Autor Wątek: Ad Fontes  (Przeczytany 268547 razy)

Offline Michał Trójmiasto

• *
Odp: Ad Fontes
« Odpowiedź #3025 dnia: Listopad 13, 2017, 19:49 »
W moim przypadku akwarium dobrze zdaje egzamin. Po pierwsze: chroni. Po drugie: odpada problem codziennego odkurzania, po trzecie - stanowi dodatkowy poziom np. na płyty lub książkę. Po czwarte: w sposób łagodny ingeruje w przestrzeń pokoju, gdyż jest przezroczyste.

• *
« Odpowiedź #3026 dnia: Listopad 13, 2017, 19:53 »
Dodam tylko, że jest wymierzone praktycznie co do milimetra, z uwzględnieniem, jak widzicie, docisku do płyty.
Jedyny minus - trzeba być ostrożnym przy podnoszeniu, które nie jest szczególnie łatwe z powodu braku uchwytów (coś za coś, czyli estetyka ponad użyteczność). Ale to nic przy poczuciu, że przez 99.9% czasu twój sprzęt jest bezpieczny.
Wymyśliłem to też w ten sposób, że przypadkowe potrącenie pokrywy, np. przy odkurzaniu podłogi lub przez osobę "nieświadomą" niczym nie grozi, gdyż pokrywa zatrzymuje się od dołu na kamiennej podstawie gramofonu, która jest na tyle ciężka, że uniemożliwia w zasadzie przypadkowe uszkodzenie.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #3027 dnia: Listopad 13, 2017, 19:53 »
Po piąte: gramofon w nim wygląda jak obiekt muzealny...
Muzyka ponad polityką!

• *
« Odpowiedź #3028 dnia: Listopad 13, 2017, 19:54 »
Wolę mieć niezakurzony gramofon, niż zakurzony.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #3029 dnia: Listopad 13, 2017, 19:58 »
po sóste, trzeba mieć dodatkowe miejsce na takie ogromne 300 litrowe akwarium, podczas grania
(nie żebym krytykował), ale ja takich form wielkich nie akceptuje u siebie

• *
« Odpowiedź #3030 dnia: Listopad 13, 2017, 20:18 »
Wg obliczeń poczynionych przy pomocy kalkulatora do akwariów z internetu - pojemność  mojego to jedyne 75 litrów.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #3031 dnia: Listopad 13, 2017, 20:35 »
Obawiam się, że prędzej coś bym uszkodził zakładając lub zdejmując akwarium. A tak to moja żona tylko trzy razy wkładkę uszkodziła ;).
Siadaj Kulson!

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3032 dnia: Listopad 13, 2017, 20:36 »
Ramię sie rozkleiło na łączeniu. Kropelka zalatwila sprawę

Złośliwość rzeczy martwych. Chciałem sobie wymienić rurkę i nie mogę tego kurewstwa rozdzielić  :o

W moim przypadku akwarium dobrze zdaje egzamin

A co jest po prawo ukryte w innym akwarium?  ::)
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #3033 dnia: Listopad 13, 2017, 20:43 »
pojemność  mojego to jedyne 75 litrów.
To zart był, zapomniałem dodac uśmieszka

• *
« Odpowiedź #3034 dnia: Listopad 14, 2017, 08:38 »
W drugim akwarium hoduję pre gramofonowe lampowe.

Offline moon

« Odpowiedź #3035 dnia: Listopad 14, 2017, 09:51 »
Obawiam się, że prędzej coś bym uszkodził zakładając lub zdejmując akwarium. A tak to moja żona tylko trzy razy wkładkę uszkodziła .

u mnie sie to nie zdazylo, a zakladam i po paru piwach:)
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline Bartolo

• *
« Odpowiedź #3036 dnia: Listopad 15, 2017, 11:45 »
Panowie i Panie (o ile są oczywiście)...
Mam pytanie odnośnie wkładki... Trochę już pograłem, gęba się śmieje nieustająco, ale zmiany kuszą... Te na lepsze oczywiście...
Chciałbym zmienić wkładkę... Obecnie Goldring 1006. I zastanawiam się czy iść w "kultową" 1042, czy może w Black...? Albo jakieś MC LO. Teoretycznie mój przedwzmacniacz (ifi Phono) obsługuje MC, ale zastanawiam się nad zmianą na lampowy. Chyba Phoenix Audio, choć może doradzicie coś innego.
Próbowałem się przebić przez forum, i poczytać, ale chaos straszny...
Muzyka wszelka. Poza klasyką i disco polo...
Reszta systemu to Pathos Classic One, i Audio Physic SPARK 3 i jakieś kable.

Offline tomasz_pianista

• maniak
« Odpowiedź #3037 dnia: Listopad 15, 2017, 11:55 »
Poza klasyką i disco polo...

Nie wiem, czy słusznie, że te dwa gatunki są koło siebie:)

Moim zdaniem lepiej najpierw wybrać pre, a później wkładkę. Przedwzmacniacz możliwie najbardziej uniwersalny, żeby dało się podpiąć każdą wkładkę.

A potem celowałbym w MC.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #3038 dnia: Listopad 15, 2017, 12:11 »
to zależy też od budżetu - a chyba przedewszystkim

bo jest Rohman,
i jest 103R
i jest filipek
i jest empire
i .....

i to co napisał Tomasz też jest b. wazne na początek

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #3039 dnia: Listopad 15, 2017, 12:26 »
Teoretycznie mój przedwzmacniacz (ifi Phono) obsługuje MC, ale zastanawiam się nad zmianą na lampowy. Chyba Phoenix Audio, choć może doradzicie coś innego.
Wg mnie masz w miarę przyzwoity przedwzmacniacz i na razie można spokojnie na nim grać. Pamiętaj, że Phoenix-Audio to przedwzmacniacz MM (dodatkowo bez regulacji wzmocnienia) i wkładka MC potrzebować będzie dobranych traf. Co do wkładki - nie jestem specjalnym miłośnikiem Goldringów. Od takiego grania ma CD :)
Najgorsze jest to, że nikt ci nic sensownego nie napisze. Jeśli bawi cię analog będziesz musiał sam "przewalić" ileś wkładek żeby dojść do swojego brzmienia. A i tak, gdy już wybierzesz tę jedną, powiesz że znalazłeś wkładkę docelową, po pół roku zaczną cię swędzić paluszki i pojawi się potrzeba zmiany na jeszcze lepiej... Życie.
to zależy też od budżetu - a chyba przedewszystkim

bo jest Rohman,
i jest 103R
i jest filipek
i jest empire
i .....
Dodałbym jeszcze AT OC9ML/II lub ML/III (w zależności od masy efektywnej ramienia).
Określ budżet.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3040 dnia: Listopad 15, 2017, 12:26 »
103R jest za twarda.
Naprawdę Bartolo forum jawi ci się jako chaos?
Kureczka, co powinniśmy poprawić?
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline Bartolo

• *
« Odpowiedź #3041 dnia: Listopad 15, 2017, 12:30 »
załóżmy że budżet to jakieś 2000-2500zł...
Wiem że to zabawa w nieskończoność i że każdy ma swoje preferencje. Jednak dysponujecie dużo większym doświadczeniem, i jakieś typy się "powtarzają".
Fontek jest z czerwca tego roku, czyli z tego co się orientuję już z nowym, mosiężnym ramieniem.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #3042 dnia: Listopad 15, 2017, 12:30 »
Chciałbym zmienić wkładkę.
Jeśli  masz możliwość to proponuję Ortofon 530, lub 540. Grają na tym gramofonie fenomenalnie. Nie musi być od razu MC.
Siadaj Kulson!

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #3043 dnia: Listopad 15, 2017, 12:34 »
103R jest za twarda.
napisałem w kontekście cen, a nie doboru do ramienia

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3044 dnia: Listopad 15, 2017, 13:20 »
Ja bym namawiał, żeby usiąść- dać sobie na przeczekanie z tą wkładką i nie szukać typa za maksymalną dostępną kasę, a następnie się zastanawiać czy to już to? Chyba, że jestem w błędzie, kolega ma szufladę wkładek i wie dokładnie czego szuka.
Ogólnie jest tak, że współczesne wkładki są drogie i droższe, a kolejne wypuszczane modele za wiele nie wnoszą technologicznie. Wszystko już tak naprawdę było. Brnięcie w drogie wkładki MM wydaje się mnie zupełnie bezcelowe.

Offline cdt

« Odpowiedź #3045 dnia: Listopad 15, 2017, 13:56 »
Ja Ci mogę tylko napisać swoją drogę . Na ADF miałem 2M Bronz i AT 440 MLB .Na pewnym etapie było to dla mnie bardzo dobre granie .
Nie brnąłem dalej w MM . Kupiłem Denona 103R . To może nie jest najmiększa wkladka ale z tą twardością bym nie przesadzał .Ramię ADF powinno być ok . Gram na niej do dziś . Od wczoraj gram również na Ortofonie Spu Royal N .
Zmierzam do tego że skromny denonik nie gra jakoś porażająco gorzej . To na start w MC wg mnie idealna wkładka . U jukiego nie trzeba za ną zastawić nerki . Daje dużo radości . Grzesio ją ma na ADF . Może on by się wypowiedział .
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 14:08 wysłana przez cdt »
kawosz wersja apolityczna.

Offline Therion

• maniak
Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline christo

• maniak
« Odpowiedź #3047 dnia: Listopad 15, 2017, 14:04 »
Nie brnąłem dalej w MM . Kupiłem Denona 103R . To może nie jest najmiększa wkladka ale z tą twardością bym nie przesadzał .Ramię ADF powinno być ok .
Potwierdzam. Do tego jest to wkładka łatwa w wysterowaniu i kalibracji. Do tego gra wyśmienicie - przyzna to każdy, kto ją ma bądź miał. Nie jest idealna ale takich nie ma.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #3048 dnia: Listopad 15, 2017, 14:10 »
Zmierzam do tego że skromny denoni nie gra jakoś porażająco gorzej . To na start w MC wg mnie idealna wkładka . U jukiego nie trzeba za ną zastawić nerki . Daje dużo radości . Grzesio ją ma na ADF . Może on by się wypowiedział .
No ale ja mam inne - niestandardowe ramię, dużo cięższe ( masa efektywna ponad 33g). Na poprzednim węglowym (najlżejszym) grałem b krótko,
więc nie pamiętam szczegółow, ale chyba nie było żle, tylko rezonans wychodził bardzo wysoko, chyba około 11-12Hz dokładnie nie pamiętam).
Jeśłi masz u siebie mosieżne ramie (to najcięższe od AA) to 103R-ka będzie grała bardzo ładnie, analogowo, łagodnie.
Jeśłi szukasz super precyzji, detalu, rozdzielczości , ...itd, to deneon Cię raczej nie zadowoli.
a jest jeszcze PRE, jak ono wpłynie na dźwięk.

Offline cdt

« Odpowiedź #3049 dnia: Listopad 15, 2017, 14:17 »
Z tą precyzja też nie ma co przesadzać . 103 R ma jej wytarczająco dużo . Ma jej więcej od 2M bronza i 440 mlb . Do tego ma dociążenie i jest mega melodyjna . Piotrek ma dynavektora który jest precyzyjniejszy ale kosztuje 3x wiecej . Stosunek jakości do ceny w Denonie jest genialny . Po skończeniu się igły za tysiaka z ogonkiem możesz sobie zrobić eksperyment z wymianą igły na shibate . Ja tak zrobię . Ciekawe ile wtedy droższych wkładek donek rozłoży na łopatki . A może przez zbyt ostry szlif polegnie . Choć nie sądze bo ludzie je tak tuningują . 2 lata gry na,, tępaku ,, a pózniej naprawa na lepszy szlif za małą kasę .
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2017, 14:21 wysłana przez cdt »
kawosz wersja apolityczna.