Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

pan-troglodytes

#2300
@Rafał.T - Jasmine TR-501 sprawuje się wyśmienicie. Obroty są stabilne, kołysanie minimalne (0.11% w/g DIN IEC 386), temperatura otoczenia nie wpływa na pracę gramofonu. Można przełączać obroty 33-45-33, prędkość w kilka sekund zostaje ustabilizowana na zadanym wcześniej poziomie. Można lekko spowolnić talerz paluchem, Jasmine ustabilizuje obroty. Silnik po jakimś czasie stał się odrobinę cichszy niż po wyjęciu z pudełka. Jestem bardzo zadowolony z tego chińskiego cuda, obroty przestały być problemem Fontka.
Sam silnik na aliexpress kosztuje 40 złotych, postanowiłem kupić sobie 2 sztuki żeby sprawdzić czy aby któryś nie będzie pracował tak cicho jak Maxon. Ponadto mam plany zbudowania takiego regulatora na Arduino (są gotowe biblioteki) a silnik idealnie się do tego nadaje. Silnik 40 PLN, Arduino 80, zasilacz a pudełkiem liczmy 100. Razem można zbudować taki kontroler za mniej niż 250 złotych. Można do niego dołożyć wyświetlacz, nawet dotykowy ;)
https://botland.com.pl/arduino-moduly-glowne/1213-arduino-leonardo.html
http://forum.arduino.cc/index.php?topic=127328.0

frywolny trucht

To mógłby być hit. Natomiast w obudowie Jasmine jest całkiem sporo miejsca by wykleić jakąś matą ścianki obudowy. Też powinno być ciszej.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Tak, nawet o tym myślałem na początku ale teraz silnik trochę ucichł i w ogóle mi to nie przeszkadza.

brbr

Z przyjemnością zapiszę się na testera ;) A na poważnie jeden chętny już jest ,można odpalać produkcję !

Rafał.T

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 23, 2017, 07:08Jasmine TR-501 sprawuje się wyśmienicie
No i namówiłeś;) Wysłałem wiadomość do sprzedawcy..., nie wiem jak z dostawą do UK.
Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 23, 2017, 07:08kołysanie minimalne (0.11% w/g DIN IEC 386)
jak to mierzyłeś?

Cytat: pan-troglodytes w Styczeń 23, 2017, 07:08Ponadto mam plany zbudowania takiego regulatora na Arduino (są gotowe biblioteki) a silnik idealnie się do tego nadaje
To też jest dobry pomysł, ale w sumie jak już masz Jasmine...


pan-troglodytes

Cytat: Rafał.T w Styczeń 23, 2017, 17:14jak to mierzyłeś?

Programem PlatterSpeed i płytą testową.



frywolny trucht

#2306
Zamówiłem sobie właśnie wolnostojącą dwunastkę  ;D
Ciekawe kiedy znowu mnie trzepnie, że jeszcze mono będę słuchał i potrzebuję trzeciej wędki  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 27, 2017, 10:29No dobra, może to nie ten wątek. Soreczka. Zamówiłem sobie właśnie wolnostojącą dwunastkę 
Ciekawe kiedy znowu mnie trzepnie, że jeszcze mono będę słuchał i potrzebuję trzeciej wędki 
Uciekaj kobito, to dom wariatów jest.

A jakie ramię dokładniej?
Grupa ratowania poziomu.

kawosz

I jak to sobie Frywolny wykombinowałeś ? .

frywolny trucht

Ramię fonciakowe. Myślałem o dziesiątce, żeby mi swobodnie wejszła na stolik, ale Andrzej namówił mnie na 12.
To się stawia z lewej strony, obok gramofonu, domierza i zrobione. Ono jest samonośne. Coś jak to, moje będzie trochę mniej barokowe.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

zalun

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 27, 2017, 12:11Ramię fonciakowe
Ech. Jeśli jednak nie sprzedam swojego toru analogowego to też wezmę to cudo.
Jaka cena? Rząd wielkości mnie interesuje...

moon

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 27, 2017, 12:11To się stawia z lewej strony, obok gramofonu, domierza i zrobione.

nie jest zbyt wywrotne?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kawosz

Cytat: moon w Styczeń 27, 2017, 12:39nie jest zbyt wywrotne?
Poczekaj troszkę zobaczysz zaraz w wątku ADF będzie kilka stron o stabilizacji :D . Zazdroszczam troszkę bo pięknie to będzie wyglądać .

frywolny trucht

Cytat: zalun w Styczeń 27, 2017, 12:36Jaka cena? Rząd wielkości mnie interesuje...

Standard 1,5 tys.

Cytat: moon w Styczeń 27, 2017, 12:39nie jest zbyt wywrotne?

Dokładnie jak pisze kawosz. Może lepiej, żeby było wywrotne, będzie o czym gadać  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

A dostałeś jakiś szablon ustawienie czy tak po prostu stawiasz z lewej ? . Może to już powinno trafić do wątku ADF ?

frywolny trucht

Odległość będzie precyzyjnie ustalona, ale jeszcze nie wiem w jaki sposób  ;D
Pewnie Andrzej ma na to jakiś patent, może wymyślimy coś lepszego?


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Oto co wydumałem na szybko. Szablon z pleksi 3mm. W sumie ta odległość nie musi być taka precyzyjna, precyzyjnie można ustawić regulując przesięg ramienia Geo Diskiem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

A może zrobić podstawę pod całego ADF . A w podstawie mocowanie do ramienia . Rzucam pomysł . Kiedyś jak rozmawiałem z Andrzejem to dodatkowe ramie miało być mocowane do pilnty tak jak w patelni

frywolny trucht

I Andrzej pytał czy chcę na tym wysięgniku, czy z wolnego chowu :) Są dwie wersje.
Pomysł na platformę antywibracyjną z rozrysowanymi liniami mocowań jest jakiś. Można by było nanieść odległości dla ramion powiedzmy 10,12,14 cali. Nie mam pomysłu jak mój szablonik można zrobić bardziej uniwersalnym. Żeby obsługiwał różne długości ramion.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Taki szablon powinien "mierzyć" odległość od talerza do podstawy ramienia, nie od plinty. Z rysunku to nie wynika. Jak ramię zrobisz mniej barokowe to będzie też mniej Fontesowe. Co chcesz na nim powiesić?
W temacie wywrotności - wiecie, w Chinach jest taki sprzedawca...
;)

frywolny trucht

To byłby pomiar pośredni. I oś talerza i łuk plinty mają pewnie wspólny środek. Na lekkiej dwunastce powieszę GP 412. Na cięźszą 14 wróci Glider. Philips do łomotu. Benz do ćwierkania, szczebiotania :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pan-troglodytes

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 27, 2017, 18:04I oś talerza i łuk plinty mają pewnie wspólny środek

Pewnie tak ale możesz chcieć postawić ramię niejako obok 14 - wtedy pomiar z plinty będzie niedobry (nie trafisz już w łuk)
Jak narysujesz taki szablon w krzywych, mogę wyciąć parę sztuk z pleksi na CNC.



Rafał.T

Panowie,
podwieszał ktoś wkładkę AT 33sa MC na fontkowym ramieniu(rurka mosiężna)?
Zagra to?

GalAnonim

Czy ktoś może opisać różnice w dźwięku pomiędzy Goldring G1042 a wkładkami serii 2000-ce
ZESTAW 1 : Phast Pre+monoblokiSE + Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre MM AndrzejAnalogowy + kolumny Ardento Alter + kable: Ardento + Albedo
ZESTAW 2 : Sony FA70ES + Sony XA555ES + Sennheiser  HD 600 + Ultralink BW-1412 + Albedo + Avcon Tivano

Piterski

Cytat: Rafał.T w Styczeń 29, 2017, 14:09
Panowie,
podwieszał ktoś wkładkę AT 33sa MC na fontkowym ramieniu(rurka mosiężna)?
Zagra to?
A jaka jest da tej wkładki zalecana masa efektywna ramienia?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.