Autor Wątek: Scheu TACCO  (Przeczytany 1222 razy)

Offline tomasz_pianista

• maniak
Odp: Schue TACCO
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2019, 17:40 »
Ja myślę, że nie ma co się wypowiadać, o czymś, czego nie miało się w systemie. Unipiwot ma swoje zalety, ja natomiast wyraziłem chyba słuszne obawy wobec odsprzedaży czegoś bez "właściwej metki".

https://www.ebay.pl/itm/ORTOFON-AS-309-S-TONEARM-BRACCIO-12-INCH-POLLICI-ORIGINAL-BOX-NOS/273840894352?hash=item3fc2307190:g:oIoAAOSw4jxb6zoQ

Tu jest niezła oferta, tylko nie wiem czemu wysyłka za 100 euro?
Grupa ratowania poziomu.

Offline Kapitan Bomba

• *
Odp: Scheu TACCO
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 07, 2019, 19:09 »

Tu jest niezła oferta, tylko nie wiem czemu wysyłka za 100 euro?
[/quote]

Pierwsze 5,8 kilometra jadą po torze Monza;)
...Jak powiedział Sofronow.

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 09, 2019, 09:00 »
Przypadkiem znalazłem na okazjach:
Scheu Tacco 
Cena: 11.880 zł
długość 9”
Okazja: 4.900 zł

http://audiosystem.com.pl/produkty/?okazje=1
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;
Kenwood Model 600 - chyba pójdzie na działkę do systemu górnego?

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 09, 2019, 09:10 »
Przypadkiem znalazłem na okazjach:
Scheu Tacco 
Cena: 11.880 zł
długość 9”
Okazja: 4.900 zł

http://audiosystem.com.pl/produkty/?okazje=1
Ja też... Stąd moje pytanie.. ;)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 09, 2019, 09:24 »
Mają też SME Series V-12 to jest ramie chyba 12" za 1/3 ceny wyjściowej. Czy to okazja nie wiem nie znam ramion SME.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 09, 2019, 10:02 »
Mają też SME Series V-12 to jest ramie chyba 12" za 1/3 ceny wyjściowej. Czy to okazja nie wiem nie znam ramion SME.
Okazja.. Ale i tak poza moim zasięgiem.. ;) To najwyższy model SME.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 09, 2019, 11:41 »
Okazja.. Ale i tak poza moim zasięgiem.. ;) To najwyższy model SME.
No tak musiał byś jeszcze płytę montażową wymieniać bo to 12".
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 02, 2019, 23:09 »
no i "siadło".
Walka była długa, bo dystrybutor sprzedał mi ramię nie do końca kompletne, a producent w osobie właścicielki, czyli żony ŚP. konstruktora, to ciężki przypadek.
W każdym razie, po 1,5 miesiącu oczekiwania, telefonów, maili z pogróżkami, zadyszki u Piterskiego, godziny kalibracji ramię wisi i gra zajebiście.  Każda płyta to nowe odkrycia... Do kompletu doszedł wzmacniacz Unison Research Preludio. Można umierać.. :D
Ogromne podziękowania dla Alexandra, za doradztwo i rozwianie obaw. I dla Piterskiego jak zwykle.. ;)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 02, 2019, 23:23 »
Alexander z tym ramieniem to był strzał w 10. Jak u Bartka jeszcze na starym wzmacniaczy usłyszałem jak mu się nagle poprawiła motoryka basu to byłem mocno zaskoczony. Jeszcze się pobawimy płytą testową i oscyloskopem w celu dokładniejszej kontroli azymutu i antyskatingu ale gra to naprawdę bajka :D.

Offline Alexander

• maniak
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 02, 2019, 23:33 »
Gratuluję!
Cieszę się, że udało się skompletować całość i uruchomić. Mimo prostoty konstrukcyjnej, to wyrafinowane muzycznie ramiona - dużo potrafią.
I prezencję ma Tacco jak należy   :)
Teraz pozostaje poznać własną płytotekę na nowo - dobrej zabawy  ;D