Autor Wątek: Ad Fontes  (Przeczytany 235473 razy)

Offline maciek1

• maniak
Odp: Ad Fontes
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 10, 2014, 17:03 »
Tak być powinno ja u Ciebie, tylko ja już nie kombinuję z wyjmowaniem szpindla, jak dobrze siedzi. Wchodzi na ścisk, więc nie chcę aby się cokolwiek wyrobił. Raz wlazł - niech siedzi:)

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 10, 2014, 17:27 »
No to gitara!
Chciałem Wam jeszcze Panowie zakomunikować, że dokonałem porównania brzmienia gramofonu z matą Blue Horizon oraz bez niej (okazało się, że zakupiony Ad Fontes jest wyposażony w matę Zontek).
Różnica jest nader odczuwalna na korzyść grania bez maty. Jeśli ktoś chce się zaopatrzyć w produkt BH, to ogłoszenie pojawiło się w odpowiednim dziale.
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Offline maciek1

• maniak
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 10, 2014, 18:00 »
A mate Zontek odklejałeś, czy kładłeś na nią?

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 10, 2014, 18:21 »
Kładłem na matę Zontek, ponieważ to chyba poprzednia wersja z mocnym klejem i nie dałem rady jej zdjąć.

Offline maciek1

• maniak
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 10, 2014, 19:01 »
No to raczej kiepskie warunki do porównania wpływy sprzedawanej przez Ciebie maty na dźwięk. Już nie kładziesz na twardym talerzu, tylko na miękkim jaki ma Zontek, a to zupełnie inne "okoliczności przyrody":) Ale jak masz Zonteka, to myślę, że nie masz co kombiować - daje radę. No, tylko nie wiesz, jak brzmi bez...:) I zabawa trwa:)

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 10, 2014, 19:28 »
Może za bardzo zasugerowałem się opisem maty Zontek, że "jest całkowicie 'przezroczysta' sonicznie" i "ze względu na grubość wynoszącą niespełna 0,4mm położyć na nią można wszystkie inne maty mające wpływ na odtwarzany dźwięk".
Niewątpliwie najlepiej oceniać takie rzeczy samemu. Zonteka z mojego talerza zdzierać nie chciałem, bo "gra" w bardzo odpowiadający mi sposób i wygląda bardzo elegancko. Poza tym pewnie zniszczyłaby się podczas ściągania, a i talerz potrzebowałby zapewne czyszczenia.
Jedno, co jest tutaj pewne - mata BH na Zonteku nie odpowiada mi dźwiękowo, bo bas się rozmywa, blachy brzmią nie dość "blaszano" a i szczegółów jakby mniej.

Offline maciek1

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 10, 2014, 19:33 »
Jak Zontek pasuje, to zostawić i słuchać, cieszyć się!:)

Offline andrzej analogowy

• *
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 10, 2014, 20:10 »
Co do windy,to jak rozumiem,dźwignia się obraca a winda stoi w miejscu.Jeśli jesteś trochę kumaty technicznie, zadzwoń do mnie to Ci podpowiem co zrobić..W najgorszym razie podeślesz , to naprawię.608 802 668.A

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 10, 2014, 20:40 »
Bardzo dziękuję Panu za odzew w temacie, oczywiście z propozycji skorzystam. Czasem dysponował będę w czwartek po południu, wtedy też zadzwonię po pomoc. Pozdrawiam, Paweł.

panerai_47

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 14, 2014, 15:42 »
W przyszłą niedzielę jade odberać AF od P. Andrzeja. Niestety jeszcze nie kupiłem wkładki. celuję w ortofona 2M bronze lub black. Jakby ktoś miał na zbyciu używaną w dobrym stanie to prosze o PW. Ewentualnie co byście zaproponowali na początek nowa do ok 600-800 zł.
Pozdr

frywolny trucht

• Gość
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 14, 2014, 16:05 »
Ja bym poszedł w neutralną, a jednak z niezłym basem ( którego nie ma AT440 ML i 2M Bronze) wkładkę Goldring 2300. Koło tysiaka jednak trzeba dać.

panerai_47

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 14, 2014, 16:36 »
dzięki. szukam tez używanej GR1042.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 14, 2014, 18:03 »
Z Fontesem bardzo ładnie spasują się VMS'y Ortofona, czym wyżej tym lepiej oczywiście. Ale Goldringi jak najbardziej też, z tego co czytałem.
6CA7-Z + pre phono ecc83 Gennett + Tannoy Cheviot + Sony PSX-70 + Dynavector 20x2 + Protagonist Tube DAC + Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro +  Tomanek + Questyle CMA 600i + Senheiser HD598 + AKG 240DF

panerai_47

• Gość
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 14, 2014, 18:14 »
tylko gdzie można je kupić?
bo jakos słabo mi idzie szukanie w necie.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 14, 2014, 18:17 »
6CA7-Z + pre phono ecc83 Gennett + Tannoy Cheviot + Sony PSX-70 + Dynavector 20x2 + Protagonist Tube DAC + Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro +  Tomanek + Questyle CMA 600i + Senheiser HD598 + AKG 240DF

panerai_47

• Gość
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 14, 2014, 18:19 »
dzięki :)

panerai_47

• Gość
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 14, 2014, 18:39 »
ta bedzie pasować do ramienia  AF?
Audio Technica AT150 MLX

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 14, 2014, 18:46 »
Jeżeli ze standardowym ramieniem alu, to tak, choć lepiej by było to ciut lżejsze ramię węglowe. Wtedy masz fajne dopasowanie tej wkładki bo rezonans wychodzi ponad 9 Hz (przy wadze ramienia 12 gr).

panerai_47

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 14, 2014, 19:42 »
rozumiem. 2M bronze jest do kupienia za 850 zł, jak oferuje sprzedawca ma zaledwie 30 godzin grania, brać? czy szukac  dalej?

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 14, 2014, 19:55 »
One wszystkie używane ale dziewicze :) Te 30 godzin to tylko DŚ sprawdzi ale jego w to nie mieszajmy :) Tak bez ryzyka to potargować i brać, bo to chyba w cenie igły, w razie co, za jakiś czas igłę dokupisz. Acha, jakiś czas rozruchowy chyba wchodzi w grę? Gwarancja chociaż na 14 - 30 dni.

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 17, 2014, 13:35 »
Gramofon powoli doprowadzam do idealnego (prawie) stanu. W weekend wyczyściłem i nasmarowałem łożysko oraz naprawiłem windę ramienia (w tym miejscu bardzo dziękuję Panu Andrzejowi za wskazówki, których udzielił mi przez telefon). Z nadmiaru wrażeń zapomniałem o regulacji azymutu...
Teraz jeszcze czekają mnie prace "okołogramofonowe", tj. budowa nowego ołtarzyka oraz montaż odpowiednich (zbliżonych do oryginału) przewodów IC do gramofonu (niestety mój egzemplarz zakupiłem z kablem Pro-Ject i, na moje oko i ucho, nie jest on ekranowany...).

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 18, 2014, 12:58 »
Dzisiaj nadszedł moment, który trochę odwlekałem w czasie niejako obawiając się, że początkowy czar pryśnie. Nie chodzi tu bynajmniej o zapędzenie AF w kozi róg za pomocą jakiejś rewelacyjnie i hiper-audiofilsko zrealizowanej płyty, a o lekką profanację Fontka za pomocą black/thrash metalu najgorszej maści.
Za narzędzie zbrodni posłużył mi album naszego rodzimego pomiotu Witchmaster o romantycznym tytule "Masochistic Devil Worship". Płyta, wydana przez polską wytwórnię Pagan Records, jak na nasze podziemno-metalowe warunki trzyma całkiem przyzwoity poziom realizacji. Przyznaję, że bardzo ten album lubię i znam go z każdej możliwej strony (wliczając w to wydania na różnych nośnikach).
Jednak to, co zrobił z płytą Ad Fontes wespół z Goldringiem 2200 po prostu... (przepraszam co wrażliwszych za stwierdzenie) zerwało mi gacie z d...y!!!
Takiego wykopu gitar, przestrzennych, opętańczych wrzasków i sprzężeń, tak dokładnie obijającej ryło perkusji nigdy wcześniej nie uświadczyłem! Miazga!  :-X
Płyta zabrzmiała, jakby wydał ją Warner czy inna Elektra za miliony $$$!
Przyczyną zmiany gramofonu na lepszy było to, że mój dotychczasowy drapak Technicsa niezbyt satysfakcjonująco radził sobie z muzyką klasyczną. Ad Fontes wydawał mi się idealnym wyborem do tego rodzaju dźwięków, ale teraz wiem też, że jest wręcz stworzony do metalu.
Przepraszam Pana Andrzeja, jeśli zawiodłem jego założenia i oczekiwania, co do wspaniałego projektu, jakim jest jego urządzenie.  Ale jak już wspomniałem - takiego ciosa w twarz już dawno nie dostałem :o

Poniżej: 

fot. 1: AF robi właśnie z płytą, co chce...
fot. 2: To, co mi zerwało z tyłka, w korespondencji z okładką albumu...

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2014, 13:03 wysłana przez il cattivo »

frywolny trucht

• Gość
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 18, 2014, 13:09 »

Rzeczywiście słodkie :)

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 18, 2014, 14:20 »
Przepraszam Pana Andrzeja, jeśli zawiodłem jego założenia i oczekiwania, co do wspaniałego projektu, jakim jest jego urządzenie. 

Ja tak sobie myślę, że to tylko dobrze świadczy o Andrzeja projekcie :) Choć bardziej odpowiedzialny za odtwarzanie różnych gatunków jest wzmacniacz i kolumny oraz wkładka i pre to może po prostu Fontes fajnie Ci się zgrał z resztą toru. Brawo.

panerai_47

• Gość
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 19, 2014, 12:13 »
Odbiór w niedzielę.  ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2014, 12:24 wysłana przez panerai_47 »