Autor Wątek: CEC TL5100  (Przeczytany 1614 razy)

Offline Vintage-fan

• **
Odp: CEC TL5100
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 01, 2019, 10:48 »
To sobie kup zawczasu gaśnicę.

Wymiana kondensatorów to nie tuning, chyba że wymiana na inne o innych parametrach. Jestem świadomy że po kilkudziesięciu latach trzeba wymienić kondensatory.
Cec tl 5100 z, primare i21 pre, Pioneer m90a, monitor audio gx 50

Offline McGyver

• McGyver's audio Asgaard
  • maniak
  • NIP 6442737255, REGON 369398784
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2019, 11:09 »
Wymiana kondensatorów to nie tuning, chyba że wymiana na inne o innych parametrach.
Często oryginalnie w ścieżce sygnałowej siedzą elektrolity, i to kiepskie elektrolity. Aż się prosi żeby je wymienić na porządne foliowce. Ale tuning to "zbrodnia", więc niech dalej zniekształcają sygnał do usranej śmierci  :-\

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2019, 11:32 »
PS. Widzę, że koledzy już ten temat oryginalności wyjaśnili.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • maniak
  • www.audioaddicted.co.uk
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 01, 2019, 13:13 »
Wymiana kondensatorów to nie tuning, chyba że wymiana na inne o innych parametrach.

To zdanie kompletnie nie ma sensu. Bo idąc Twoim tokiem rozumowania wymiana kilku kondensatorów w NAD C320BEE, na elektrolity o tych samych parametrach to nie tuning:

Ale na kondy o innych parametrach już tak:

Z Twojego twierdzenia wynikałoby zatem, że (pomijając inne rzeczy zmienione poniżej) kondy między stopniowe i sprzęgające zmienione tutaj, ale o tych samych pojemnościach  - nie są tuningiem:

A przecież doskonale widać, że nie zostały zmienione na Mundorfy MCap Supreme i MCap ZN, dlatego bo stare były niesprawne ;)

Jesteś przeciwnikiem ingerencji i tuningu. I my wszyscy tutaj też - tego bezmyślnego i często nie mającego nic wspólnego z jakością. O wykonaniu "na kolanie" nawet nie wspomnę. Ale nie potępiamy tuningu, który daje lepsze efekty.

Wzmacniacz, którego dwie ostatnie foty ukazują wnętrze kupiłem za £220. Był tak fabryczny, że po latach nawet osłona lamp była zaplombowana. Sprzedałem po tuningu, dokładnie opisując zmiany i dokumentując fotkami za £350. Koszt zabiegów w pełni się nie zwrócił, ale jego jakość grania wzrosła, co zostało zweryfikowane przez osobę która uznała, że mógłby być nawet więcej wart ;)
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline AudioAddicted

• maniak
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 01, 2019, 13:16 »
Trzeba umieć odróżnić naprawę i wymianę uszkodzonego elementu od tuningu. Nie ma znaczenia czy zmieniony był rezystor, czy kondensator (bo i jedno i drugie, w torze audio, czy zasilaniu wpływa na dźwięk) - znaczenie ma dlaczego te elementy zostały zmienione :)
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline Vintage-fan

• **
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 01, 2019, 14:23 »
Trzeba umieć odróżnić naprawę i wymianę uszkodzonego elementu od tuningu. Nie ma znaczenia czy zmieniony był rezystor, czy kondensator (bo i jedno i drugie, w torze audio, czy zasilaniu wpływa na dźwięk) - znaczenie ma dlaczego te elementy zostały zmienione

To tylko moje zdanie. Jeśli ktoś lubi usprawnienia itd to przecież go nie powstrzymam ani nie zamierzam prowadzić tu anty tuningowej krucjaty. Peace
Ładne mcapy tak na marginesie :)
Cec tl 5100 z, primare i21 pre, Pioneer m90a, monitor audio gx 50

Offline McGyver

• maniak
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 01, 2019, 14:25 »
Ładne mcapy
M-Capy (std.) nie nadają się do niczego. Na szczęście to są Supreme  ;)

Offline AudioAddicted

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 01, 2019, 14:37 »
Trzeba umieć odróżnić naprawę i wymianę uszkodzonego elementu od tuningu. Nie ma znaczenia czy zmieniony był rezystor, czy kondensator (bo i jedno i drugie, w torze audio, czy zasilaniu wpływa na dźwięk) - znaczenie ma dlaczego te elementy zostały zmienione

To tylko moje zdanie. Jeśli ktoś lubi usprawnienia itd to przecież go nie powstrzymam ani nie zamierzam prowadzić tu anty tuningowej krucjaty. Peace 

W żadnym wypadku nie chodziło mi o zmianę Twoich przekonań. Każdy ma prawo do swoich (a wręcz powinien mieć swoje), poza tym byłoby nudno ;D
Chodziło mi jedynie o rozróżnienie kwestii naprawa / modyfikacja. Wszak jedno z drugim może, ale nie musi mieć cokolwiek wspólnego  :np:

Ładne mcapy tak na marginesie :)

Dzięki, czarny kolor zawsze do mnie "przemawia". Oczywiście nie miało to wpływu na decyzję o ich użyciu, wygląd wyszedł przy okazji :)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2019, 14:43 wysłana przez AudioAddicted »

Offline AudioAddicted

• maniak
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 01, 2019, 14:40 »
Ładne mcapy
M-Capy (std.) nie nadają się do niczego. Na szczęście to są Supreme  ;)

Się zaraz nie nadają...
Do zasilania się nadają, bocznikowane Supreme - jak na foto  :P ;D

Offline McGyver

• maniak
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 01, 2019, 15:31 »
Owszem, jak się już ma to można w zasilanie wetknąć. Natomiast jak się nie ma, to kupować nie ma sensu IMHO.

Offline kowacz

• **
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 01, 2019, 16:08 »
CEC po przeglądzie
- sprawdziłem płytę główna
pomierzyłem rez. sprawdziłem czy są zimne luty
poczyściłem spirytusem ścieżki, jeden rez. wymieniłem 330k.
Widocznie w czasie transportu głowica z soczewką się lekko poluzowała
dokręciłem dwie śruby i po sprawie.
Jest Ok
Nic nie cyka ani nie przeskakuje.
LYNGDORF + CECTL5100 MODYFIKOWANY + AKUSTYK R229 + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 01, 2019, 17:26 »
No i Git  :)
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.