Autor Wątek: Przewód zasilający  (Przeczytany 403 razy)

Offline Adze205

• *
Przewód zasilający
« dnia: Kwiecień 01, 2019, 23:49 »
Witam,
Tak, wiem, wiem, było, ale...
Niedawno pojechałem do zaprzyjaźnionego sklepu porównać przetwornik D/A "fabryczny" z "modowanym". Panom spodobała się modyfikacja i zaczęli "wyjeżdżać" z kablami i zasilaczem do odtwarzacza strumieniowego. M. in. podpięli wzmacniacz jakimś przewodem, który niby ma wejść na rynek. I co się stało? Stało się. Niskie tony pięknie "skupiły się," słychać było różnice w strojeniu "stopy" perkusji, kontrabas pięknie rezonował "pudłem", nie tylko strunami. I nie, nic nie kupiłem. Za to wyszedłem z "zadymą" w głowie. Jak to, to jednak przewody zasilające "grajo"? Dodatkowo powiem, że... Sklep istnieje ileś tam lat. Dwa lata temu zakupiłem w nim odtwarzacz CD, wzmacniacz i kolumny oraz dobrałem przewody RCA i głośnikowe (wg nich te kabelki "grajo"). Na pytanie, czy zasilające "grajo", panowie patrzyli z politowaniem i przeczyli (na cyfrowe kręcili głowami w tej samej płaszczyźnie). I po dwóch latach "bili się w pierś", mówiąc, że zgrzeszyli. Dobra, a teraz konkrety...
Zamierzam wymienić przewody zasilające. Na początek zamówiłem listwę Gigawatt PF-1 MK2 z przewodem LC-1 EVO. Moje pytanie brzmi: Czy okablowanie DIY wszystkich "klocków" (za listwą) przewodem zasilającym Furutech FP-314Ag-II  oraz wtykami Viborg VF-501G (złocone) jest w "granicach rozsądku"?
O przewodach się naczytałem, że są ok, wtyki podobają mi się z tego powodu, że części przewodzące są z miedzi, a nie z mosiądzu.
Klocki to:
1. Zasilacz stabilizowany (zamiast oryginalnego, impulsowego) do przetwornika D/A;
2. Burson Conductor V2 (robi jako przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy);
3. Wzmacniacz Roksan K3 integra (jako końcówka mocy);
4. Kolumny Tannoy XT-8F;
5. Słuchawki HD600.
Im więcej czytam o przewodach zasilających, tym większy mętlik. Doradźcie, Słyszący. :-)

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • maniak
  • Does anybody want to take anymore...
Odp: Przewód zasilający
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2019, 00:00 »
Witaj na Forum  :)
Ok, powoli, bo pośpiech jest złym doradcą. Poczytaj sobie ten wątek, póki ma "tylko" jedenaście stron: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2876.0 - poza głównym nurtem, czyli wzorem "Helix" dużo innych rzeczy można się dowiedzieć czym się kierować w wyborze ;)
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline wiki

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2019, 07:36 »
Jeżeli chcesz zrobić sobie łatwo przewód, a nie chcesz się bawić w różne sploty itp., to ja polecam Yarbo 1100.
Bardzo dobra cena. Moim zdaniem o wiele lepszy od podstawowych (i nie tylko) Furutechów  :)
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane)
Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) w ciągłej modyfikacji
Kenwood Model 600 - obecnie jako końcówka mocy (bo jako wzmacniacz grał świetne... dopóki nie kupiłem przedwzmacniacza)

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2019, 10:07 »
Bardzo dobre sieciówki niestety dużo kosztują ale potrafią podnieść klasę systemu .
Zabawa w sieciówki DIY powyżej powiedzmy 1000 to moim zdaniem strata pieniędzy . Strata bo nie wiesz jak zagra i czy zagra dobrze w Twoim systemie a druga sprawa to ciężko będzie takie coś sprzedać a jak sprzedasz to z dużą stratą .
Ja szukam kabli używanych lub w takiej cenie w jakiej będę mógł je kiedyś sprzedać bez straty lub z minimalna stratą .

Uważam też że ważniejsze są kable te które spinają klocki a listwę mam zwykłą Sonus Oliva z kablem na stałe i bez filtrów .
Tania listwa i jak najlepsze sieciówki .

Offline Adze205

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2019, 11:41 »
Dzięki za odpowiedzi.
Wątek o Helix'ie przeczytałem. Jeśli zdecyduję się na Yarbo 1100, to: Czy od strony gniazdka w ścianie do żyły PE podłączać WSZYSTKIE ekrany, czy tylko "główny"? I pytanie następne: Czy róznica między Yarbo "przeplatanym" a "zwykłym" jest "znacząca", czy tylko "kosmetyczna"? To przeplatanie budzi we mnie strach...  ;)
Pozdrawiam.

Offline wiki

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2019, 12:46 »
Jeśli zdecyduję się na Yarbo 1100, to: Czy od strony gniazdka w ścianie do żyły PE podłączać WSZYSTKIE ekrany, czy tylko "główny"?
Ja podłączałem wszystkie ekrany, włacznie z "pilotem". Jest to dosyć ciężko zrobić bo ta folia miedziana się dość łatwo rwie.

I pytanie następne: Czy róznica między Yarbo "przeplatanym" a "zwykłym" jest "znacząca", czy tylko "kosmetyczna"? To przeplatanie budzi we mnie strach... 
Dla mnie różnica jest znacząca, ale jeżeli dla Ciebie "budzi strach" to sobie odpuść. Możesz  zawsze to zrobić w przyszłości :)
Jak już się osłuchasz z kablami zasilającymi.
Kenwood Model 600 - obecnie jako końcówka mocy (bo jako wzmacniacz grał świetne... dopóki nie kupiłem przedwzmacniacza)

Offline Bedford

• maniak
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2019, 15:16 »
wszystkie ekrany, włacznie z "pilotem". Jest to dosyć ciężko zrobić bo ta folia miedziana się dość łatwo rwie.

Nie trzeba wcale tej foli skręcać i pchać do wtyczki  , tylko przylutować dookoła  każdego ekranu kilka nitek z linki miedzianej i potem końce tych drucików skręcić razem i zamocować we wtyczce razem z pilotem i przewodem uziemienia.

Offline wiki

• maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2019, 18:35 »
Nie trzeba wcale tej foli skręcać i pchać do wtyczki  , tylko przylutować dookoła  każdego ekranu kilka nitek z linki miedzianej i potem końce tych drucików skręcić razem i zamocować we wtyczce razem z pilotem i przewodem uziemienia
Każdy sposób jest dobry... 😀 Trzeba się tylko tymi sposobami dzielic, to będzie łatwiej 😁

Offline Adze205

• *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2019, 20:57 »
@Bedford, fajny pomysł.  ;)
@wiki, czyli jeśli wybrałem Yarbo 1100, to mam tym "grubasem" okablować cały zestaw?
Pozdrawiam.

Offline wiki

• maniak
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2019, 07:15 »
@wiki, czyli jeśli wybrałem Yarbo 1100, to mam tym "grubasem" okablować cały zestaw?
Ja bym tak zrobił... wybór należy do Ciebie :)
Choć niektórzy narzekają, że jest sztywny i ciężko się go układa za sprzętem :)
PS. Zawsze możesz sobie zrobić jeden, popodłaczać pod każdy element toru, zobaczyć jaki jest wpływ i jak Ci się będzie podobać to dokupisz resztę.