Autor Wątek: Przewód zasilający  (Przeczytany 4404 razy)

Offline Adze205

• *
Przewód zasilający
« dnia: Kwiecień 01, 2019, 23:49 »
Witam,
Tak, wiem, wiem, było, ale...
Niedawno pojechałem do zaprzyjaźnionego sklepu porównać przetwornik D/A "fabryczny" z "modowanym". Panom spodobała się modyfikacja i zaczęli "wyjeżdżać" z kablami i zasilaczem do odtwarzacza strumieniowego. M. in. podpięli wzmacniacz jakimś przewodem, który niby ma wejść na rynek. I co się stało? Stało się. Niskie tony pięknie "skupiły się," słychać było różnice w strojeniu "stopy" perkusji, kontrabas pięknie rezonował "pudłem", nie tylko strunami. I nie, nic nie kupiłem. Za to wyszedłem z "zadymą" w głowie. Jak to, to jednak przewody zasilające "grajo"? Dodatkowo powiem, że... Sklep istnieje ileś tam lat. Dwa lata temu zakupiłem w nim odtwarzacz CD, wzmacniacz i kolumny oraz dobrałem przewody RCA i głośnikowe (wg nich te kabelki "grajo"). Na pytanie, czy zasilające "grajo", panowie patrzyli z politowaniem i przeczyli (na cyfrowe kręcili głowami w tej samej płaszczyźnie). I po dwóch latach "bili się w pierś", mówiąc, że zgrzeszyli. Dobra, a teraz konkrety...
Zamierzam wymienić przewody zasilające. Na początek zamówiłem listwę Gigawatt PF-1 MK2 z przewodem LC-1 EVO. Moje pytanie brzmi: Czy okablowanie DIY wszystkich "klocków" (za listwą) przewodem zasilającym Furutech FP-314Ag-II  oraz wtykami Viborg VF-501G (złocone) jest w "granicach rozsądku"?
O przewodach się naczytałem, że są ok, wtyki podobają mi się z tego powodu, że części przewodzące są z miedzi, a nie z mosiądzu.
Klocki to:
1. Zasilacz stabilizowany (zamiast oryginalnego, impulsowego) do przetwornika D/A;
2. Burson Conductor V2 (robi jako przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy);
3. Wzmacniacz Roksan K3 integra (jako końcówka mocy);
4. Kolumny Tannoy XT-8F;
5. Słuchawki HD600.
Im więcej czytam o przewodach zasilających, tym większy mętlik. Doradźcie, Słyszący. :-)

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • maniak
  • www.audioaddicted.co.uk
Odp: Przewód zasilający
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2019, 00:00 »
Witaj na Forum  :)
Ok, powoli, bo pośpiech jest złym doradcą. Poczytaj sobie ten wątek, póki ma "tylko" jedenaście stron: https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2876.0 - poza głównym nurtem, czyli wzorem "Helix" dużo innych rzeczy można się dowiedzieć czym się kierować w wyborze ;)
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2019, 07:36 »
Jeżeli chcesz zrobić sobie łatwo przewód, a nie chcesz się bawić w różne sploty itp., to ja polecam Yarbo 1100.
Bardzo dobra cena. Moim zdaniem o wiele lepszy od podstawowych (i nie tylko) Furutechów  :)
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;
Kenwood Model 600 - chyba pójdzie na działkę do systemu górnego?

Offline muda44

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2019, 10:07 »
Bardzo dobre sieciówki niestety dużo kosztują ale potrafią podnieść klasę systemu .
Zabawa w sieciówki DIY powyżej powiedzmy 1000 to moim zdaniem strata pieniędzy . Strata bo nie wiesz jak zagra i czy zagra dobrze w Twoim systemie a druga sprawa to ciężko będzie takie coś sprzedać a jak sprzedasz to z dużą stratą .
Ja szukam kabli używanych lub w takiej cenie w jakiej będę mógł je kiedyś sprzedać bez straty lub z minimalna stratą .

Uważam też że ważniejsze są kable te które spinają klocki a listwę mam zwykłą Sonus Oliva z kablem na stałe i bez filtrów .
Tania listwa i jak najlepsze sieciówki .

Offline Adze205

• *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2019, 11:41 »
Dzięki za odpowiedzi.
Wątek o Helix'ie przeczytałem. Jeśli zdecyduję się na Yarbo 1100, to: Czy od strony gniazdka w ścianie do żyły PE podłączać WSZYSTKIE ekrany, czy tylko "główny"? I pytanie następne: Czy róznica między Yarbo "przeplatanym" a "zwykłym" jest "znacząca", czy tylko "kosmetyczna"? To przeplatanie budzi we mnie strach...  ;)
Pozdrawiam.

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 02, 2019, 12:46 »
Jeśli zdecyduję się na Yarbo 1100, to: Czy od strony gniazdka w ścianie do żyły PE podłączać WSZYSTKIE ekrany, czy tylko "główny"?
Ja podłączałem wszystkie ekrany, włacznie z "pilotem". Jest to dosyć ciężko zrobić bo ta folia miedziana się dość łatwo rwie.

I pytanie następne: Czy róznica między Yarbo "przeplatanym" a "zwykłym" jest "znacząca", czy tylko "kosmetyczna"? To przeplatanie budzi we mnie strach... 
Dla mnie różnica jest znacząca, ale jeżeli dla Ciebie "budzi strach" to sobie odpuść. Możesz  zawsze to zrobić w przyszłości :)
Jak już się osłuchasz z kablami zasilającymi.
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;

Offline Bedford

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2019, 15:16 »
wszystkie ekrany, włacznie z "pilotem". Jest to dosyć ciężko zrobić bo ta folia miedziana się dość łatwo rwie.

Nie trzeba wcale tej foli skręcać i pchać do wtyczki  , tylko przylutować dookoła  każdego ekranu kilka nitek z linki miedzianej i potem końce tych drucików skręcić razem i zamocować we wtyczce razem z pilotem i przewodem uziemienia.

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2019, 18:35 »
Nie trzeba wcale tej foli skręcać i pchać do wtyczki  , tylko przylutować dookoła  każdego ekranu kilka nitek z linki miedzianej i potem końce tych drucików skręcić razem i zamocować we wtyczce razem z pilotem i przewodem uziemienia
Każdy sposób jest dobry... 😀 Trzeba się tylko tymi sposobami dzielic, to będzie łatwiej 😁

Offline Adze205

• *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2019, 20:57 »
@Bedford, fajny pomysł.  ;)
@wiki, czyli jeśli wybrałem Yarbo 1100, to mam tym "grubasem" okablować cały zestaw?
Pozdrawiam.

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 03, 2019, 07:15 »
@wiki, czyli jeśli wybrałem Yarbo 1100, to mam tym "grubasem" okablować cały zestaw?
Ja bym tak zrobił... wybór należy do Ciebie :)
Choć niektórzy narzekają, że jest sztywny i ciężko się go układa za sprzętem :)
PS. Zawsze możesz sobie zrobić jeden, popodłaczać pod każdy element toru, zobaczyć jaki jest wpływ i jak Ci się będzie podobać to dokupisz resztę.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:14 »
Trochę moich kabli zasilających  :) Jeden kolegi.
Enerr Illusion - zasila CD (Philips CD 960)
Enerr Symbol - zasila wzmacniacz (SET 6C33C i 6SN7, trafa głośnikowe Audio Note z dawnej produkcji)
Enerr Euphoria Animus - 2 sztuki - jeden zasila kondycjoner (Helion FS 1800)
Yarbo SP-8000PW na wtykach rodowanych Viborg
Elecaudio CS-361B wtyki no name (pożyczony od kolegi)

Dzisiaj wymieniłem kabel do wzmacniacza. Enerra Euphoria Animus zastąpił Enerr Symbol. I banan nie złazi mi z gęby  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:15 »
A to mój wzmacniacz. Konstrukcja kolegi KOTOK  :)

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:16 »
I z osłoną na lampy

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:18 »
A jak tam Yarbo wypada?
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:28 »
jeden zasila kondycjoner (Helion FS 1800)
Mam taki kondycjoner ze zwykłym kablem, który był w zestawie.Co się zmieniło po wymianie na Enerra?
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Amplifon WL 36,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:31 »
On kosztuje 1600 zł? O rany:)
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Amplifon WL 36,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:38 »
Yarbo wypada ciut lepiej od Elecaudio, ale do Enerrów mu daleko. I mówię tu o tych Euphoria Animus. Symbol i Illusion są zdecydowanie lepsze od Animusa.
A Helion ma wymienione gniazda schuko Furutech FI-E30G, IEC Furutech Inlet R. I nie wiem jak gra na oryginalnym kablu, bo nigdy go nie miałem. Heliona kupiłem używanego. A zmiana kabla w Helionie na ten przykład z Yarbo na Enerra Euphoria Animus, wnosi to samo co zmiana tych kabli we wzmacniaczu. Dźwięk staje się bardziej szczegółowy, zyskuje lepszą lokalizację instrumentów, po prostu słychać więcej i lepiej.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:42 »
On kosztuje 1600 zł? O rany:)
Kto? Enerr Euphoria Animus? Tak, tyle kosztuje. Symbol 2500 a Illusion 2600.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:43 »
Tylko, że ja nowych nie kupuję. Wolę używane. Na nowe szkoda by mi było tyle kasy wydać.

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 12, 2019, 09:44 »
Wybebeszyłem dwa zakupione kable i w obu oplot nie został sprowadzony do wtyku uziemienia. Czyli co? Można w ogóle nie podpinać ekranu, podpiąć z jednej strony, podpiąć z obu? Czy zawsze powinno się podpiąć z obu stron, a te moje kable to błąd producenta?
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:02 »
Teoretycznie oplot powinien być podłączony do bolca zerującego we wtyczce włączanej do gniazdka sieciowego.

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:03 »
A gdy podłączyć z obu stron?

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:10 »
Ulepiłem sobie coś takiego, ale podłączyłem- coś co nazywacie chyba pilotem- z obu stron pod uziemienie. W obróbce super. Bardzo giętki.
https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-zasilajacy-belden-19364-made-in-usa-7225932385?snapshot=MjAxOS0wNS0yMVQxMTo0MjozOS45NDVaO2J1eWVyOzEyZmY5N2IzZTYxM2VmNDIwYzMzZTFkZmExNDY1M2U0NWNhNDAyOTlkMTU5NDI4ZjgwNGEwMTEwZmYyZDhmZWU%3D

oplot

Ekran oczywiście. Oplot to jest to niebieskie. Chyba  ::) Nie znam się.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2019, 20:15 wysłana przez frywolny trucht »

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:28 »
Ale ładny
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Online frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 12, 2019, 20:33 »
900 zł  ;D