Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: octagon w Styczeń 30, 2016, 11:55
Rozumiem, że czujka bez problemu weszła pod talerz?
Czujkę na razie przykleiłem taśmą dwustronna do plinty. Potem będzie na jakiś klej - najlepiej termiczny, żebym miał możliwość odwrotu. Miejsca jest wystarczająco. Jeśli  Twój talerz jest bardzo nisko osadzony to możesz to regulować śrubą pod łożyskiem, ale nie wiem ile da się podnieść. Czujka potrzebuje od 3 do 8 mm do talerza. Myślę, że z tym nie ma problemu.

Cytat: octagon w Styczeń 30, 2016, 11:55Czy rysunek tarczy do drukarni sam przygotowałeś?
Paweł był tak miły i przesłał mi gotowy plik, z którym poszedłem do drukarni. Kazałem wydrukować w dwóch egzemplarzach. Tak na wszelki wypadek gdybym coś popsuł podczas naklejania, ale wszystko się udało i mam teraz na zapas.
Cytat: octagon w Styczeń 30, 2016, 11:55Mógłbyś wkleić zdjęcie jak całość jest podłączona?
Jest podłączone według opisu konstruktora. Zaraz podam.

rudy-102


octagon

U mnie od plinty do talerza są 3 mm. Nie wiem czy da się podnieść aż o 5 mm.
Co do zdjęcia podłączenia chodziło mi o foto gramofonu i urządzenia:) To zdjęcie mam:)
Jeśli możesz to podeślij mi na maila plik do drukarni. Rozumiem, że wydrukowałeś to na folii samoprzylepnej?

rudy-102

Cytat: octagon w Styczeń 30, 2016, 12:58
U mnie od plinty do talerza są 3 mm. Nie wiem czy da się podnieść aż o 5 mm.
Co do zdjęcia podłączenia chodziło mi o foto gramofonu i urządzenia:) To zdjęcie mam:)
Jeśli możesz to podeślij mi na maila plik do drukarni. Rozumiem, że wydrukowałeś to na folii samoprzylepnej?
U mnie jest 6 mm. 3 mm powinno dać się podnieść.
Zdjęcie gramofonu z podłączeniem zrobię jak będzie wszystko gotowe. Narazie jest jeszcze prowizorka z bebechami na wierzchu.
Tarczę stroboskopową mam wydrukowaną na samoprzylepnej folii powlekanej dodatkowo warstwą matową. Link do drukarni raczej nic Ci nie da bo ja mieszkam w Niemczech, ale to powinna zrobić każda firma np. reklamowa. Tam gdzie robią reklamę na samochodu powinni zrobić też coś takiego.

octagon

Chodzi mi o plik, który dostałeś od Pawła:) Prześlij mi go jeśli możesz na maila.

rudy-102

Cytat: octagon w Styczeń 30, 2016, 14:05Chodzi mi o plik, który dostałeś od Pawła:) Prześlij mi go jeśli możesz na maila.
OK. Coś dzisiaj moja głowa nie tak pracuje. :)

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Styczeń 29, 2016, 21:52Na 33 obr. wszystko działa znakomicie. Zmiany temperatury nie mają znaczenia. W końcu mogę palić w kominku bez obawy, że będę musiał ustawiać obroty co jedną stronę.
Na zmianę na 45 obrotów niestety urządzonko nie reaguje.
Dziś poradziłem sobie ze wszystkim. DZIAŁA. Jest super, tak łatwe, że aż dziwne. Żadnego sprawdzania, korygowania itp.
Gramofon szybciej uzyskuje obroty, szybciej też przechodzi z 33,3 na 45 obrotów bo zamiast doczołgać się z zadanym prądem sterownik wysyła na początek więcej mocy i po chwili popuszcza. Zero stresu.
To jest na prawdę bardzo sensowny upgrade i to nie tylko dla posiadaczy kominków.
W przyszłym tygodniu jak wsadzę to w nową obudowę to pokażę jak wyszło.

Piterski

Pokaż koniecznie. Mimo, że nad obrotami panuje i nie słyszę zmiany to co jakiś czas drobne korekty są konieczne i dlatego też się wybieram do Pawła po układ stabilizacji. Na razie pierwszeństwo mają zobowiązania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Ten sterownik może mieć jedną wadę w przypadku naszych gramofonów. Nie zauważymy momentu, kiedy musimy na nowo przesmarować łożysko bo się będzie wszystko na bieżąco korygowało.
Trzeba zatem jak  z samochodem. Raz na rok zmiana oleju :)

peezeet

Cytat: rudy-102 w Styczeń 31, 2016, 18:39Gramofon szybciej uzyskuje obroty, szybciej też przechodzi z 33,3 na 45 obrotów bo zamiast doczołgać się z zadanym prądem sterownik wysyła na początek więcej mocy i po chwili popuszcza. Zero stresu.
W zasadzie cykl startu czy przełączania na wyższe/ niższe obroty jest realizowana w pięciu etapach z możliwością ingerencji w każdy z tych etapów z poziomu komputera, stąd pięć okienek w zakładce Settings oraz dodatkowo jeszcze jest regulowana podstawa czasowa. miłej zabawy Rudy-102

Titanic


Jest podłączone według opisu konstruktora. Zaraz podam.
[/quote]
Czy silniczek all in one( regulator +silnik) też może być podłączony?
USB czy podłącza sie jednorazowo do kompa a potem juz trzyma obroty?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

peezeet

Do kompa to w ogóle nie trzeba podłączać samo się ustawi.
Silnik taki by chociaż ze 4volty potrzebował dla potrzebnej prędkości.
pozdrawiam P.

peezeet

Cytat: Titanic w Luty 01, 2016, 22:33Czy silniczek all in one( regulator +silnik) też może być podłączony?
Nie zrozumiałem wcześniej że pytasz o Andrzejowy regulator, on nie jest już potrzebny bo ten mój układ zawiera wszystko oprócz transformatora.

rudy-102

#1113
Cytat: Titanic w Luty 01, 2016, 22:33
Czy silniczek all in one( regulator  silnik) też może być podłączony?
Musiałbyś go rozebrać i odpiąć silnik od regulatora, a pomiędzy zasilacz a silnik wpiąć nowy sterownik. Działać będzie na pewno.
Cytat: Titanic w Luty 01, 2016, 22:33USB czy podłącza sie jednorazowo do kompa a potem juz trzyma obroty?
Tak jak peezeet napisał. Podłączenie nie jest konieczne.

Titanic

Czyli to usb to tylko do wstępnego settingu jest potrzebne?
Odnośnie silniczka to juz rudy-102 odpowiedział, dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

peezeet

#1115
Cytat: rudy-102 w Luty 01, 2016, 23:49Musiałbyś go rozebrać i odpiąć silnik od regulatora, a pomiędzy zasilacz a silnik wpiąć nowy sterownik. Działać będzie na pewno.
Raczej chyba nie bo na wyjściu Andrzejowego sterownika jest DC a my potrzebujemy na wejściu nowego AC .
Chyba że czegoś nie wiem.

peezeet

Cytat: Titanic w Luty 01, 2016, 23:53Czyli to usb to tylko do wstępnego settingu jest potrzebne?
Procesor ma już "fabrycznie" zaimplementowaną konfigurację dopasowaną optymalnie do mojego gramofonu. Te ustawienia zajęły kilka tygodni żmudnych testów. Jak widać sprawdza się doskonale i do innych urządzeń. Można oczywiście spróbować własnych ustawień które mogą się okazać jeszcze lepsze do Adfontesa, ja niestety na taką zabawę na razie nie mam czasu ale warto zapisać sobie print skreeana z ustawieniami fabrycznymi by w razie niepowodzenia powrócić do tego co sprawdzone.

Titanic


Cytat: peezeet w Luty 02, 2016, 00:41
Cytat: rudy-102 w Luty 01, 2016, 23:49Musiałbyś go rozebrać i odpiąć silnik od regulatora, a pomiędzy zasilacz a silnik wpiąć nowy sterownik. Działać będzie na pewno.
Raczej chyba nie bo na wyjściu Andrzejowego sterownika jest DC a my potrzebujemy na wejściu nowego AC .
Chyba że czegoś nie wiem.
Czyli jakiś transformator z 230v ac na 24ac?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

peezeet

Tak. Ja używam 230-17V. Prawdopodobnie nadaje się ten ze sterowania Andrzejowego.
Pozdrawiam PZ.

Titanic

A czy z tym sterownikiem odległość silnika nie ma juz takiego znaczenia? Oczywiście o AF myśle ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

peezeet

Nie ma żadnego znaczenia, bo sterownik odczytuje prędkość na bieżąco i w razie czego skoryguje. można sobie zrobić próbę i spróbować hamować delikatnie talerz palcem a sterownik za chwilę to skoryguje i poda więcej prądu do silnika.
PZ.

Wygryz

Czy jest tu jakiś szczęśliwy posiadacz Ad Fontesa mieszkający w Warszawie lub okolicach?
Chciałbym porównać ten gramofon z moim i zobaczyć czy różnica jest słyszalna.

Będę bardzo wdzięczny.

Piterski

Jest i bardzo chętnie ale zapraszam do siebie.
Przewożenie AdFontesta to jest potem kupa składania i korygowania.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Hubertrs

Jako iz, Frywolny w innym watku poprosil mnie o umieszczenie tu kilku zdjec mojego fontka to spelniam jego prosbe.

Piterski

Cześć Hubertrs, witamy na forum.
I jak na twoje ucho lepiej gra po tej kalibracji Geodiskiem czy po ustawieniu na szablonie.
Proszę o szczerzą odpowiedź.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.