żyje :( Starsi użytkownicy  AS pewnie pamiętają z jaka pasją zabrał się do mierzenia sił antyskatingu, rezonansów. Bardzo go ceniłem za tą wnikliwość, mądry upór.

Tutaj parę filmików:

https://www.youtube.com/channel/UCO_28zHqq00s7abiLahH3-Q

Tak wyglądał jego awatar na forum AS, może ktoś jest wzrokowcem i w ten sposób skojarzy :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#2647
Z wycieczki przywiozłem oczywiście ramię. Waga Masa brutto z wkładką 2,7 kg. Baaardzo stabilne. Ramię jest jakby skompaktowane, trzeba sobie powysuwać wszystko w domu samemu pod swój gramofon i wg własnych potrzeb. Tak wygląda "wyjściowo":
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#2648
Ramię ma 12 cali długości efektywnej i posiada elementy układu antyskatingu. Drugie zdjęcie poniżej- pokazuję podeszwę ramienia, dzięki której stoi bardzo stabilnie. Ramię trzymam w białej rękawicy. Na trzecim zdjęciu konfrontacja na długość. Ramię 14 cali kontra 12. Czwarte zdjęcie- bezczelne lokowanie produktu ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Marzec 31, 2017, 17:18przywiozłem oczywiście ramię. Waga brutto z wkładką 2,7 kg.
Skoro podkreślasz że z wkładką to chyba jednak masa.

2,7kg czyli 2700g. To do takich raczej twardszych Japończyków będzie :) :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.