Autor Wątek: Ad Fontes  (Przeczytany 403119 razy)

Offline Therion

• maniak
Odp: Ad Fontes
« Odpowiedź #3375 dnia: Luty 16, 2018, 13:41 »
Ten zakres jest podany raczej krótko i z mocnym akcentem,

Gdyby tak zagrała, to już by wisiała w dziale SPRZEDAM.

Wiem, że chodziło Ci o bas wchodzący na średnicę. U mnie wchodzi i tworzy fajny klimat.

Niski bas wybrzmiewa długo. Nie przeciąga, ale też i nie jest to bas punktowy. Akuratny. O ile znam np. Zimmera z CD (a tam są basy kinowe), to dokładnie tak samo AT nimi zarządza. Schodzi nisko.

Z wysokimi zaś robi cuda, dlatego przebija brzmieniem moje CD, które górę pasma gra spokojniej.
Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline EmilioE

• maniak
« Odpowiedź #3376 dnia: Luty 16, 2018, 13:49 »
Ja miałem podobne odczucia jak Therion, kiedy miałem OC9.
Być może tak zagrała z naszymi ramionami - wtedy miałem ją powieszoną na Jelco i on też chyba takiego używa.
ART Loudspeakers Deco 8, LAR IA30 mkII, ..., RCM Sensor Prelude, Yamaha CD S1000 + Metrum Octave NOS DAC, Teac V-3000, Pioneer CT-900S, HiFiMAN HE-500

Offline EmilioE

• maniak
« Odpowiedź #3377 dnia: Luty 19, 2018, 21:23 »
No i kupiłem sobie silniczek   ;D
Mimo, że nie mam obecnie Fontka...
Ale zamierzam nabyć, bo to super gramiacz jest!
I będzie miał u mnie dożywocie, a ten silniczek będzie na życie wieczne.
ART Loudspeakers Deco 8, LAR IA30 mkII, ..., RCM Sensor Prelude, Yamaha CD S1000 + Metrum Octave NOS DAC, Teac V-3000, Pioneer CT-900S, HiFiMAN HE-500

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #3378 dnia: Luty 19, 2018, 21:39 »
Napiszę tu, a jak administracja uzna żeby przenieść do odpowiedniego działu (którego nie ma) to bardzo proszę... ;)
Tak więc chciałbym bardzo serdecznie i gorąco podziękować Piotrkowi "Piterskiemu" za okazaną pomoc i poświęcony prywatny czas, na zamontowanie i ustawienie mojej wkładki... Naprawdę ogromna życzliwość i "koleżeństwo", w stosunku do gościa którego tak naprawdę widział raz na oczy. Osobne podziękowania dla małżonki Piotrka za "dyspensę".. ;)
Dzięki Piotrkowi i jego umiejętnością, mam w domu radość słuchania i "nerwosę" (Audio Note). ;)
Wkładka gra super. U mnie inaczej niż u Piotrka. To co Piotrek napisał wyżej, a co Was tak oburzyło jest prawdą. W bezpośrednim porównaniu z jego zestawem, AT gra jaśniej, artyści grają "głębiej" a bas nie "pomrukuje". Ale już u mnie, na moim mało wyrafinowanym systemie, bas "mruczy", schodzi niżej i jest go jakby więcej. Takie sprawia wrażenie... Za to góra jest minimalnie przygaszona. Więc może nie ma sensu "kruszyć" kopii, bo przecież "każdy gra, jak mu Pan Bóg da"... :D Inny system, inne ramię, inny nastrój i pomieszczenie. Składowych jest tyle że nie sposób być obiektywnym.. ;)
Ja jestem szczęśliwy, będę bardziej jak zmienię Pre, na razie oddaję się radości słuchania muzyki...;) Różnej. :D

« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2018, 21:45 wysłana przez Bartolo »

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #3379 dnia: Luty 19, 2018, 21:43 »
Ładny post, piękne zdjęcia   :np:
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline tomasz_pianista

• maniak
« Odpowiedź #3380 dnia: Luty 19, 2018, 21:45 »
Ładne bokeh:)
Grupa ratowania poziomu.

Offline jamówię

• maniak
  • The world's best loved loudspeakers
« Odpowiedź #3381 dnia: Luty 19, 2018, 21:51 »
Bo Piotrek już taki jest,uczynny i życzliwy Jegomość  :np:
You're nobody without NAIM!

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #3382 dnia: Luty 19, 2018, 22:00 »
Dziękuje za miłe słowa

Dla mnie to też była duża przyjemność :)
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline brbr

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3383 dnia: Luty 19, 2018, 22:40 »
W pełni dołączę do peanów, bo poniekąd to i moja sprawka. Tym bardziej mu chwała, że choć za moją przyczyną już nie właściciel Ad Fontesa, dalej dzieli się doświadczeniem i naprowadza nas na ścieżki zadowolenia z tego trudnego mebelka :)

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #3384 dnia: Luty 19, 2018, 22:43 »
Napiszę tu, a jak administracja uzna żeby przenieść do odpowiedniego działu (którego nie ma) to bardzo proszę... ;)
Tak więc chciałbym bardzo serdecznie i gorąco podziękować Piotrkowi "Piterskiemu" za okazaną pomoc i poświęcony prywatny czas, na zamontowanie i ustawienie mojej wkładki... Naprawdę ogromna życzliwość i "koleżeństwo", w stosunku do gościa którego tak naprawdę widział raz na oczy. Osobne podziękowania dla małżonki Piotrka za "dyspensę".. ;)
Dzięki Piotrkowi i jego umiejętnością, mam w domu radość słuchania i "nerwosę" (Audio Note). ;)
Wkładka gra super. U mnie inaczej niż u Piotrka. To co Piotrek napisał wyżej, a co Was tak oburzyło jest prawdą. W bezpośrednim porównaniu z jego zestawem, AT gra jaśniej, artyści grają "głębiej" a bas nie "pomrukuje". Ale już u mnie, na moim mało wyrafinowanym systemie, bas "mruczy", schodzi niżej i jest go jakby więcej. Takie sprawia wrażenie... Za to góra jest minimalnie przygaszona. Więc może nie ma sensu "kruszyć" kopii, bo przecież "każdy gra, jak mu Pan Bóg da"... :D Inny system, inne ramię, inny nastrój i pomieszczenie. Składowych jest tyle że nie sposób być obiektywnym.. ;)
Ja jestem szczęśliwy, będę bardziej jak zmienię Pre, na razie oddaję się radości słuchania muzyki...;) Różnej. :D
Świetne foty
Chciałbym mojemu gramiakowi takie foty sprawić ale nie umiem

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #3385 dnia: Luty 19, 2018, 23:43 »
"Świetne foty
Chciałbym mojemu gramiakowi takie foty sprawić ale nie umiem"

Myśle że w Wawie byłbym w stanie temu zaradzić.. ;)

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #3386 dnia: Luty 19, 2018, 23:49 »
"Świetne foty
Chciałbym mojemu gramiakowi takie foty sprawić ale nie umiem"

Myśle że w Wawie byłbym w stanie temu zaradzić.. ;)
Niestety pewnie już nie wrócę do Warszawy więc muszę polegać tylko na swoich umiejętnościach. Ale za nim go sfotografuje gramofon musi być gotowy do zdjęcia a to jeszcze trochę pracy i kasy.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #3387 dnia: Luty 20, 2018, 21:27 »
Tak ładnie nie potrafię, ale przynajmniej podobny klimat :)

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3388 dnia: Luty 20, 2018, 21:32 »
Oj tam, oj tam :) Bardzo ładnie.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #3389 dnia: Luty 20, 2018, 21:32 »
Bardzo ładnie rudy . Wytrawnie :) Brawo Ty
kawosz wersja apolityczna.

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #3390 dnia: Luty 27, 2018, 20:14 »
Radość "grania"... ;)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #3391 dnia: Luty 27, 2018, 20:15 »
Ale zdjęcie ! Zapraszam do mnie ;)
6S33S & V-T99 TungSol SET ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Yamaha CDX-9

Offline cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #3392 dnia: Luty 27, 2018, 20:19 »
Bartelo zawstydzasz mnie  ;D . Piękne zdjęcia . Zresztą nie tylko fonciaka , te ,,cywilne,, tyż  :)
kawosz wersja apolityczna.

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #3393 dnia: Luty 27, 2018, 20:38 »
Bartelo zawstydzasz mnie  ;D . Piękne zdjęcia . Zresztą nie tylko fonciaka , te ,,cywilne,, tyż  :)
Dziękuję. :D

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #3394 dnia: Marzec 01, 2018, 08:21 »
Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj. Ja także posiadam Ad Fontesa, jest już ze mną od 3 lat, i jestem z niego niezmiennie zadowolony. Nie miałem z nim żadnych z tych problemów, o których piszecie - tj. z niestabilnymi obrotami, zacieraniem łożyska, paskami, itp. Ustawiam go po prostu, jak umiem, no i słucham...

Będę się odzywał i wrzucę kilka zdjęć, tymczasem dziękuję koledze Piterskiemu za okazaną pomoc i serdecznie Was wszystkich pozdrawiam!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3395 dnia: Marzec 01, 2018, 08:48 »
Jaki zadowolony. Jak nie Polak  ;D Witaj.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline GalAnonim

• maniak
  • *
« Odpowiedź #3396 dnia: Marzec 01, 2018, 11:18 »
Ja także jestem zadowolony  :)  się kręci, nie ma problemów z obrotami, może nie wszystko jest ustawione idealnie jak u szanownych Kolegów - chyba nie mam do tego głowy, sprzętu i zacięcia - ustawił go AA (tak na oko i słuch) i tak już zostało ... gra  :)
ZESTAW 1 : Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre AndrzejAnalogowy + Sony FA70ES + Sony XA555ES + Dali Grand + Sennheiser HD 600
ZESTAW 2 : Phast Pre+monobloki SE + Ultralink BW-1412 + Avcon Tivano

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #3397 dnia: Marzec 01, 2018, 11:24 »
Bo ucho to często najlepszy przyrząd pomiarowy.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #3398 dnia: Marzec 01, 2018, 16:26 »
Ja Was podziwiam, że macie tyle zacięcia i serca, by doskonalić odsłuch na AF. Niekiedy sam wpadałem w taką fazę, aby rozkręcać wszystko i ustawiać na nowo, boć za każdym praktycznie razem wszystko nieco inaczej (nie lepiej lub gorzej, lecz po prostu troszkę inaczej) brzmiało. Ostatnio znalazłem zaś taki stary filmik, który nakręciłem u naszego Konstruktora w domu - no i On tam wszystko ustawił na oko i ucho, bez zbytniej emfazy i nadęcia, i kazał po prostu słuchać... Tak to sobie wziąłem do serca, że nie ustawiam już nic, nie zmieniam, nie szukam dziury w całym - tylko słucham sobie Muzyki, i jest pięknie :)))

Jak nie-Polak, racja, bo ja nie lubię narzekać. "Inni mają jeszcze gorzej", jak śpiewał pewien Artysta!
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #3399 dnia: Marzec 01, 2018, 17:27 »
Ja Was podziwiam, że macie tyle zacięcia i serca, by doskonalić odsłuch na AF. Niekiedy sam wpadałem w taką fazę, aby rozkręcać wszystko i ustawiać na nowo, boć za każdym praktycznie razem wszystko nieco inaczej (nie lepiej lub gorzej, lecz po prostu troszkę inaczej) brzmiało. Ostatnio znalazłem zaś taki stary filmik, który nakręciłem u naszego Konstruktora w domu - no i On tam wszystko ustawił na oko i ucho, bez zbytniej emfazy i nadęcia, i kazał po prostu słuchać... Tak to sobie wziąłem do serca, że nie ustawiam już nic, nie zmieniam, nie szukam dziury w całym - tylko słucham sobie Muzyki, i jest pięknie :)))

Jak nie-Polak, racja, bo ja nie lubię narzekać. "Inni mają jeszcze gorzej", jak śpiewał pewien Artysta!
Kurcze też bym tak chciał a u mnie ADHD i nie wskaże palcem przez kogo, a raczej ze przez nich.... . Świetna sprawa być zadowolonym i mieć tego świadomość.