Autor Wątek: Imbusiki, wkrętaki zegarmistrzowskie - co za badziew się teraz sprzedaje.  (Przeczytany 473 razy)

Offline Pboczek

• maniak
  • **
Kompletuje sobie set pod ustawienie wkładki, a bez funkcjonalnych narzędzi nie da się tego zrobić. W poszukiwaniu wkrętaków o zegarmistrzowskiej precyzji, zbadałem ofertę rodzimego portalu aukcyjnego. Ceny 6 wkrętaków w pudełku :D zaczynają się od około 3 zł a kończą na ponad 200 zł. W zasadniczo innych piniondzach można kupić tak samo wyglądające zestawy, różniące się po zdjęciach tylko ceną. Najdroższe są wtedy, kiedy na takim samym pudełku pojawia się Logo. Co tu wybrać?

Postanowiłem odszukać jakiś inny po za ceną, ich ogólny podział. Zauważyłem że zewnętrznie dzielą się na mające metalowe lub plastikowe (gumowe) rękojeści i to ułatwiło mi wybór. Postawiłem na milszy dłoni materiał i nie najtańszy towar z kurierem 24h. Płyta testowa już czeka.

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
Odp: Imbusiki, wkrętaki zegarmistrzowskie - co za badziew się teraz sprzedaje.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2019, 08:17 »
Od ponad 10 lat używam takiego zestawu. Stanley 66-039. Spełnia moje oczekiwania.
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline Pboczek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2019, 10:20 »
Ten Stanley jest wciąż są w sprzedaży i nie kosztuje majątku bo ok. 30 zł. Nawet o nim myślałem. Jak to co kupiłem okaże się badziewiem, będę wiedział w co uderzać.  ;)

p.s.
Jakość narzędzi metalowych (to samo śrubek, wkrętów, itp.) ostatnimi czasy, to jest całkowity upadek. Obrabiają się zanim wkręcisz coś do końca.

Offline Pboczek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2019, 18:06 »
Dostałem takie, chyba się nadadzą bo też firmowe :). Ponad 30 zeta poszło.

Offline axolotl

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2019, 09:18 »
Na aliexpres kupilem za 3 zl i 49 groszy zestaw z wymiennymi koncowkami. Nie do zdarcia.
Szkoda przeplacac za stanleya , ktory ze stanleyem juz nie ma nic wspolnego od dawna, chyba, ze ktos chce juz miec.

Offline Pboczek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2019, 10:55 »
No patrz, za 3,49 zł chińczyk potrafi wyprodukować i sprzedać, zarabiają producent, sprzedawca i pośrednik. Jak to możliwe?  :o

Widząc takie ceny, mi od razu coś nie styka dlatego trzymam się z daleka od okazji cenowych bo zazwyczaj na nich płynę, co jak widać nie jest regułą. Pewnie ten niby "stanley" też kosztuje 3,49 zł u Alibaby tyle że bez logo.

Jak to wszystko jest możliwe? Jak?

Zamówiłem sobie świetne imbusiki na alle, jak by okazało się że trzeba w moim dziadku VTA stroić. Precyzyjne, za 9,99 zł, pewnie można je wyrwać u Alibaby za 0,99 zł.