Autor Wątek: Ad Fontes  (Przeczytany 436488 razy)

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
Odp: Ad Fontes
« Odpowiedź #3775 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:35 »
Meloman i słucha rocka ;D
Właśnie. Jak nazwać osobę która słucha głównie rocka i jazzu, jeszcze nie jest (albo nie czuje się) audiofilem i nie słucha (bo może jeszcze nie dorósł) klasyki??
to tez meloman

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #3776 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:38 »
Bo tak się utarło, że jak meloman to słucha klasyki...
Więc prawidłowo uważam się za melomana :)
stereo: LAR IA-200H; Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC); ATLP120 + Shure m97 + Yaqin 23b; NAD C 356 BEE/mod; Marantz PM KI Pearl Lite;  Denon 3910; Teac V 5000; Mordaunt Short Mezzo 8
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n
sypialnia: Marantz cd 5003 + Sennheiser HD 280 pro; SMSL sAlpII

Online cdt

• Sferyk który zadziwia ;)
« Odpowiedź #3777 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:40 »
Płyta oszukuje nie umyta  ;D .
Lampowy CD , preamp , końcówka , phono i szpulak .
Tranzystorowy gramofon i kaseciak .
Rylcowe wkładki MC

Offline Jakub

• maniak
  • Taniofil
« Odpowiedź #3778 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:40 »
rezonans w dużym zakresie 13 - 7Hz
najwiekszy oczywiście przy około 9 - 10Hz
NIEDOBRZE, niedobrze, ..... dobra,  nic juz nie piszę

Bo to takie super ramię.
Braun CSV13 | PS500 | CD4 | L60 (i parę innych)

Online cdt

« Odpowiedź #3779 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:45 »
Eh a jaki problem dociązyć headsell fonciaka . Można nawet iść na łatwiznę  ;D i se body zanabyć  :P
https://www.ebay.pl/itm/332520387275?_trksid=p2060353.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI332520387275.N36.S1.R1.TR3
Nadal pozostanie to tania wkładka . Ale to dla hardkorowców ;)
Rylcowe wkładki MC

Offline McGyver

• maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #3780 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:48 »
słucha głównie rocka i jazzu (...) i nie słucha (bo może jeszcze nie dorósł) klasyki??

A niby dlaczego w takiej kolejności? Ja na ten przykład klasyki zacząłem słuchać znacznie wcześniej niż jazzu.
CD transport EAD T-1000 upgrade, DAC The Protagonist Mk2, pre lampowe The Protagonist Signature, monobloki Phast Triode SE na 6B4G, kolumny Studio16Hertz Tirion.
Analog: lampowe phonostage typu "wariacja (a raczej dygresja) na temat (a raczej obok tematu) EAR834", gramofon tangencjalny Sony PS-X555ES, wkładka Ortofon MC10 plus SUT Grundig vintage. Jakoś działa.

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #3781 dnia: Lipiec 12, 2018, 22:52 »
Oj Mac :) Bo ja tak subtelnie o siebie zapytałem :)
stereo: LAR IA-200H; Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC); ATLP120 + Shure m97 + Yaqin 23b; NAD C 356 BEE/mod; Marantz PM KI Pearl Lite;  Denon 3910; Teac V 5000; Mordaunt Short Mezzo 8

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #3782 dnia: Lipiec 12, 2018, 23:06 »
Bo tak się utarło, że jak meloman to słucha klasyki...
Więc prawidłowo uważam się za melomana :)
no chyba jednak nie do końca
meloman to miłośnik muzyki,
 nie jest sprecyzowane jakiej,
 więc góralskiej też

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #3783 dnia: Lipiec 12, 2018, 23:11 »
słucha głównie rocka i jazzu (...) i nie słucha (bo może jeszcze nie dorósł) klasyki??

A niby dlaczego w takiej kolejności? Ja na ten przykład klasyki zacząłem słuchać znacznie wcześniej niż jazzu.

Ile znacie płyt z muzyką klasyczną nagraną na poziomie audiofilskim? Aż tak wiele? Znacznie więcej jest rocka, jazzu. Czesky? Blue Note? Tak, miałem kiedyś zajawkę na to, ale kojarzę ich raczej z małymi składami.

W czasie słuchania klasyki, nie raz muszę się pogodzić z tym, że scena jest płaska jak ekran rzutnika oddalonego o 10m. Ale wówczas cieszę się zawartością płyty a nie jej realizacją.
Moje powiedzenie: HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #3784 dnia: Lipiec 12, 2018, 23:24 »
Eh a jaki problem dociązyć headsell fonciaka . Można nawet iść na łatwiznę  ;D i se body zanabyć  :P
https://www.ebay.pl/itm/332520387275?_trksid=p2060353.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI332520387275.N36.S1.R1.TR3
Nadal pozostanie to tania wkładka . Ale to dla hardkorowców ;)
albo takim do AF-a za 5 dych

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #3785 dnia: Lipiec 12, 2018, 23:29 »

Ile znacie płyt z muzyką klasyczną nagraną na poziomie audiofilskim? Aż tak wiele? Znacznie więcej jest rocka, jazzu.
to zależy też od rodzaju tej klasyki,
 czy to symfonika, czy kameralna, czy organowa, czy .... itd,
 każdą inaczej się nagrywa, i każda wymaga innych zabiegów technicznych
z jazzem jest trochę łatwiej , ale też zalezy co to za jazz jest, bo pojecie jest szerokie i obejmuje dużo podgatunków
chyba najłatwiej jest z rockiem - chyba ze się mylę ::)

Online cdt

« Odpowiedź #3786 dnia: Lipiec 12, 2018, 23:34 »
albo takim do AF-a za 5 dych
No i widzisz jak szybko zrobiliśmy upgrade ramienia . Nie trzeba zamawiać mega ciężkiego drąga . Wystarczy to co P. Andrzej osatnio robi . Tzw ciężkie . Będzie uniwersalne . 103 R rządzi :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2018, 23:40 wysłana przez cdt »
Rylcowe wkładki MC

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
« Odpowiedź #3787 dnia: Lipiec 12, 2018, 23:38 »
ale ja nie negowałem 103-ki, jest w swojej klasie (cenie) nie do pobicia
jednak jej głosik  zalezy od instalacji

Online moon

• maniak
« Odpowiedź #3788 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:39 »
Pucować się kogo filmik   .

to koles z Audiostereo, chyba juz nie zyje...
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Online Old Man Kensey

• maniak
  • **
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #3789 dnia: Lipiec 13, 2018, 09:42 »
Obawiam się, że wystraszyliśmy tymi wywodami kolegę Bipo... oby tylko całkiem się nie zniechęcił, bo przecież tak naprawdę aby posłuchać sobie muzyki z czarnej płyty, to nie trzeba mieć doktoratu ;)

P.s. sorki, że się czepiam, lecz gwoli ścisłości: oznaczenie wkładek MC typu HO (nie HI!) i LO oznacza ich napięcie wyjściowe, tj. High Output i Low Output. Nie ma typu "HI", jak ktoś wyżej napisał.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + Zu Audio Omen

Offline Bipo

• *
« Odpowiedź #3790 dnia: Lipiec 14, 2018, 14:04 »
Z tego co piszecie z tym denonem 103r jest więcej problemu aby ją uruchomić niż myslalem.

Nie, nie ma z nią żadnego problemu, to koledzy na forum robią problem typu: BMW 320D nie ma prawa jeździć (bo nie jest sześciocylindrową benzyną). Tymczasem jeżdżą tym autem tysiące zadowolonych użytkowników, nawet nie wiedząc o istnieniu jakiegoś forum BMW.

Jest na tym forum taki wątek o tej wkładce. Ostatni wp[is brzmi:
Dzień dobry Panom (i Paniom?).

Ja też przyłączę się do zwolenników tej wkładki. Owszem, jest cała masa technicznie lepszych wkładek na rynku ale... No właśnie to ale. W rzadko której wkładce, nawet tej z "wyższych sfer" jest tyle muzykalności i przyjemności ze słuchania. I to chyba bez względu na repertuar.
Nie zaliczył bym jej do wkładek "audiofilskich". Jest to 100%owa wkładka dla melomana.
Biorąc jeszcze pod uwagę jej cenę (nawet standardową w Polsce) to chyba jest best buy. Oczywiście jak tylko warunki techniczne pozwalają na jej powieszenie.

Pozdrawiam serdecznie,
LampowY

Więc moja rada jest taka - kup tę 103R i nie kombinuj z Goldringami, Philipsami ani innymi rzeczami. Kup do tego LAR. NIC QWA NIE MUSISZ W NIM ZMIENIAĆ! Żadnych traf! Jak będziesz chciał za 3 lata się pobawić, to się pobawisz. Spinasz wszystko i pięknie gra. Pytaj dalej a koledzy na tym forum stworzą Ci MILION PROBLEMÓW dla których taki sprzęt nie ma prawa zagrać.

BIPO - masz rozwiązanie. Zrób tak, a będziesz miał banana na twarzy i radość z winyli. Kombinuj a nie kupisz gramofonu wcale, bo "w takiej konfiguracji przecież żaden nie zagra". 

A teraz słowa do kolegów z tego forum:

1. Frywolny, Słońce Ty Nasze, co masz na myśli, pisząc że LAR LPS-1 "LAR obsługuje wkładki MM i MC HI czyli wysokonapięciowe MC (high). MC LO ( low) nie obsłuży. " To dlaczego u mnie gra? AT-OC9ML/II lub Rohmann nie są MC LO ? To jakie jeszcze niższe wartości masz na myśli ?

.
Skoro po tylu latach audiofilowania słyszę, że gra to znacznie lepiej od CD, to chyba można uznać, że LAR daje radę. Wiem, wiem, mozna lepiej i mieć skrzypnięcie krzesełka bliżej, ale naprawdę, niektórzy mają na to wyjechane i są w stanie zadowolić się krzesełkiem takim, jakie słyszą z LAR.

2. Nie zawsze trafa robią lepiej. Robią głośniej, więc można odnieść wrażenie, że jest lepsza dynamika. U mnie żaden aspekt poprawy brzmienia się nie pojawił po podpięciu traf.

3. PANOWIE !!!! Miejcie czasami na względzie, że ktoś dopiero wchodzi w ten świat i najnormalniej chce się pocieszyć winylem. Nie straszcie ludzi wykresami i dopasowaniem ramienia. Taka wkładka jak DL-103R zagra ładnie nawet trzymana w palcach. Dobrze o tym wiecie

Nara.

Po tak dosadnym przetłumaczeniu i namową kilku kolegów zdecydowałem i zaryzykuje: wkładka Denon 103R zakupiona u p.Jukiego zobaczymy za ile dojdzie.
Teraz ten pre, dostałem informację od forumowego kolegi który składa Nudamini i Husarie. Cena pierwszego jest porównywalna z Lar, natomiast drugiego dwukrotnie wyższa. Teraz po wymianie wiadomości stwierdzam, że to drugie urządzenie jest przeznaczone raczej dla hobbistów zmieniających wkładki jak rękawiczki i grzebiących mocno w sprzęcie. Moim zdaniem nie potrzebuje aż tak rozbudowanego pre gdzie jest możliwość podłączenia aż 4 wkładek.
Mój pre będzie polegał na tym, że go uruchomię, położę gdzieś za szafką i o nim zapominam. Nie mam zamiaru przy nim nic zmieniać ani grzebać. Po zakupie gramofonu chce się skupić na kupnie vinyli i słuchaniu muzyki nie sprzętu.
Tak więc myślę, że ten Lar będzie odpowiedni chyba, że ten Nudamini (po rozmowie od zlecenia ok3tyg trzeba czekać,nie ma problemu nie spieszy mi się). Jeśli zakupiłbym tego Nudamini to rozumiem, że kolega od którego bym go kupił już by mi go poustawiał tak jak trzeba i ja tylko włączam wtyczkę do gniazdka bo elektronik ze mnie żaden...;-)
Ktoś porównywał te dwa urządzeni ze sobą czy zmiana w dźwięku jest na granicy percepcji hobbistów tak jak przy kablach gdzie zwykły Kowalski nawet by na to nie zwrócił uwagi (czytaj Ja..;) czy zmiana jest tak duża jak byśmy podłączyli zestaw innych kolumn ;-)?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2018, 14:07 wysłana przez Bipo »

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #3791 dnia: Lipiec 14, 2018, 14:33 »
Mini to znam Husarię o Mini Nudzie nie słyszałem.
Denon DL-103R to wkładka MC, a Nuda pracuje z wkładkami MM, czyli trzeba doliczyć jeszcze trafa.
Nie wiem kto Ci naopowiadał, że Husaria to preamp dla hobbystów zmieniających wkładki.
To doskonały preamp z dwoma rodzajami korekcji i możliwością dopasowania go do chyba każdej wkładki.
Autorem tych obu jest jeden człowiek Ahaja.

PS. Dziwię się Twojej postawie. Masz w stolicy kilka osób u których można posłuchać różnych urządzeń i wkładek, a Ty dokonujesz wyboru na podstawie czyiś opinii.
Zobacz jakie kontrowersje wzbudziła moja opinia o Denonie i resztę sobie sam wywnioskuj.

Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #3792 dnia: Lipiec 14, 2018, 14:42 »
Dajmy czas do namysłu koledze, niech myśli po swojemu, a jeśli się pomyli to zyska doświadczenie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase clone amplifier ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ KBL Sound (dzięki miniabyr) ~ Yamaha CDX-9

Offline Bipo

• *
« Odpowiedź #3793 dnia: Lipiec 14, 2018, 15:05 »
Jest dwóch kolegów z tego forum w Warszawie z którymi już się wstępnie umówiłem na odsłuch bo teraz są od tego weekendu na urlopach. Więc nie długo ich postaram się odwiedzić i posłuchać. Co do Nudamini to kolega Ahaja mi napisał;
Nudamini:
,,Urządzenie składa się z dwóch części. Obie takie same (wymiary 120x80x170): w jednej zasilacz główny a w drugiej sekcje audio MM/MCHO+MCLO.
Możliwości ustawień -do każdej wkładki aktualnie sprzedawanej czy też starszej można dopasować parametry by wyciągnąć z niej jak najwięcej"
Więc rozumiem do każdej to do każdej...;-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2018, 15:09 wysłana przez Bipo »

Online cdt

« Odpowiedź #3794 dnia: Lipiec 14, 2018, 15:07 »
Więc rozumiem do każdej to do każdej...;-)
Słuchaj się Konstruktora a nie userów :)
Rylcowe wkładki MC

Offline Bipo

• *
« Odpowiedź #3795 dnia: Lipiec 14, 2018, 15:20 »
Zapomniałem napisać w środę po pracy byłem u jednego z moich kolegów, który wymienił sobie starego technisca nie powiem jaki model bo nie wiem na gramofon Audiotechnica AT-LP120 z wkładką seryjną (1200zł). Do tego zakupił pre Edwards Audio MC1 (2 tyś). Powiem tak, nie oczekiwałem zbytnio po tym secie nie wiadomo czego ale mnie się podobało. Jak za taką kasę którą wydał myślałem, że będzie słabo a tu nie.. Kolega ma ok400 vinyli, kompletnie też się nie zna na sprzęcie tylko słucha muzyki i co miesiąc kupuje kolejne płyty. Poszedł do sklepu i kupił to co mu sprzedawca zaproponował i teraz się cieszy muzyką.
Ja tak nie chcę, najpierw zbieram informację, dokonuje selekcji i jak jest możliwość dokonuje odsłuchu. Mam nadzieje, że uda mi się uzyskać podobny dźwięk a jak lepszy tym jeszcze lepiej.... ;) oby nie gorszy.. :-\

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3796 dnia: Lipiec 14, 2018, 15:24 »
- Strasznym jest forum na którym ktoś może wywnioskować, że najlepsze co można powiesić na AF to Denon 103R  ::)
- Husariaa nie służy do żonglowania wkładkami, choć na pewno żonglerkę ułatwia. Służy do dokładnego dopasowania parametrów elektrycznych pod wymagania wkładki. Szczególnie właśnie MC LO. A przy okazji gra ;)
- Piszemy Nuda Mini
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #3797 dnia: Lipiec 14, 2018, 17:28 »
Jest dwóch kolegów z tego forum w Warszawie z którymi już się wstępnie umówiłem na odsłuch

No to odszczekuje to co napisałem. To bardzo rozsądna decyzja.

Co do Ad Fontesa to może warto poprosić Andrzeja by na etapie projektu zrobił Ci w plincie kanał z ładą metalową płytką i otworem pod montaż sterownika obrotów. Któryś z kolegów pokazywał swojego Ad Fontesa i widziałem, że miał to tak zrobione. Może z tego nie skorzystasz nigdy i tego Ci szczerze życzę.
Gdyby jednak przyszło co do czego to będziesz miał ułatwiony montaż sterownika i nie będziesz wiercił w plincie otworów.
Sprzęt: Elektro Voice Delta, Luxman CL36, Marantz Sm-9, Micro Seiki DD-40, DV-20x2L, Ortofon Rohman, Sensor2, Denon 3910, Marantz CD-17Ki.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3798 dnia: Lipiec 14, 2018, 19:42 »
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Philips GP 412 Mk2, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #3799 dnia: Lipiec 14, 2018, 21:31 »
Mini to znam Husarię o Mini Nudzie nie słyszałem.
Denon DL-103R to wkładka MC, a Nuda pracuje z wkładkami MM, czyli trzeba doliczyć jeszcze trafa.
Ja z kolei nie słyszałem o mini Husarii a Nudę mini mam. To jest przecież pre dla MM/MC więc jakie trafa??