Autor Wątek: Jaka kolekcja z Billem Evansem?  (Przeczytany 356 razy)

Offline Moriarty

  • maniak
  • *****
  • Wiadomości: 652
Jaka kolekcja z Billem Evansem?
« dnia: Czerwiec 27, 2019, 11:02 »
Bardzo za mną chodzi od jakiegoś czasu kupno zbioru nagrań Billa Evansa. Bardzo lubię tego pianistę, jego melancholijną wrażliwość i delikatność. Szukałem jakieś fajnej kolekcji (kupuję ostatnio CD głównie w zestawach, często wychodzi znacznie taniej), ale mam problem z wyborem.

Jest na przykład taki box "The Complete Bill Evans on Verve". 18 CD w 22-bitowym remasteringu, wszystkie oryginalne albumy LP plus bonusowe, dotąd nie wydane. Niestety, wydawca zastosował manierę, której nie cierpię - do oryginalnych nagrań danych utworów dołożył hurtowo wersje alternatywne i błędne (ktoś się pomylił po paru taktach i przerywano nagranie). Zaręczam, tego się nie da słuchać. Mam takie "atrakcje" w zbiorach z Coltrane'em i Davisem. pomaga tylko przeskakiwanie ścieżek, ale to mordęga przy słuchaniu.

Na pozór fajnie prezentuje się zestaw "12 Classic Albums: 1956-1962". No ale z kolei w tym przypadku wydawca czasami pomija (!) jakieś utwory z oryginalnych płyt. Pewnie by "obtanić", bo mu się CD nie domyka. Tu te 12 (niepełnych) płyt zmieszczono na 6 CD. Nie kupię choćby dla zasady, by nie popierać takich cwaniackich zagrywek.

Macie jakieś kontrpropozycje?