Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

pan-troglodytes

Nie dam rady wysłać zdjęć z ajpada. Jak w pracy znajdę chwilkę albo wieczorem.

Titanic

Zasilacz poprzedni czy included?

pan-troglodytes

Zasilacz podłączyłem od Tomanka, 12V 1.5A ale zrobię również próby na innych, w tym na chińskim badziewiu z kompletu.

brbr

Na czym polegały drobne poprawki mechaniczne?

rudy-102

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 06:27silnik Jasmine 501
Czy ten silnik w jakiś sposób może korygować zmiany obciążenia typu zimne pomieszczenie i ciaśniejsze łożysko, czy po prostu kręci się zadaną prędkością?

moon

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2017, 09:00Czy ten silnik w jakiś sposób może korygować zmiany obciążenia typu zimne pomieszczenie i ciaśniejsze łożysko, czy po prostu kręci się zadaną prędkością?

a sprzezenie zwrotne nad tym nie zapanuje?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 06:27Po małych poprawkach mechanicznych zestawiłem go z Fontesem i gra.

a gdzie/w czym go umiesciles? sam z siebie raczej jest za niski, by pasek znalazl sie na wysokosci talerza:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

pan-troglodytes

Silnik Jasmine jest nieco wyższy od Fontesowego. Widać to na zdjęciach.
Modyfikacje polegały na innym ustawieniu podstawy silnika (przekręciłem ją o 90 stopni) i nasmarowaniu trzpienia smarem łożyskowym. Jakoś tak chciałem coś przy tym silniku zrobić. 

pan-troglodytes

#2183
hmm... tak naprawdę to mój gramofon stoi w poziomie ;)
Może moderator potrafi te zdjęcia poprzekręcać?

rudy-102

Szyja boli od przekręcania  ;)

Titanic

Wydajne się bardziej przy ciele niż standardowy, większy?
No a jak testy prędkości na "żywo " z iphone na przycisku?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pan-troglodytes

#2186
Testy są obiecujące ale za wcześnie jest na wydawanie opinii. Muszę zobaczyć jak układ zachowuje się w czasie. Z pobieżnych obserwacji wynika, że:
- talerz zatrzymany do zera na pracującym silniku powraca w 5 sekund do poprzedniej prędkości
- igła w rowku nie powoduje zmiany prędkości (przy oryginalnym sterowniku była spora zmiana)
- przełączanie 33/45 działa precyzyjnie, talerz powraca do zadanej prędkości w kilka sekund
- kołysanie jest trochę większe niż na oryginalnym sterowniku
- brak reakcji na temperaturę otoczenia (poddasze, od +14 do +22 wczoraj)

@rudy-102 - dziękuję
@Titanic - tak, ten silnik jest większy (wyższy i szerszy) i masywniejszy.

Czy ktoś ze sterownikiem Zontka mógłby wykonać test obrotów i kołysania programem RPM dla iPhone i wrzucić screenshot?

moon

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 12:37Silnik Jasmine jest nieco wyższy od Fontesowego. Widać to na zdjęciach.
czy to znaczy, ze praktycznie jest na tyle wysoki, ze nie ma potrzeby zadnych 'kombinacji' robic? myslalem, ze bedzie za maly i potrzeba jakies 'podstawki czy cus. o co chodzi z tym przestawianiem podstawy silnika, nie zalapalem?
Ja mam jeszcze wersje z regulatorem w postaci skrzynki i silnika oddzielnie, wie przy ewentulanym zakupie silnika zniknalby i regulator i nie potrzeba byloby sterownika Zontka. Pozostaje pytanie, jak trzymanie obrotow?:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 12:54- brak reakcji na temperaturę otoczenia (poddasze, od +14 do +22 wczoraj)
To znaczy, że jak ustawisz prędkość przy 22 stopniach, a na drugi dzień rano masz 14 to nie musisz nic korygować?

christo

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 12:54kołysanie jest trochę większe niż na oryginalnym sterowniku
To jeszcze warto sprawdzić kołysanie w konfiguracji: oryginalny silnik -> nowy pasek i nowy silnik -> oryginalny pasek.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

pan-troglodytes

Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2017, 12:57
Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 12:54- brak reakcji na temperaturę otoczenia (poddasze, od +14 do +22 wczoraj)
To znaczy, że jak ustawisz prędkość przy 22 stopniach, a na drugi dzień rano masz 14 to nie musisz nic korygować?

Tak, dziś rano to sprawdziłem.

pan-troglodytes

Cytat: christo w Styczeń 12, 2017, 12:58
To jeszcze warto sprawdzić kołysanie w konfiguracji: oryginalny silnik -> nowy pasek i nowy silnik -> oryginalny pasek.

Paski ProJect i Jasmine nie są ze sobą zgodne, popatrz na zdjęcia.

rudy-102

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 13:00
Cytat: rudy-102 w Styczeń 12, 2017, 12:57
Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 12:54- brak reakcji na temperaturę otoczenia (poddasze, od +14 do +22 wczoraj)
To znaczy, że jak ustawisz prędkość przy 22 stopniach, a na drugi dzień rano masz 14 to nie musisz nic korygować?

Tak, dziś rano to sprawdziłem.

A jak się zachowuje jak lekko przyłożysz palec do talerza? Potrafi wtedy zwiększyć moc i wyrównać prędkość?

pan-troglodytes

Do pewnego stopnia tak.

rudy-102

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 13:10
Do pewnego stopnia tak.
To wychodzi na to, że znalazłeś alternatywę dla sterownika Zontek. Koszty są podobne, tylko że nie trzeba nic majsterkować.

pan-troglodytes

Cytat
To wychodzi na to, że znalazłeś alternatywę dla sterownika Zontek. Koszty są podobne, tylko że nie trzeba nic majsterkować.

W sumie o to mi chodziło. Chciałbym jeszcze zobaczyć jakie kołysanie ma napęd ze sterownikiem Pawła.

moon

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 06:4619$ w wiadomych celach. Pan Chińczyk był domyślny. Całość zabawy to 230$ z wysyłką, po drobnych negocjacjach łamaną angielszczyzną. Dwa paski w cenie więc będę miał na dwa życia.

dasz linka od kogo brales?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

pan-troglodytes


rudy-102

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 12, 2017, 13:25
Cytat
To wychodzi na to, że znalazłeś alternatywę dla sterownika Zontek. Koszty są podobne, tylko że nie trzeba nic majsterkować.

W sumie o to mi chodziło. Chciałbym jeszcze zobaczyć jakie kołysanie ma napęd ze sterownikiem Pawła.
Nie mam ajfona to niestety nie mogę Ci pomóc.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand