Autor Wątek: Pioneer m90a niedoceniany potwór  (Przeczytany 8137 razy)

Offline Vintage-fan

• **
Odp: Pioneer m90a niedoceniany potwór
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 20, 2020, 16:42 »
Eee tam każda pliszka swój ogonek chwali.
Jak porównywać końcówkę Pionka do integry Sajsuja? To raczej nie to samo

Po za tym polecam zapoznac sie z wynikami odsluchu krakowskiego gdzie byly odsluchiwane topowe koncowki sansui jak I sansui alpha. Wyniki byly takie ze sansui nie rozni sie brzmieniem od innych firm audio jak pioneer czy marantz. Na audiokarmie tez mozna znalezc opinie ze sansui gra tak samo jak Pioneer Elite. Wiec nie rozumiem czemu Ci tak trudno uwierzyc ze Pioneer moze grac lepiej niz sansui dla kogos? Przyjrzyj sie budowie I jakie czesci uzyto do budowy Elite.

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 20, 2020, 16:58 »
Ja nie o tym że lepiej czy gorzej, tylko o tym, że porównywać trzeba końcówki z końcówkami, integry z integrami i to zdejmując je z tej samej półki.  ;)

Dla większości ludzi wszystkie piece grają tak samo. Pionek może i gra lepiej od Sansuja i innych, czemu nie.  :)

Offline Vintage-fan

• **
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 20, 2020, 17:04 »
Ja nie o tym że lepiej czy gorzej, tylko o tym, że porównywać trzeba końcówki z końcówkami, integry z integrami i to zdejmując je z tej samej półki.  ;)

Dla większości ludzi wszystkie piece grają tak samo. Pionek może i gra lepiej od Sansuja i innych, czemu nie.  :)

Tak jak pisalem. Pioneer to nie najlepszy sprzet swiata. Ale tez nie najgorszy. Sansui 907 xr I pioneer m90a to podobna Polka cenowa. Do tego Pioneera mozna uzywac bez preampu bo ma potencjometr. Ja tu sie nie upiera.I nie napisalem Nigdzie ze pioneer gra lepiej od innych wzmacniaczy. Chcialem tylko zamiescic link do bloga jako ciekawostke. Wszystkim to samo nie musi sie podobac

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 20, 2020, 17:13 »
Jak porównywać końcówkę Pionka do integry Sajsuja?

Sansui ma bezpośrednie wejście na końcówkę mocy, porównanie dotyczy tylko końcowek mocy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 20, 2020, 18:02 »
Tak, to Sansui ma wyjście direct, podobnie jak jego niższe modele ale to dalej integry.

Idąc podanym tokiem myśli, można by postawić Sansui au 507, które jest czwartym od góry klockiem, w trybie direct i porównać z Pioneer Elite m90a/c90a. Można? Można.

Ten pionek to ok. 1986 r.
https://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/amp/m-90-e.html

trzebaby z tym porównać
https://audio-database.com/SANSUI/amp/b-2102mosvintage-e.html

abo z tym
https://audio-database.com/SANSUI/amp/b-2301-e.html

Offline Vintage-fan

• **
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 20, 2020, 18:06 »
Tak, to Sansui ma wyjście direct, podobnie jak jego niższe modele ale to dalej integry.

Idąc podanym tokiem myśli, można by postawić Sansui au 507, które jest czwartym od góry klockiem, w trybie direct i porównać z Pioneer Elite m90a/c90a. Można? Można.

abo z tym

Ten pionek to ok. 1986 r.
https://audio-database.com/PIONEER-EXCLUSIVE/amp/m-90-e.html

trzebaby z tym porównać
https://audio-database.com/SANSUI/amp/b-2102mosvintage-e.html

abo z tym

Sansui b2301 kosztowal 2 razy tyle co Pioneer Elite. Ale porownac mozna czemu nie

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 20, 2020, 18:53 »
Cena to też w sumie wyznacznik porównań.  ::)

Offline Vintage-fan

• **
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 20, 2020, 18:56 »
Cena to też w sumie wyznacznik porównań.  ::)

tylko o tym, że porównywać trzeba końcówki z końcówkami, integry z integrami i to zdejmując je z tej samej półki. 

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 20, 2020, 20:08 »
Tą samą półkę trzeba zastąpić podobną i mamy jakieś dwa kryteria odniesień.  :)

Fajnie grają te wysokie klasyczne modele. Są świetnie wykonane i wyglądają.

Offline Vintage-fan

• **
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 21, 2020, 05:51 »
Tą samą półkę trzeba zastąpić podobną i mamy jakieś dwa kryteria odniesień.  :)

Fajnie grają te wysokie klasyczne modele. Są świetnie wykonane i wyglądają.

Mogloby byc ciekawie. Bo Skoro pioneer Elite moze grac lepiej dla kogos  niz sansui 907 xr a przeciez alpha I koncowki zbudowane sa na tych samych komponentach, to ciekawe co z tymi koncowkami. Jak jednak pisalem ja nie mam intencji by udowadniac ze Elite to najlepszy sprzet bo nie jest to najlepszy sprzet. Jest wiele lepszych innych firm I ja nie mam z tym problemu

Offline Pboczek

• maniak
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpnia 21, 2020, 08:37 »
Choć ocena - co lepiej gra, to subiektywne rewiry, można starać się wskazać na czym polegają różnice. W zasadzie bez podania dla czego wg kogoś coś gra inaczej, temat się urywa.

Jestem miłośnikiem klasycznych sprzętów i przez ostatnie lata w takich klimatach troszkę się obracałem. To interesujący sposób na to by posłuchać jak zmieniał się reprodukowany dźwięk. Niestety żadnych końcówek nie słuchałem i nie umiem też powiedzieć nic o ich budowie :(.

Offline Vintage-fan

• **
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpnia 21, 2020, 16:29 »

Japonczycy lubia Pioneera Elite. Tutaj oprocz Elite gosc ma sansui I jakos nie wrzucil Elite przez okno

Offline Vintage-fan

• **
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpnia 29, 2020, 17:39 »
Ten japonski bloger uzywal preamp Accuphase do Pioneera Elite m90a. Ciekawe jak to gralo. Ja osobiscie nie myslalem o niczym innym jak dedykowany preamp Pioneera. Wizualnie pasuje I zestaw prezentuje sie najlepiej

Offline Vintage-fan

• **
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 06, 2020, 11:29 »
U mnie pioneer wyladawal w serwisie na ogolnie czyszczenie I wymianie przekaznikow. Na szczescie oryginalne kondensatory sa w swietnym stanie I recap nie byl potrzebny. Planuje teraz preamp c90 oddac na rewitalizacje.

Online ziko369

• maniak
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 06, 2020, 11:44 »
Bartuś...cieszymy się Twoim szczęściem 😋
Jolida jd1501rc, ART DJ Pre II, Sony ps2410 I, Grace f8l, Sony nd150g, STX Electrino 250...system plikowy oparty na WD My Cloud Mirror, Netbook z Wild Media Serwer, blu-ray LG i MF M1dac...DLNA...Akai cd55...

Offline Vintage-fan

• **
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 04, 2021, 09:02 »
Mogloby byc ciekawie

W międzyczasie znalazłem stronkę z recenzjami sprzętu hifi. Recenzje były publikowane w japońskim magazynie Stereo sound.

Pioneer M-90
Posted by audio sharing on June 15, 1986 No comments
Okihiko Sugano

Stereo Sound No. 79 (issued in June 1986)
Special feature ・ From "Ability test of 48 latest power amplifiers listening with CD player / direct connection"

It is an amp that gives you an extremely wide range and strength only for new products. Still, the texture of the strings is not warm and dry. The freshness of the sound was high, and the transparent space reproduction was also excellent. For my personal taste, I want a slightly more fluffy roundness, but I think it's a high-quality playback sound. Due to the delicacy of the fantasy pp, the crescendo ff is well stable and does not show any loss in the sound shaping. It's a brilliant and tense brass, but it's preferable to have moderation that doesn't make it flashy. Jazz was also very satisfying.

Sound quality: 9.0
Attractiveness considering price: 9.0

Powyżej recenzja Pioneera elite m90. Ocenę za dzwiek dostał wyższa niż sansui b2201l z tego samego testu. Co ciekawe sansui b2301l dostał taka sama ocenę za dzwiek co pioneer, ale drugi recenzent dał sansui ocenę niższa. Co jest ciekawe biorąc pod uwagę roznice w cenach. Widac japońskim recenzentom bardzo spodobał się dzwiek Pioneera elite. Ja się nie dziwie

http://audiosharing.com/review/?cat=35&paged=2
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2021, 09:10 wysłana przez Vintage-fan »