Autor Wątek: Czyszczenie płyt  (Przeczytany 1986 razy)

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
Odp: Czyszczenie płyt
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 19, 2019, 13:09 »
... a ja słyszałem o takich, którzy prezerwatywy prali i suszyli na wzmacniaczach lampowych ;)
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 19, 2019, 14:01 »
Na waszym miejscu bym to jednak po myciu płyt przepłukał bieżącą wodą i wylał zawartość.
W jakim celu?

Nie wiem jak w Project, w Oki Noki jest jakiś czujnik i jak się zasyfi to jej nie uruchomisz.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Therion

• maniak
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 24, 2019, 07:42 »
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Marantz NA6005, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline GB

• maniak
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 24, 2019, 08:16 »
Ktos testował taką myjkę? Cena zajebista. https://m.olx.pl/oferta/ultradzwiekowa-myjka-do-plyt-winylowych-CID99-IDwY7Gl.html
Tak przy okazji ultradźwieków i mycia winylii. Słyszałem opinie, że tą metodą nie powinno się myć płyt więcej niż jeden raz.

Czy to mit, czy rzeczywiście ten sposób mycia może mieć negatywny wpływ na nośnik?

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2019, 09:12 wysłana przez GB »

Offline LampowY

• maniak
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 24, 2019, 08:23 »
Że rowek się odklei?  :o  ;)

Offline GB

• maniak
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 24, 2019, 09:11 »
Że rowek się odklei?  :o  ;)
Może rozszerza zbytnio. Nie wiem, któraś firma oferująca takie usługi zwróciła na to uwagę.

Offline Hubertrs

• maniak
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 24, 2019, 09:40 »
Wg mnie to myjka bez odsysania nie ma wiekszego sensu.
Tak nawiasem to nie mam chyba plyty ktora mylem dwa razy, zaraz po myciu idzie do nowej antystatycxnej koszulki wiec ???
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Online jacek-k-wawa

• maniak
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 24, 2019, 09:48 »
na DIYAudio.com są tony dyskusji o mociu płyt w myjkach ultradżwiekowych. Są różne dywagacje - temperatura mycia, płyn do mycia, częśtotliwość ultradźwieków i wpływ tego wszystkiego na trwałośc płyt ale jakoś do tej pory nie znalazłem nic co by potwierdzało tezę że płytę można umyć tylko raz.
Może to jest tak jak z saperem - mozna wiele razy dopóki się nie pomylisz, wtedy jest tylko raz. Ten jeden raz :-)

Na bazie elementów z tej formy, gtóra sprzedaje wyżej zalinkowaną myjkę zbudowałem swoją wersję myjki ultradźwiękowej. Polecam. Jeśli komuś nie strasze rozwiązania DYI to mają tam tez za parędziesiąt PLN nakładkę na odkurzacz, za pomocą której można bardzo skutecznie odessać płytę po umyciu w myjce. Jasne - nie jest to AudioDesk ale DYI za to tanie (w miarę) i skuteczne.

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 24, 2019, 10:40 »
Kiedyś na Audiofilu w maju 2014 (wtedy kiedy zajechał do nas Św. P. Piotr vel. Stary Audiofil wraz z Neomammuttem i Arkiem67) Roger Adamek z RCMu wziął moją płytę LP Sigi Schwab & Percussion Academia "Rondo a Tre" z 1983 r. (DMM) i umył ją myjką ultradźwiękową bodajże niemiecką Hannl. Możliwe, że co do nazwy myjki się pomyliłem, ale ta płyta została tak cudnie umyta, że aż żal mi ją puszczać, żeby dodatkowo nie brudzić. Tak na poważnie - konkretny sprzęt. Drogi jak sam CH, ale kompromisów raczej żadnych, a efekty nieziemskie.
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline moon

• maniak
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand