Autor Wątek: Ad Fontes  (Przeczytany 436732 razy)

Offline Therion

• maniak
Odp: Ad Fontes
« Odpowiedź #3375 dnia: Luty 16, 2018, 13:41 »
Ten zakres jest podany raczej krótko i z mocnym akcentem,

Gdyby tak zagrała, to już by wisiała w dziale SPRZEDAM.

Wiem, że chodziło Ci o bas wchodzący na średnicę. U mnie wchodzi i tworzy fajny klimat.

Niski bas wybrzmiewa długo. Nie przeciąga, ale też i nie jest to bas punktowy. Akuratny. O ile znam np. Zimmera z CD (a tam są basy kinowe), to dokładnie tak samo AT nimi zarządza. Schodzi nisko.

Z wysokimi zaś robi cuda, dlatego przebija brzmieniem moje CD, które górę pasma gra spokojniej.
Moje powiedzenie: HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline EmilioE

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3376 dnia: Luty 16, 2018, 13:49 »
Ja miałem podobne odczucia jak Therion, kiedy miałem OC9.
Być może tak zagrała z naszymi ramionami - wtedy miałem ją powieszoną na Jelco i on też chyba takiego używa.
ART Loudspeakers Deco 8 + LAR IA30 mkII, ATC SCM11 + Tact SDAI 2175, ...., RCM Sensor Prelude, Yamaha CD S1000 + Metrum Octave NOS DAC, Teac V-3000, Pioneer CT-900S, HiFiMAN HE-500

Offline EmilioE

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3377 dnia: Luty 19, 2018, 21:23 »
No i kupiłem sobie silniczek   ;D
Mimo, że nie mam obecnie Fontka...
Ale zamierzam nabyć, bo to super gramiacz jest!
I będzie miał u mnie dożywocie, a ten silniczek będzie na życie wieczne.
ART Loudspeakers Deco 8 + LAR IA30 mkII, ATC SCM11 + Tact SDAI 2175, ...., RCM Sensor Prelude, Yamaha CD S1000 + Metrum Octave NOS DAC, Teac V-3000, Pioneer CT-900S, HiFiMAN HE-500

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #3378 dnia: Luty 19, 2018, 21:39 »
Napiszę tu, a jak administracja uzna żeby przenieść do odpowiedniego działu (którego nie ma) to bardzo proszę... ;)
Tak więc chciałbym bardzo serdecznie i gorąco podziękować Piotrkowi "Piterskiemu" za okazaną pomoc i poświęcony prywatny czas, na zamontowanie i ustawienie mojej wkładki... Naprawdę ogromna życzliwość i "koleżeństwo", w stosunku do gościa którego tak naprawdę widział raz na oczy. Osobne podziękowania dla małżonki Piotrka za "dyspensę".. ;)
Dzięki Piotrkowi i jego umiejętnością, mam w domu radość słuchania i "nerwosę" (Audio Note). ;)
Wkładka gra super. U mnie inaczej niż u Piotrka. To co Piotrek napisał wyżej, a co Was tak oburzyło jest prawdą. W bezpośrednim porównaniu z jego zestawem, AT gra jaśniej, artyści grają "głębiej" a bas nie "pomrukuje". Ale już u mnie, na moim mało wyrafinowanym systemie, bas "mruczy", schodzi niżej i jest go jakby więcej. Takie sprawia wrażenie... Za to góra jest minimalnie przygaszona. Więc może nie ma sensu "kruszyć" kopii, bo przecież "każdy gra, jak mu Pan Bóg da"... :D Inny system, inne ramię, inny nastrój i pomieszczenie. Składowych jest tyle że nie sposób być obiektywnym.. ;)
Ja jestem szczęśliwy, będę bardziej jak zmienię Pre, na razie oddaję się radości słuchania muzyki...;) Różnej. :D

« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2018, 21:45 wysłana przez Bartolo »

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #3379 dnia: Luty 19, 2018, 21:43 »
Ładny post, piękne zdjęcia   :np:
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline tomasz_pianista

• maniak
« Odpowiedź #3380 dnia: Luty 19, 2018, 21:45 »
Ładne bokeh:)
Grupa ratowania poziomu.

Michał

• Gość
« Odpowiedź #3381 dnia: Luty 19, 2018, 21:51 »
Bo Piotrek już taki jest,uczynny i życzliwy Jegomość  :np:

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #3382 dnia: Luty 19, 2018, 22:00 »
Dziękuje za miłe słowa

Dla mnie to też była duża przyjemność :)
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline brbr

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3383 dnia: Luty 19, 2018, 22:40 »
W pełni dołączę do peanów, bo poniekąd to i moja sprawka. Tym bardziej mu chwała, że choć za moją przyczyną już nie właściciel Ad Fontesa, dalej dzieli się doświadczeniem i naprowadza nas na ścieżki zadowolenia z tego trudnego mebelka :)

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #3384 dnia: Luty 19, 2018, 22:43 »
Napiszę tu, a jak administracja uzna żeby przenieść do odpowiedniego działu (którego nie ma) to bardzo proszę... ;)
Tak więc chciałbym bardzo serdecznie i gorąco podziękować Piotrkowi "Piterskiemu" za okazaną pomoc i poświęcony prywatny czas, na zamontowanie i ustawienie mojej wkładki... Naprawdę ogromna życzliwość i "koleżeństwo", w stosunku do gościa którego tak naprawdę widział raz na oczy. Osobne podziękowania dla małżonki Piotrka za "dyspensę".. ;)
Dzięki Piotrkowi i jego umiejętnością, mam w domu radość słuchania i "nerwosę" (Audio Note). ;)
Wkładka gra super. U mnie inaczej niż u Piotrka. To co Piotrek napisał wyżej, a co Was tak oburzyło jest prawdą. W bezpośrednim porównaniu z jego zestawem, AT gra jaśniej, artyści grają "głębiej" a bas nie "pomrukuje". Ale już u mnie, na moim mało wyrafinowanym systemie, bas "mruczy", schodzi niżej i jest go jakby więcej. Takie sprawia wrażenie... Za to góra jest minimalnie przygaszona. Więc może nie ma sensu "kruszyć" kopii, bo przecież "każdy gra, jak mu Pan Bóg da"... :D Inny system, inne ramię, inny nastrój i pomieszczenie. Składowych jest tyle że nie sposób być obiektywnym.. ;)
Ja jestem szczęśliwy, będę bardziej jak zmienię Pre, na razie oddaję się radości słuchania muzyki...;) Różnej. :D
Świetne foty
Chciałbym mojemu gramiakowi takie foty sprawić ale nie umiem

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #3385 dnia: Luty 19, 2018, 23:43 »
"Świetne foty
Chciałbym mojemu gramiakowi takie foty sprawić ale nie umiem"

Myśle że w Wawie byłbym w stanie temu zaradzić.. ;)

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #3386 dnia: Luty 19, 2018, 23:49 »
"Świetne foty
Chciałbym mojemu gramiakowi takie foty sprawić ale nie umiem"

Myśle że w Wawie byłbym w stanie temu zaradzić.. ;)
Niestety pewnie już nie wrócę do Warszawy więc muszę polegać tylko na swoich umiejętnościach. Ale za nim go sfotografuje gramofon musi być gotowy do zdjęcia a to jeszcze trochę pracy i kasy.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #3387 dnia: Luty 20, 2018, 21:27 »
Tak ładnie nie potrafię, ale przynajmniej podobny klimat :)

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3388 dnia: Luty 20, 2018, 21:32 »
Oj tam, oj tam :) Bardzo ładnie.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #3389 dnia: Luty 20, 2018, 21:32 »
Bardzo ładnie rudy . Wytrawnie :) Brawo Ty
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #3390 dnia: Luty 27, 2018, 20:14 »
Radość "grania"... ;)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #3391 dnia: Luty 27, 2018, 20:15 »
Ale zdjęcie ! Zapraszam do mnie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #3392 dnia: Luty 27, 2018, 20:19 »
Bartelo zawstydzasz mnie  ;D . Piękne zdjęcia . Zresztą nie tylko fonciaka , te ,,cywilne,, tyż  :)
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #3393 dnia: Luty 27, 2018, 20:38 »
Bartelo zawstydzasz mnie  ;D . Piękne zdjęcia . Zresztą nie tylko fonciaka , te ,,cywilne,, tyż  :)
Dziękuję. :D

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • **
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #3394 dnia: Marzec 01, 2018, 08:21 »
Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj. Ja także posiadam Ad Fontesa, jest już ze mną od 3 lat, i jestem z niego niezmiennie zadowolony. Nie miałem z nim żadnych z tych problemów, o których piszecie - tj. z niestabilnymi obrotami, zacieraniem łożyska, paskami, itp. Ustawiam go po prostu, jak umiem, no i słucham...

Będę się odzywał i wrzucę kilka zdjęć, tymczasem dziękuję koledze Piterskiemu za okazaną pomoc i serdecznie Was wszystkich pozdrawiam!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3395 dnia: Marzec 01, 2018, 08:48 »
Jaki zadowolony. Jak nie Polak  ;D Witaj.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline GalAnonim

• maniak
  • *
« Odpowiedź #3396 dnia: Marzec 01, 2018, 11:18 »
Ja także jestem zadowolony  :)  się kręci, nie ma problemów z obrotami, może nie wszystko jest ustawione idealnie jak u szanownych Kolegów - chyba nie mam do tego głowy, sprzętu i zacięcia - ustawił go AA (tak na oko i słuch) i tak już zostało ... gra  :)
ZESTAW 1 : Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre AndrzejAnalogowy + Sony FA70ES + Sony XA555ES + Dali Grand + Sennheiser HD 600
ZESTAW 2 : Phast Pre+monobloki SE + Ultralink BW-1412 + Avcon Tivano

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #3397 dnia: Marzec 01, 2018, 11:24 »
Bo ucho to często najlepszy przyrząd pomiarowy.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • **
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #3398 dnia: Marzec 01, 2018, 16:26 »
Ja Was podziwiam, że macie tyle zacięcia i serca, by doskonalić odsłuch na AF. Niekiedy sam wpadałem w taką fazę, aby rozkręcać wszystko i ustawiać na nowo, boć za każdym praktycznie razem wszystko nieco inaczej (nie lepiej lub gorzej, lecz po prostu troszkę inaczej) brzmiało. Ostatnio znalazłem zaś taki stary filmik, który nakręciłem u naszego Konstruktora w domu - no i On tam wszystko ustawił na oko i ucho, bez zbytniej emfazy i nadęcia, i kazał po prostu słuchać... Tak to sobie wziąłem do serca, że nie ustawiam już nic, nie zmieniam, nie szukam dziury w całym - tylko słucham sobie Muzyki, i jest pięknie :)))

Jak nie-Polak, racja, bo ja nie lubię narzekać. "Inni mają jeszcze gorzej", jak śpiewał pewien Artysta!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #3399 dnia: Marzec 01, 2018, 17:27 »
Ja Was podziwiam, że macie tyle zacięcia i serca, by doskonalić odsłuch na AF. Niekiedy sam wpadałem w taką fazę, aby rozkręcać wszystko i ustawiać na nowo, boć za każdym praktycznie razem wszystko nieco inaczej (nie lepiej lub gorzej, lecz po prostu troszkę inaczej) brzmiało. Ostatnio znalazłem zaś taki stary filmik, który nakręciłem u naszego Konstruktora w domu - no i On tam wszystko ustawił na oko i ucho, bez zbytniej emfazy i nadęcia, i kazał po prostu słuchać... Tak to sobie wziąłem do serca, że nie ustawiam już nic, nie zmieniam, nie szukam dziury w całym - tylko słucham sobie Muzyki, i jest pięknie :)))

Jak nie-Polak, racja, bo ja nie lubię narzekać. "Inni mają jeszcze gorzej", jak śpiewał pewien Artysta!
Kurcze też bym tak chciał a u mnie ADHD i nie wskaże palcem przez kogo, a raczej ze przez nich.... . Świetna sprawa być zadowolonym i mieć tego świadomość.