Dociski i stabilizatory

Zaczęty przez GregWatson, Wrzesień 14, 2014, 23:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Bo nie miałes docisku :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Luty 10, 2015, 22:05
Bo nie miałes docisku :)



Ale rano miałem globus:))

kangie

Cytat: elem w Luty 10, 2015, 21:51
Cytat: kangie w Luty 10, 2015, 21:39Zwlaszcza po 50-tce slychac te roznice w brzmieniu, hehehe ;-)

Kangie, zapewniam cię, że i po setce :) Oczywiście ramię i wkładka musi miec możliwośc uchwycić te różnice w jakiejś tam jednak poprawie stabilności mechanicznej całego układu. Tak mi się wydaje ale już czekam na twoja ciętą ripostę  ;D

Zrobimy kiedys slepy test. U Ciebie. Masz lepszy sprzet. Chcialbym widziec Twoja mine ;-)

jamówię

Nie Panowie błagam,tylko nie to,to już było...tam:))

kangie

Ja zartuje. Lepiej juz napic sie setki wodki i posluchac np. The Modern Jazz Quartet z Miltem Jacksonem na wibrafonie.

elem

Nie mam lepszego ale chętnie, byłeby on nie był ślepy od metylaka :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

Trzeba będzie kiedyś wspólnie posłuchać. Rodzinkę wywiozę i będzie git ;)

paul_67

U mnie najlepiej się sprawdził docisk DIY , który działa na zasadzie tulejki zaciskowej obejmującej szpindel.Nie obciąża on zbytnio łożyska bo jego waga to tylko 190 g i nawet dość pofalowane płyty po jego zastosowaniu zaczynają dolegać do talerza.

GregWatson

Sprytne. :) A jaki materiał? duraluminium?
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

#84
Tak, duraluminium.Musiał być materiał lekki, niemagnetyczny i twardszy od zwykłego aluminium.

GregWatson

Mój pierwszy też był z duraluminium (same aluminium jest kiepskie w obróbce). A jak to malowałeś że tak ładnie wyszło?
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67

Natryskowo.Na uprzednio przygotowaną powierzchnie i podkład.

Wygryz

Czy ktoś z Was korzystał z tego "wynalazku"?
http://winyle.pl/stabilizatory-i-redukcje/1121-stabilizator-szczotka-do-igly-nagaoka-rc-401.html

Wydaje się praktyczne z tym czyszczeniem igły. Pytanie czy szybko się to zmechaci i będzie bezużyteczne.

Wygląda zdecydowanie gorzej niż zwykły docisk, ale teoretycznie nie o wygląd w tym wszystkim chodzi.



frywolny trucht

170g masy, dla nakładanego luźno na szpindel docisku, to raczej kamieni kupa. Szczególnie na współczesne płyty po 180g.

Są ludzie, którzy czyszczą igłę gramofonową np magiczną gąbką Jana Niezbędnego i sobie chwalą, ale moim zdaniem płyn Audio Techniki jest idealny. Nie widzę większego sensu zastępować go welurkami na docisku, a nawet tanim jak barszcz Janem Niezbędnym.. No ale co tam komu pasuje i jak jest wygodnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wygryz

Płyn zamówiłem swoją drogą także nagaoki. Natomiast na szybkie przetarcie igły między zmianą płyty ten welur wydawał się ok.
Waga zdecydowanie odstrasza. Zwłaszcza, że 180, a nawet 200 mam kilka.

intenser

są napędy, które źle znoszą ciężkie dociski - jest tego na rynku tyle, że nie ma co deprecjonować tej Nagaoki i każdy kupi coś wedle uznania i potrzeby

dobra szczoteczka na sucho + ONZOW ZERODUST lepsza niż jakikolwiek płyn  ;)

GregWatson

Trochę mała waga - 170 g nie za bardzo wiem co to coś ma robić ale może fajnie wygląda. Tym welurem to trochę bym się bał czyścić igły, chociaż różne już cudaki widziałem. Być może firma wystrzeliła w związku z modą na winyle i chcą zarabiać na wszystkim czym się da. Chociaż i są sceptycy używania docisków ale to już inna para kaloszy.
W każdym razie ja ma dociski o masach: 320 g, 550 g oraz 840 g a do czyszczenia igieł używam specjalne  szczoteczki dołączone do wkładek przez producentów (AT-440MLa oraz Sumiko Blue No.2) jak i odpowiednich płynów.
Jeśli chodzi o dociski to zazwyczaj używam docisku o masie 550 g.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Sporo gramofonów dziś waży niewiele więcej jak 840g :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

I dlatego na leciutkim Pro-Jectcie mam docisk o wadze 320 g a na Micro Seiki 550 g.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Wygryz

Zapewne zatem mój SL1210 nie poczuje zupełnie tego docisku :(

frywolny trucht

Na tym filmiku widać, że docisk i outer ring powinny być sprzedawane w kompletach. To dziwne, ale chyba nikt jeszcze na to nie wpadł, a sam outer ring, choć nie jest skomplikowany jak statek kosmiczny, osiąga intrygująco wysokie ceny.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Dla mnie to trochę takie złudne bo mając taką płytę to od razu wylądowałaby u mnie w śmietniku. Może pomysł sam w sobie jest dobry ale żeby ktoś mnie zmusił do kupna czegoś takiego to musiałbym mieć całkiem niezłą ilość takich pofalowanych płyt. Czasem różne gówna się trafiaj ale póki co mnie to szczęście omija. :) :) :)

Ale co tam, kto bogatemu zabroni.  8) :) ;D

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Po prostu możesz się oddać bezgranicznemu pedantyzmowi i nakładać na płyty, które mają choć i minimalną krzywiznę, ciesząc się w duchu, że zapewniłeś wkładce idealne warunki pracy :) Przecież azymut, przesięg i VTA ustawia się z dokładnością do 0,1 mm, a tu głupia, krzywa płyta powoduje, że całe misterium ustawiania poszło wpi..u.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Jest wersja mk II mojego docisku.Tulejka aluminiowa została zastąpiona mosiężną i ma więcej nacięć.Efekt- pewniejsze trzymanie szpindla i nie ulega deformacji po dłuższym użytkowaniu.

paul_67

Oto fotka.