Czyszczenie płyt

Zaczęty przez fontaine, Styczeń 26, 2019, 19:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

... a ja słyszałem o takich, którzy prezerwatywy prali i suszyli na wzmacniaczach lampowych ;)

Piterski

Cytat: GB w Marzec 19, 2019, 11:15
Cytat: Piterski w Marzec 19, 2019, 11:12
Na waszym miejscu bym to jednak po myciu płyt przepłukał bieżącą wodą i wylał zawartość.
W jakim celu?
______________
Pozdrawiam,
GB

Nie wiem jak w Project, w Oki Noki jest jakiś czujnik i jak się zasyfi to jej nie uruchomisz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

GB

#28
Cytat: Therion w Kwiecień 24, 2019, 07:42
Ktos testował taką myjkę? Cena zajebista. https://m.olx.pl/oferta/ultradzwiekowa-myjka-do-plyt-winylowych-CID99-IDwY7Gl.html
Tak przy okazji ultradźwieków i mycia winylii. Słyszałem opinie, że tą metodą nie powinno się myć płyt więcej niż jeden raz.

Czy to mit, czy rzeczywiście ten sposób mycia może mieć negatywny wpływ na nośnik?

______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

LampowY

Że rowek się odklei?  :o  ;)

GB

Cytat: LampowY w Kwiecień 24, 2019, 08:23
Że rowek się odklei?  :o  ;)
Może rozszerza zbytnio. Nie wiem, któraś firma oferująca takie usługi zwróciła na to uwagę.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Hubertrs

Wg mnie to myjka bez odsysania nie ma wiekszego sensu.
Tak nawiasem to nie mam chyba plyty ktora mylem dwa razy, zaraz po myciu idzie do nowej antystatycxnej koszulki wiec ???

jacek-k-wawa

na DIYAudio.com są tony dyskusji o mociu płyt w myjkach ultradżwiekowych. Są różne dywagacje - temperatura mycia, płyn do mycia, częśtotliwość ultradźwieków i wpływ tego wszystkiego na trwałośc płyt ale jakoś do tej pory nie znalazłem nic co by potwierdzało tezę że płytę można umyć tylko raz.
Może to jest tak jak z saperem - mozna wiele razy dopóki się nie pomylisz, wtedy jest tylko raz. Ten jeden raz :-)

Na bazie elementów z tej formy, gtóra sprzedaje wyżej zalinkowaną myjkę zbudowałem swoją wersję myjki ultradźwiękowej. Polecam. Jeśli komuś nie strasze rozwiązania DYI to mają tam tez za parędziesiąt PLN nakładkę na odkurzacz, za pomocą której można bardzo skutecznie odessać płytę po umyciu w myjce. Jasne - nie jest to AudioDesk ale DYI za to tanie (w miarę) i skuteczne.

Kangie

Kiedyś na Audiofilu w maju 2014 (wtedy kiedy zajechał do nas Św. P. Piotr vel. Stary Audiofil wraz z Neomammuttem i Arkiem67) Roger Adamek z RCMu wziął moją płytę LP Sigi Schwab & Percussion Academia "Rondo a Tre" z 1983 r. (DMM) i umył ją myjką ultradźwiękową bodajże niemiecką Hannl. Możliwe, że co do nazwy myjki się pomyliłem, ale ta płyta została tak cudnie umyta, że aż żal mi ją puszczać, żeby dodatkowo nie brudzić. Tak na poważnie - konkretny sprzęt. Drogi jak sam CH, ale kompromisów raczej żadnych, a efekty nieziemskie.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Pojawila sie taka ultradzwiekowa myjka, oryginalnie to chyba tkaa medyczna, z nakladka do mycia plyt:

https://vinylspot.pl/pl/p/Myjka-ultradzwiekowa-do-plyt-winylowych/2192 jest jeszcze wariant lepszy, wypasiony za prawie 2x wiecej talarow.

Kuszaca ta wersja podstawowa.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Ale suszenie odbywa się już jak w Knosti?

paul_67

Płyn tak szybko odparowuje,że suszenie jest zbędne? Jeśli odbywa się to jak w ręcznej myjce to lipa.

Kangie

Pewnie miękką szmatkę dodają do wytarcia ;)

moon

>UWAGA - przy zastosowaniu koncentratu dostępnego w naszym sklepie płyty nie wymagają specjalnego suszenia!.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Cytat: moon w Grudzień 31, 2019, 11:41>UWAGA - przy zastosowaniu koncentratu dostępnego w naszym sklepie płyty nie wymagają specjalnego suszenia!.
Czyli  super płyn odparowuje w trymiga !

moon

a czemu od razu taka fala krytyki? moze odparowuje w trymiga, kto wie!
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Grudzień 31, 2019, 11:41
>UWAGA - przy zastosowaniu koncentratu dostępnego w naszym sklepie płyty nie wymagają specjalnego suszenia!.
Mimo wszystko byłbym ostrożny. Samo czyszczenie ultradźwiękiem może być super, ale ja mimo wszystko jestem za odessaniem resztek płynu. Istnieją myjki ultradźwiękowe z odsysaniem, ale kosztują niestety więcej.

moon

na razie sie tylko przygladam, na grupie FB pare osob wychylilo sie, ze sa posiadaczami, w tej cenie bylbym sklonny kupic zeby sprawniej to szlo niz zalewanie labeli w Knosti.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Cytat: moon w Grudzień 31, 2019, 11:44a czemu od razu taka fala krytyki?
To nie krytyka, tylko sceptycyzm osób, które przetestowały kilka płynów i kilka rodzajów mycia. :)

moon

ja tylko widze to raczej jako podsmiechujki poki co, generalnie sam jestem ciekaw, jak to wychodzi - nomen omen - w praniu
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

paul_67

Drogo nie jest i jeśli działa tak jak opisują to warto spróbować.Tylko z tym suszeniem...

paul_67

Cytat: moon w Grudzień 31, 2019, 11:47generalnie sam jestem ciekaw, jak to wychodzi
Ja także.

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Grudzień 31, 2019, 11:44Istnieją myjki ultradźwiękowe z odsysaniem, ale kosztują niestety więcej.
Tutaj jedna z takich. Niestety cena jest już dla wielu zaporowa - 2620 euro. :( 

https://degritter.com/

paul_67

Cytat: rudy-102 w Grudzień 31, 2019, 11:53Niestety cena jest już dla wielu zaporowa - 2620 euro. :( 
I wygląda jak radiotoster :)