Autor Wątek: The Black Keys „Turn Blue” – Nonesuch Records, płyta winylowa i CD  (Przeczytany 1235 razy)

frywolny trucht

  • Gość
"„Turn Blue” to 11 utworów napisanych przez duet, na klawiszach wspiera ich Brian Burton i niekiedy wokalnie Regina Ann oraz Alfreda McCrary. Płytę wraz z nimi wyprodukował Danger Mouse. Kompozycje utrzymane są w stylu typowym dla grupy, czyli amerykańskim rock-bluesie wspartym z lekka na folku. Jest tu minimalistyczny wigor bluesa i rockowa furia gitar, które brzmią pełnie i obficie. Płyta wypełniona jest melodyjną dynamiką opartą o surowość i żywioł perkusji Carneya oraz o charyzmatyczny i silny wokal Auerbacha. To wszystko okraszone jest jeszcze dźwięcznymi klawiszami Burtona, który wbrew nazwie zespołu (Czarne Klawisze) nie jest oficjalnym jego członkiem, a muzykiem towarzyszącym. Bardzo dobry album - brzmiący świeżo i stworzony bez żadnych kompleksów, choć nie odkrywczy, czy przełomowy. To dobry, nowoczesny rock, wypływający wprost z jego najlepszych tradycji i czerpiący inspirację z rozwibrowanych muzycznie lat 70-tych.(...)

Winyl wytłoczony jest na 180 gramowym nośniku. Labele mają nadrukowane identyczne niebiesko-czerwone wiry jak na przodzie okładki. Fascynująco to wygląda podczas obracania się płyty. Do winylu dołączona jest płyta kompaktowa, co jest miłym bonusem, bowiem na próżno niestety szukać tego albumu na serwisach streamingowych typu WiMP, czy Spotify"

Autor recenzji: Ludwik Hegel

Całość opisu, więcej zdjęć i ciekawostek tutaj: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/07/the-black-keys-turn-blue-nonesuch.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2014, 21:37 wysłana przez frywolny trucht »

Offline gratefullde

  • Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • *******
  • Wiadomości: 5402
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
Odp: The Black Keys „Turn Blue” – Nonesuch Records, płyta winylowa i CD
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2014, 13:52 »
Zachwyt nad tą kapelą jest co najmniej dziwny. Choć ta płyta jest ich najlepszą w dorobku. Żona lubi el Camino ale ja nie podzielam. Nucić moge se pod nosem coś innego :) Żartuję oczywiście, to też mogę ale czy muszę? No własnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac ~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Offline SVART

  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 909
Odp: The Black Keys „Turn Blue” – Nonesuch Records, płyta winylowa i CD
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2014, 22:39 »
Mi się ta płyta bardzo podoba. Tak szczerze, to dopiero poniej zacząłem zgłebia TBK. Pewnie dlatego, że w sporej mierze czuć sznyt produkcji Danger Mouse'a, którego bardzo cenię.