Autor Wątek: David Bowie „Earthling” - heavy blue vinyl, reedycja 2013 r.  (Przeczytany 1057 razy)

frywolny trucht

  • Gość
"“Earthling” to dwudziesty album studyjny w dyskografii Davida Bowiego – ukazał się 3 lutego 1997 roku. Jest dość nietypowy, bo nagrany pod wpływem inspiracji stylami drum and bass, jungle i industrial. Lecz dla Mistrza to w zasadzie nic nowego, bo już w latach 70-tych eksperymentował z elektroniką – wspólnie z Bryanem Eno, który zresztą także jest kompozytorem jednego utworu („I’am afraid of Americans”) na niniejszym albumie. Co ciekawe, płyta została całkowicie zarejestrowana wyłącznie na dysku komputera. Używane były jednak klasyczne instrumenty jak gitara, saksofon, które po nagraniu zostały przeniesione do samplera, gdzie dokonano ich zniekształceń, a następnie przekopiowane do syntezatora. Do tego nagrywane były perkusja i werble, potem wielokrotnie przekształcane i modyfikowane. Całość zapisu zawiera mnóstwo zapętleń (loop), najdziwniejsze tempa i zmiany rytmów. Efekt jest porażający – szczególnie w zestawieniu z charyzmatycznym, lecz i lirycznym wokalem Bowiego. (...)
Natomiast odnośnie dźwięku mogę napisać, że płyta brzmi bardzo przestrzennie, scena wyraźnie jest rozbudowana. Instrumenty nagrane są soczyście i mocno jednoznacznie. Niskie tony są nie tylko mocarne i silne, ale schodzą bardzo, bardzo nisko i głęboko. Płyty bardzo przyjemnie słucha się na wysokich poziomach głośności. Jest bardzo dobrze zrealizowana."

Autor recenzji: Ludwik Hegel

Całość opisu, więcej zdjęć i ciekawostek tutaj: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/11/david-bowie-earthling-heavy-blue-vinyl.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 21:42 wysłana przez frywolny trucht »

frywolny trucht

  • Gość
Odp: David Bowie „Earthling” - heavy blue vinyl, reedycja 2013 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2014, 13:30 »