Autor Wątek: Nakamichi CD Player 4  (Przeczytany 891 razy)

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
Odp: Nakamichi CD Player 4
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 16, 2019, 21:44 »
Z grających kabli też wielu się śmieje.
"Grające kable" to ja słyszę i się nie śmieję.
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Amplifon WL 36,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
  • Mój stan umysłu... Kin-dza-dza!
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 16, 2019, 21:49 »
Wczoraj omal nie kupiłem interkonektów KBL Sound Spectra. Ale nie o tym. Był u mnie znajomy audiofil. To od niego chciałem kupić te kable. On chciał posłuchać mojego sprzętu i przyniósł swoje płyty. Posłuchał trochę a potem mu te płyty zabrałem na chwilę. Zdemagnetyzowałem je. Jakież było jego zdziwienie.
Co ty zrobiłeś - pytał, słuchając tych samych utworów, co przed chwilą.
Ale jak to zrobiłeś? Zdemagnetyzowałeś?
Pochwal się proszę...
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;
Kenwood Model 600 - chyba pójdzie na działkę do systemu górnego?

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2019, 21:52 »
A ło tak
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 16, 2019, 21:54 »
I jak była różnica po zdemagnetyzowaniu?
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Amplifon WL 36,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 16, 2019, 21:55 »
Była. Dźwięk robi się taki klarowniejszy.

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 16, 2019, 22:11 »
Zdjęcia ładne, ale nic z nich nie rozumiem...
To jakieś urządzenie wykonane przez Ciebie?
Kolumny - Braun Ls200 (modyfikowane); Odtwarzacz CD Sony (staruteńki, modyfikowany);  Przedwzmacniacz Ls Audio A28 (Lite Ls26 - klon CAT SL-1) modyfikowany; Końcówka mocy Harman Kardon Citation 16a;

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 16, 2019, 22:22 »
Tak. To moja robota. Można oczywiście kupić gotowy demagnetyzer. Acoustic Revive RD-3 kosztuje tylko 1900zł. A Furutech RD-2, też pewnie coś koło tego. To wolałem sobie zrobić. Koszt ok. 40-50zł. Chwila roboty i gotowe.

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 16, 2019, 22:50 »
Dziś przesłuchałem następnych kilka płyt i grały bez zastrzeżeń :D
Fakt te dwie płyty co szwankują słuchałem jako pierwsze  :o
Później jak do tej pory inne grają ok.  A te nadal ujowo  >:(
Jadę dalej i czekam ,aż któraś znowu zacznie skrzeczeć  :'(
Pozdrawiam S.CH.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 17, 2019, 09:46 »
To jednak aluminium się magnetyzuje :)
Może tu w rachubę wchodzi nie ich magnetyzowanie, a zbieranie się na nich ładunków elektrostatycznych?
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 17, 2019, 10:15 »

Z grających kabli też wielu się śmieje.
No

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+szukam kolumn+ kable. Też nieistotne.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 17, 2019, 11:53 »
Może tu w rachubę wchodzi nie ich magnetyzowanie, a zbieranie się na nich ładunków elektrostatycznych?
Pewnie,że nie magnetyzowanie.Jeśli to w ogóle działa i nie jest sugestią...Coś podobnego omawiał kiedyś w swoim programie Reduktor szumu i nazwał to kompletną bzdurą i wyłudzaniem przez producentów pieniędzy od naiwnych obiecując im magiczne urządzenia dla poprawy jakości brzmienia :)
Ale może kolegi produkt to właśnie robi :)

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 17, 2019, 12:18 »
Reduktor szumu i nazwał to kompletną bzdurą i wyłudzaniem przez producentów pieniędzy od naiwnych obiecując im magiczne urządzenia dla poprawy jakości brzmienia :)
O kablach wypowiada się podobnie, a ja to magiczne urządzenie słyszałem w akcji. Podśmiewywaliśmy się z tego z kolegami dopóki nie usłyszeliśmy płyt po tym zabiegu. Nie wiem o co w tym chodzi ale minę miałem zafrasowaną. Dla ścisłości dodam, że nie z wszystkimi płytami efekt był tak spektakularny.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 17, 2019, 12:29 »
Chętnie kupię, jeśli Melepeta, wykona takie urządzenie dla mnie, bo chciałbym się przekonać nauszne, że to działa.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 17, 2019, 13:13 »
Mogę Ci wysłać swoje do testu. Tylko nie wiem czy to ma sens, bo przesyłka w obie strony wyniesie tyle co to warte. I to pod warunkiem, że mieszkasz w Polsce. Może lepiej powiem jak to zrobić. Jeśli nie masz dwóch lewych rąk, to sobie poradzisz bez trudu. Ja nie bardzo mam czas bawić się w zrobienie.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 17, 2019, 13:31 »
OK.To może na PW ? Z góry dziękuję :)

Offline wiki

• się słucha...
  • maniak
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 17, 2019, 14:10 »
Jeżeli można to też poproszę o przepis. 😀
Może być tu lub na PW.

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 17, 2019, 14:10 »
Poszło PW.

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 17, 2019, 21:23 »
Melepeta,ja tez poprosze o przepis.

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • maniak
  • www.audioaddicted.co.uk
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 18, 2019, 00:03 »
Arek, a może jakiś wątek na forum jeśli ów przepis to nie tajemnica?
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; NOS DAC TDA1543; Keishō 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; Audio Nirvana kolumny made by me; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo+Mod;

Offline Melepeta

• maniak
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 18, 2019, 11:35 »
W sumie dobry pomysł. Mam kilka ciekawostek związanych z odtwarzaczami CD. O wielu pewnie już pisałem, ale porozrzucane są po różnych wątkach. Postaram się zebrać to w całość. Może komuś się przyda.