Autor Wątek: AudioNervosa, lepsze jest wrogiem dobrego, czyli moja walka ze slabosciami  (Przeczytany 3010 razy)

Offline Hubertrs

• Moderator
Tomek ja mindzi na pewno nie skreslam bo w ciagu ostatniego roku bylo mi dane posluchac kilku wzmacniaczy kilkukrotnie drozszych i jakos nadal gram na tym chinczyku.
Bardziej sie sklaniam zeby jeszcze pokombinowac z trafami, za £1400 moge miec f-2007 od Tamury,
jestem umowiony z Mark'iem z mingdy i mam zamiar porozmawiac z nim na ten temat
AdFontes + AT33SA + EAR834p + MingDa MC300-EAR(mod) + Tannoy Stirling GR
Kable: KM Sound moonlight (IC) Albedeo Monolith Monocristal (Speakers)

Offline McGyver

• McGyver's audio Asgaard
  • Moderator
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
Szczerze? Ja bym MingDa nie skreślał
Szczerze, to ostatnio mało brakowało bym wszedł w posiadanie monobloków MingDa na lampach 805. Żałuję że do tego nie doszło. W stanie fabrycznym grają kapitalnie. Strach pomyśleć co będą robić jak im się kondensatory sygnałowe wymieni.

Offline Hubertrs

• Moderator
Kolega mial i wymienil tyle ze dosc bidnie bo na audyny trireference, musze przyznac ze nawet z tymi kondami bylo super.
Mingda szczyci sie tym ze sami robia trafolce i ze to jest ich najwiekszy sekret dobrego grania, mnie sie wydaje ze troszke tlusto

Offline McGyver

• Moderator
Audyny Tri-Reference grają prawie tak samo jak True Copper, więc aż tak biednie nie było.
Jeżeli z monoblokami MingDa na 805 było zbyt tłusto, to prawdopodobnie preamp do nich był niezbyt szczęśliwie dobrany.

Offline Hubertrs

• Moderator
Adam ], to taka moja osobista opinia na temat sposobu w jaki graja wszystkie mingdy, nie mniej jednak ja juz sie pozbylem tej nalecialosci poprzez alexandry i wszystkie rezystory tantalowe

Offline Hubertrs

• Moderator
Po tygodniu pastwienia sie nad Tektronem postanowilem dzisiaj ze swiezym uchem powrocic do mojej mingdy, co by bylo bardziej miarodajnie to wepchnalem w nia te same 300b od KR audio.
Pierwsze co mnie uderzylo to wieksza precyzja na scenie i wiecej oddechu, bas bardziej precyzyjny.
Zdecydowanie wole dzwiek mingdy, po raz kolejny udowodnila ze warto bylo pokladac w niej nadzieje 🥇

Offline Hubertrs

• Moderator
Zostalem zaproszony na odsluch kolumn tej firmy:
https://aer-loudspeakers.com/
Mialem juz okazje sluchac ich paczek ale gabarytowo pasowaly by do napedzenia kaplicy sykstynskiej, niestety wizualnie trudno mi je umiejscowic w jakimkolwiek wnetrzu, moze dlatego, iz nie jestem zwolennikiem modernistycznych wizji designerskich.
Graly te Axjety z monoblokami Thoresa i Pacyficiem Lampiego, niestety cos bylo w tym zestawieniu nie tak, bo gralo to ... a tak sobie to gralo, moze przesadzil bym piszac ze zle, tyle ze caly ten zestaw kosztowal tyle co nowe audi RS6, mysle nawet ze audio w tym Rrs6 gra na podobnym poziomie, takze auto mozna by traktowac jako bonus

Offline McGyver

• Moderator
a tak sobie to gralo, moze przesadzil bym piszac ze zle, tyle ze caly ten zestaw kosztowal tyle co nowe audi RS6, mysle nawet ze audio w tym Rrs6 gra na podobnym poziomie, takze auto mozna by traktowac jako bonus
W sumie... jeżeli usunąć te rzeźby abstrakcyjne z salonu, i zamiast nich wstawić Audi RS6, to niewiele miejsca ubędzie  ;D

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • Moderator
  • www.audioaddicted.co.uk
Niski współczynnik WAF czyni je z pewnością trudniejszymi w zakupie, bardziej niż cena ;)
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline McGyver

• Moderator
No co Ty, niski WAF? Przecież w każdej z nich w środku można postawić paprotkę, a na upartego to może nawet ... fikusa  ;)

Offline Hubertrs

• Moderator
Jak by nie bylo to z fikusem juz ich sluchalem  ;D
Weekend szykuje mi sie ciekawie, jade tez oddac Tektrona i mam zamiar przywiezc jakies cudo za £10k, tranzystor ktory to ponoc gra jak lampa, dla mnie to taki jednorozec, ktos widzial (slyszal) ale mnie sie to nigdy nie zdazylo
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2019, 16:37 wysłana przez Hubertrs »

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • Moderator
  • www.audioaddicted.co.uk
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator

mam zamiar przywiezc jakies cudo za £10k, tranzystor ktory to ponoc gra jak lampa, dla mnie to taki jednorozec, ktos widzial (slyszal) ale mnie sie to nigdy nie zdazylo

Lampowy taki zakupił. Bardzo go pochwalił i wcale nie dał 50kilo

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+szukam kolumn+ kable. Też nieistotne.

Offline Hubertrs

• Moderator
Vasa toc jam ci napisal, ze ponoc ktos slyszal, jeno mnie sie nie przytrafila taka historia, wobec tego na obecna chwile dla mnie to jednorozec.
Na dodatek ja nie wiem czy zniosl bym takie cus bezduszne w domu   :-\

Offline Hubertrs

• Moderator
Odp: AudioNervosa, lepsze jest wrogiem dobrego, czyli moja walka ze slabosciami
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 27, 2019, 10:44 »
Zaczynalem sie juz zastanawiac czy nie czas odwiedzic jakiegos felczera albo Harego z Tybetu, od paru tygodni praktycznie nie sluchalem muzyki, po kazdej probie wylaczalem wszystko z niesmakiem. Dzisiaj wstalem razem z kurami z mysla o spedzeniu dnia na motorze, tyle ze wlaczyme wzmacniacz i chyba nici z motoru, siedze i slucham i nie ma mowy zebym sie oderwal.
Ni cholery nie wiem o co biega

LampowY

• Gość
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 27, 2019, 10:46 »
Oby trwało wiecznie i nieprzerwanie  :np:
Rodzina, muzyka i mamroty. Bez tego byłbym trupem  ;D

Offline Hubertrs

• Moderator
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 27, 2019, 10:47 »
Oby trwało wiecznie i nieprzerwanie  :np:
Rodzina, muzyka i mamroty. Bez tego byłbym trupem  ;D
To mniej wiecej jak u mnie i teraz sobie wyobraz ze cos z tego przestaje Cie cieszyc

Offline Hubertrs

• Moderator
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 10, 2019, 20:16 »
Pare dni temu bylem odtransportowac Tomka kolumny i przy okazji zostalem obdarowany takimi gratami, jakos nie mialem czasu ich podlaczyc i posluchac, chyba nadszedl czas.
Pre z osobnym zasilaczem

Offline Hubertrs

• Moderator
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 10, 2019, 20:19 »
Do tego monosy na 300b z dedykowanymi lampami KR