Autor Wątek: Listwa MD06-EU/SP Mk3.1  (Przeczytany 387 razy)

Offline frywolny trucht

• maniak
Listwa MD06-EU/SP Mk3.1
« dnia: Maj 24, 2019, 14:44 »
To co mnie skusiło to informacje, o zabezpieczeniach przeciwprzepięciowych i nieinwazyjnej filtracji. Sprzęt troszkę poważniejszy zanabyłem to może i warto się bardziej przyłożyć do zabezpieczenia cacuszek?

Listwa kupiona od Best Audio na Allegro, co widać na załączonym obrazku. Opis listwy z tej strony:

"Listwa Supra MD-06 EU/SP Mk3.1 to ulepszona wersja listwy MD-06 EU/SP Mk3.
Listwa supry EU/SP Mk3.1 to najskuteczniejszy, nie rujnujący kieszeni audiofila, sposób na pełne zabezpieczenie sprzętu przed wszelkimi skokami napięcia, przepięciami, czy nawet uderzeniami pioruna.
Ogólne założenia budowy listew pozostaja takie same, materiały z których są wykonane również (aluminiowa obudow i gniazda od niemieckiego dostawcy. Produkcja i finalny montaż odbywa się oczywiście w fabryce Supry w Szwecji w Ljungskile). Tym razem zmianie ulega budowa wewnętrzna i założenia dotyczące ochrony przeciwprzepięciowej.
Zmienione zostały wewnętrzne ścieżki, które zosatały wyraźnie pogrubione, dzięki czemu obwody zostału dostosowane do natężenia 20A (!).
Każda listwa SUPRA z serii MD Mk3.1 wyposażona jest ceramiczny bezpiecznik 10A, oraz nieinwazyjny filtr przeciwzakłóceniowy nazywany w skrócie NIF (Non-Intrusive-Filtering).  To rozwiązanie opracowane przez brytyjskie laboratorium Ben Duncan Research ma za zadanie eliminację zakłóceń, zwłaszcza tych o wysokiej częstotliwości. To właśnie te zakłócenia często spotykane w wielu instalacjach elektrycznych mają ujemny wpływ na pracę urządzeń elektronicznych i w sprzęcie audio mogą powodować zauważalne pogorszenie jakości dźwięku.
W wersji SUPRA MD06 EU/SP Mk3.1 dodatkowo zastosowano trójdrożny system ochrony przeciwprzepięciowej. Obejmuje on ochronę przed przepięciami nie tylko między przewodami fazowymi, ale także pomiędzy każdym przewodem fazowym a uziemieniem. Filtr ten zabezpiecza przed nagłymi udarami w sieci elektrycznej o bardzo wysokim napięciu i trwającymi bardzo niewielki ułamek sekundy a mogącymi spowodować uszkodzenie sprzętu. W takich przypadkach zwykły bezpiecznik nie zdaje egzaminu, bowiem skok napięcia trwa zbyt krótko aby drut bezpiecznika zdążył się stopić i ulec przerwaniu, odcinając obieg prądu. Rozwiązanie to zabezpiecza jednocześnie i użytkownika i urządzenia przed możliwymi przebiciami prądu.
Ponieważ ilość urządzeń elektrycznych używanych w domach i mieszkaniach ciągle wzrasta, oprócz listew posiadających 6 gniazd, do wyboru są także wersje posiadające 8 lub 10 gniazd - SUPRA MD-08 EU/SP Mk3.1 i SUPRA MD10 EU/SP Mk3.1.
Najważniejszym w listwie, obok bezpiecznika elementem zabezpieczającym podłączone urządzenia, jest filtr Supra NIF (Non-Intrusive-Filtering) - nieinwazyjny filtr przeciwzakłóceniowy opracowany przez Ben Duncan Research w Anglii. Jego zadaniem jest eliminowanie wszelkich zakłóceń, zwłaszcza tych o wysokiej częstotliwości. To właśnie te zakłócenia często spotykane w wielu instalacjach elektrycznych mają ujemny wpływ na pracę urządzeń elektronicznych i w sprzęcie audio mogą powodować zauważalne pogorszenie jakości dźwięku.
Istotną zaletą listwy zasilającej Supra MD-06-EU/SP jest fakt, iż zastosowane rozwiązania zabezpieczające nie wpływają ujemnie na dźwięk. Wprost przeciwnie - "oczyszczony" z zakłóceń prąd sprawia, że podłączone urządzenia pracują w stabilniejszych warunkach elektrycznych, dając w efekcie czystszy i bardziej przestrzenny dźwięk.
UWAGA: W zestawie nie znajduje się kabel zasilajacy. Polecamy kabel Supra LoRad Mk2 2.5 CS-EU."

I tutaj pojawiają się pierwsze schody. Po czym poznać Mk3 i Mk3.1? Nie widzę żadnych oznaczeń, producent ulepszył i nie oznaczył???
http://www.jenving.com/products/view/mains-block-md06-eu-sp-3024000030 Na liście w ogóle nie ma czegoś takiego jak Mk3.1
To jeszcze nic, ale o tym za chwilę.
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Offline frywolny trucht

• maniak
Odp: Listwa MD06-EU/SP Mk3.1
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2019, 14:47 »
Napisałem w innym wątku, że już mam Suprę, kupioną ładnych parę lat temu, tylko taką bez zabezpieczeń. Ot, zwykły rozgałęziacz, przy czym spojrzałem na nią i zwątpiłem. Dopiero po chwili skumałem, że produkuje je Jenwing i ten JenTech miał chyba nawet brata bliźniaka Suprę. Kawał bydlaka ta nowa listwa  :o Gniazda zabezpieczone przed dziećmi.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2019, 14:58 wysłana przez frywolny trucht »
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2019, 14:52 »
A teraz czas na wkurw. Proszę mi znaleźć jakiekolwiek oznaczenie na listwie, w jakiejkolwiek ofercie sprzedażowej, lub na stronie producenta, że jedno gniazdo jest [wulgaryzm] niefiltrowane. Liczysz kapustę, liczyć co zasilisz, idziesz na styk, przychodzi listwa i uj. Taka informacja jest tylko w instrukcji obsługi ( swoją drogą dlaczego nie ma nic po polsku?). Kopii takiej instrukcji nie da się ściągnąć ze strony producenta. No trzeba kupić i zajrzeć w instrukcję, by się dowiedzieć.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2019, 15:13 »
Tu się ktoś dobierał do tej listwy i rozkminiał schemat. Ja się na tym nie znam: http://oysteineliassen.blogspot.com/2015/12/supra-mains-block-md06-eusp-mk3.html

Tutaj test w nieludzkim języku ;) Chyba się podobała: https://www.lite-magazin.de/2018/07/supra-cables-lorad-mk-iii-sp-switch-netzleiste-upgrade-schutz-fuers-hifi-setup/

Online AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • maniak
  • www.audioaddicted.co.uk
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2019, 15:33 »
Bydle podobne w kształcie i wielkości do mojego kondycjonera ;D
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2019, 15:35 »
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2019, 15:39 wysłana przez rudy-102 »

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2019, 18:27 »
Strasznie dużo ta listwa kosztuje...
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;
Kenwood Model 600 - chyba pójdzie na działkę do systemu górnego?

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2019, 18:46 »
Że tak spytam....
Kupiłeś żeby lepiej grało? Czy aby mieć zabezpieczenia i możliwość podpięcia kilku sprzętów?
Nie czepiam się... tylko z ciekawości... 😀😀😀
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2019, 19:28 »
Policzyłem ostatnio ile dałem za sprzęt  w ołtarzyku i wyszło mi, że może listwa komputerowa to trochę mało, jakby pierun miał to ubić. Co do dźwięku- mam nadzieję, że będzie jak było ze starą. To wystarczy :)

Jakim?   

Ogrów jakichś. Nie przymierzając ;)  ;D

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2019, 19:46 »
Jak będzie odpowiedni piorun.... to żadne zabezpieczenia nie pomogą...
Naoglądałem się trochę instalacji po uderzeniu pioruna... Gniazdka ze ściany wysadza...
Więc zabezpieczasz się tylko od "zwykłych" przepięć w sieci... 😀

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2019, 19:48 »
Będę się sądził. Obiecali  >:D

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 24, 2019, 19:51 »
Będę się sądził. Obiecali  >:D
Czyli zabezpieczenie masz 😀
Ubezpieczeniowe....
Zawsze coś... 😀

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 24, 2019, 21:03 »
U mnie burze się nie zdarzają, mieszkam tu już 12 lat i przez ten czas zagrzmio dwa razy i wtedy pojawił się mały blusk i to daleko od nas. Mieszkamy w takiej strefie gdzie nie ma upałów, więc nie ma też starcia z zimnym frontem, nie ma powodu by tworzyły się burze.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 24, 2019, 22:55 »
Te 2 warystorki i odgromnik to tak dla polepszenia nastroju  ;D
Tutaj masz coś czego używają zawodowcy (i oni nie gwarantują) więc dokładnie przeczytaj co Tobie obiecali za te 1000PLN.

https://www.dehn.pl/pl

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2019, 18:36 »
Ja kiedy ostatnio ubezpieczałem mieszkanie to zapytałem czy mogę ubezpieczyć sprzęt od ewentualnych piorunów. Dopłaciłem 5 dych (około) w skali roku i mam spać spokojnie (podobno).
stereo: LAR IA-200H; Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC); ATLP120 + Shure m97 + Yaqin 23b; NAD C 356 BEE/mod; Denon 3910; Teac V 5000; Mordaunt Short Mezzo 8
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n
sypialnia: Marantz cd 5003 + Sennheiser HD 280 pro; SMSL sAlpII

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2019, 19:25 »
Ja kiedy ostatnio ubezpieczałem mieszkanie to zapytałem czy mogę ubezpieczyć sprzęt od ewentualnych piorunów. Dopłaciłem 5 dych (około) w skali roku i mam spać spokojnie (podobno).
Też mam jakiś akapit w umowie ubezpieczeniowej odnośnie sprzętu HIFI, ale jak znam życie to jak dojdzie co do czego to przyjdzie rzeczoznawca i znajdzie, że w domu nie było jakiegoś zabezpieczenia i będzie kicha. :(

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2019, 19:42 »
Też mam takie wątpliwości, ale zapewniono mnie, że to taka usługa na wypadek losowy (piorun). Mam nadzieję, że nie będę musiał nigdy spotykać się z rzeczoznawcą :)
stereo: LAR IA-200H; Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC); ATLP120 + Shure m97 + Yaqin 23b; NAD C 356 BEE/mod; Denon 3910; Teac V 5000; Mordaunt Short Mezzo 8
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n
sypialnia: Marantz cd 5003 + Sennheiser HD 280 pro; SMSL sAlpII

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2019, 19:58 »
Czasem jednak firmy ubezpieczeniowe potrafią zaskoczyć. 
Kilka lat temu spadł mi ciężki korkociąg na płytę ceramiczną kuchenki i zrobiła się przekątna rysa przez całość. Piec był już mocno wysłużony i już od jakiegoś czasu myśleliśmy o wymianie. Ten wypadek w zasadzie tylko przyspieszył decyzję, ale drugi dzień przypomniało mi się, że w ubezpieczeniu domu mamy klauzulę "szkło". Kupiliśmy to ze względu na kolektory słoneczne na dachu. Ubezpieczenie obejmuje wszystko co szklane i jest na stałe wbudowane. Żona zadzwoniła do ubezpieczenia, a tam miła pani spytała się jaki to model i ile kosztował. Powiedziała, że za kilka dni zadzwoni z decyzją. Rzeczywiście zadzwoniła i powiedziała, że przelała nam właśnie na konto równowartość nowego urządzenia.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 26, 2019, 12:46 »
Czyli najlepiej się ...ubezpieczyć :)
Ja mam założone na głównej skrzynce Dehny z odgromnikami a na "pod skrzynkach" duże warystory Phxoenix Contacts ale muszę przy następnym ubezpieczaniu sprawdzić opcje.
Może się opłacić.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2019, 12:56 wysłana przez dino »