Autor Wątek: Sensitive Sound  (Przeczytany 2110 razy)

Offline sheykk

• *
Odp: Sensitive Sound
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 04, 2019, 13:19 »
Jestem za stary(czytaj leniwy) na własną łódkę  wolę się dosiadać. :)

Online Alexander

• maniak
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 04, 2019, 13:24 »
czytaj leniwy
epidemia jakowaś, czy co?!? w każdym razie zakaźna - też złapałem  ;D
Długo miałem FD, poddałem się, ile to zabawy z utrzymaniem było...  :-[

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 04, 2019, 15:35 »
Też Szanownych Państwa pozdrawiam
Coś pustawo w Kotku  :D
Wiosłuj dalej  ;)

Online Alexander

• maniak
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 04, 2019, 19:03 »
Żeby nie było, że tu nie o wkładkach...
Widziałeś wątek o rosyjskich wkładkach? Zeszło im na łódki :)
Sądzę, że do szant Splash będzie lepszy niż Art....chociażby z powodu nazwy  ;D ;D ;D

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 04, 2019, 23:10 »
Dawaj jakieś ripy bo na "przednim" zestawie odsłuchowym w przypadku poprzedniej wkładki szału nie było.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 05, 2019, 09:44 »
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Online Alexander

• maniak
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 05, 2019, 09:52 »
Dawaj jakieś ripy bo na "przednim" zestawie odsłuchowym w przypadku poprzedniej wkładki szału nie było.
A zawsze musi być szał? Pewnie w zestawieniu, które słyszałeś, to wkładka nie dla Ciebie  :-[
Może coś jeszcze ripnę  :)

Online Alexander

• maniak
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 05, 2019, 10:17 »
Tymczasem wkładki zataczają coraz szersze kręgi. Nad Bałtyk już dotarły :)
https://  :-X .blogspot.com/2019/06/wkadka-gramofonowa-mc-sensitive-sound.html?fbclid=IwAR1BybV2JgUCVGEmfddOOi3Cva2Wg45GV0PN1O1SUOa4ElTiZN2YGnvvKKM

No cóż gdyby igła w tej wkładce miała 0,28mm (jak wynika z tego co autor bloga napisał) to w rowek by się nie zmieściła...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2019, 12:33 wysłana przez Alexander »

Offline GP412

• maniak
  • **
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 05, 2019, 12:21 »
Blog "Stereo i Kolorowo" jest prowadzony przez absolutnego neofitę technicznego..kosmiczne pierdoły w skrócie..najgorzej że ludzie to czytają..
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Online Alexander

• maniak
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 05, 2019, 12:32 »
Blog "Stereo i Kolorowo" jest prowadzony przez absolutnego neofitę technicznego..kosmiczne pierdoły w skrócie..najgorzej że ludzie to czytają..
GP412 dziękuję, że wyartykułowałeś, to co mnie się cisnęło na usta, a raczej na klawiaturę   :np:
Poproszę Frywolnego, żeby wyciął linki i nie narażał ludzi na te pierdoły.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 05, 2019, 14:48 »
Ok. Ale ja w wielu sprawach też jestem neofitą. Na tematy gramofoniarstwa mądruję się czasem jak stary ( no zdarza się zapomnieć, gdzie jestem), ale też nie mam nic naprzeciw, jak ktoś mnie prostuje. O ile są firmy, osoby, które zrobiły mi osobistą kukę- bo to złe ludzie byli- tak wątpię, byśmy mieli w tym przypadku podobną sytuację. Człek z pasją, raczej nie petujący innowierców, turbanów, tęczy. Wyślijcie notkę prostującą.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2019, 14:51 wysłana przez frywolny trucht »
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Online Alexander

• maniak
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 05, 2019, 14:56 »
Wyślijcie notkę prostującą, nie palcie na stosie jak czarownicę.
Ależ nikt nikogo nie pali, jak ktoś będzie chciał to poszuka bloga, którego nazwa jest i tak w tekście. A z prostowaniem to nie tak łatwo na tym blogu. Kiedyś zdarzyło mi się podjąć próbę. Zero efektu.

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 05, 2019, 22:25 »
Może coś jeszcze ripnę  :)
I tak penie przyjedziemy zniszczyć herbatę i Delicje  :P

Online Alexander

• maniak
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwiec 05, 2019, 22:30 »
Delicje
Delicje!?! Owsiane, albo florentynki jeśli muszą być słodkie  :)

Online Alexander

• maniak
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwiec 11, 2019, 22:23 »
Ciepło jest czy mi się wydaje?  ;D
Nic to - pomęczę wkładkę. Art. Przebieg wzrósł o kolejnych kilkanaście godzin.
Zmienia się jej sposób prezentacji. Scena się rozszerza i pogłębia jednocześnie lekko wycofując. 
Wydelikaciło się też górne pasmo, trójkąt nie brzmi już jak dzwon, ale wybrzmienie zachował.
Ciekawe jak długo będą następowały zmiany, kiedy granie się ustabilizuje, bo ile razy można słuchać tych samych płyt "na nowo"?  :o
Producent wspominał o przebiegu koniecznym na dotarcie rzędu 100-150h - no gramy dalej. Niedużo pozostało do przekroczenia Rubikonu.
Może to coś przyspieszy...posłucham Rubyconu - pastelowe techno z roku 1975  ;D

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 11, 2019, 23:10 »
W takich temperaturach potrafiły się "składać" cantilevery bo guma nie wytrzymywała.  ;)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 12, 2019, 08:43 »
Ja u siebie posłuchałem modelu x7 może ze 2 godziny i pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne, że aż się zastanawiam gdzie jest haczyk.
Na razie sobie nie posłucham bo mnie męczy przeziębienie  :-[
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Online Alexander

• maniak
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 12, 2019, 21:59 »
Piterski masz jakiś recorder? Spróbuj zapisać próbki, podręcz wkładkę kilkanaście godzin i porównaj - ciekawe doświadczenie  :)
I zdrowiej!

Offline dino

• maniak
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 13, 2019, 23:21 »
No w sumie dręczyć ruskich ... moralnie problematyczne.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 14, 2019, 08:17 »
Piterski masz jakiś recorder?
Mogę zgrać próbkę na komputer, mam do tego jakiś program bo kiedyś się próbowałem w to bawić.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #95 dnia: Wczoraj o 23:25 »
No to miałem okazję posłuchać u Alexandra wkładki Art Majestic.
Żeby się nie droczyć to od razu przejdę do puenty - jestem zauroczony :)
Wkładka fantastyczna a na dodatek doskonale wpasowująca się w mój gust "wkładkowy".
Niezwykle precyzyjna, wydłubująca z rowka wszystkie drobinki dźwięku i przekładająca je na przepiękną muzykę.
Żeby był punkt odniesienia to Alexander pozwolił też chwilę posłuchać Ortofona SPU i Ortofona Rondo Bronze.
Art jest bardziej szczegółowy, ma nieco bardziej ofensywną górę ale to chyba Ortofony są mniej akuratne i bardziej nastawione na relax niż Art ofensywny. Basik taki jaki być powinien, różnicujący, sprężysty, dość szybko wygaszany ale w ilości zupełnie wystarczającej jeżeli nie oczekujemy masażu. Wokalistyka świetna.
Wkładka ma dwie cechy wybitne: różnicowanie nagrań i stereofonię.
Robota ekipy nagrywającej jest słyszalna doskonale. Jak było blisko to jest blisko, jak mikrofon stał dalej to jest dalej, jak realizator wywalił barytona na przód to stoi tam i się drze nieprzytomnie zasłaniając innych. Niestety ale jestem przekonany że jak położymy na talerzu spieprzone nagranie to to też będzie doskonale słyszalne  :-\
No i stereofonia.
Chyba nigdy nie słyszałem podobnej stereofonii z analogu. Jest rewelacyjna. Scena potrafi się rozlać bardzo szeroko na boki, daleko poza bazę, a precyzja lokalizacji wszystkiego jest jak na zdjęciu. Takiego pokazu jeszcze nie słyszałem/widziałem.
Gdyby mnie jeszcze kiedyś naszła ochota żeby sobie kupić wkładkę to chyba już mam wybraną :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #96 dnia: Wczoraj o 23:27 »
Ja dochodzę do siebie i w przyszłym tygodniu biorę się za odsłuchy. Wtedy dodam swoje trzy grosze  :)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #97 dnia: Wczoraj o 23:29 »
Ja dochodzę do siebie i w przyszłym tygodniu biorę się za odsłuchy.
I czymiesz skarba bezczynnego :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #98 dnia: Wczoraj o 23:31 »
Ja dochodzę do siebie i w przyszłym tygodniu biorę się za odsłuchy.
I czymiesz skarba bezczynnego :o
No nie mam serca jej katować tylko dla wygrzewania skoro jeszcze mam uszy przytkane.
Wkładeczka ma ze 35-40 godzin grania za sobą czyli świeżynka.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #99 dnia: Wczoraj o 23:41 »
Wkładeczka ma ze 35-40 godzin grania
Ta Alexandra 2x więcej i dobrze by było żeby się już bardziej nie układała.
Swoją drogą to podatność wkładki jest dziwnie opisana w papierach. Statyczna i dynamiczna mają jednakową wartość, co w moim rozumieniu świata się nie mieści :o . Ale sądząc po stereofonii to parametry (wybitne) powiązane z separacją kanałów chyba nie są przekłamane.