Autor Wątek: Odtwarzacze CD - jak poprawić brzmienie i takie tam  (Przeczytany 5830 razy)

Offline gabler

• **
Odp: Odtwarzacze CD - jak poprawić brzmienie i takie tam
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 28, 2019, 09:29 »

Nie polecam:(
Ostatnio porównywałem tak okrojoną płytę z "normalną".
Wynik był jednoznaczny. A długo sądziłem, że jest inaczej...
Tzn. jaki?
Płyta z okrojonym brzegiem zabierała część średnicy i dawała w efekcie wycofaną scenę. Poza tym zaburzała temperaturę przekazu. Na pierwszy "rzut ucha" podnosiła precyzję przekazu.
Dlatego jestem trochę...zdenerwowany, bo więcej niż kilka płyt w taki sposób sobie nieodwracalnie popsułem.

Kompletnie się z tym nie zgadzam, widocznie masz pod złym kątem skrojone, nie dawał bym do tokarzowi gdybym tego nie sprawdził, efekt jest jednoznaczne pozytywny, dźwięk jest bardziej nasycony, mniej suchy.
Do tego toczenia trzeba było dorobić specjalny adapter bo bez tego to kiepsko to widzę.

Offline gabler

• **
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 28, 2019, 09:37 »
Na. Stronie producenta skrawarki jest opis bodajże jak to działa, laser pod kątem ok 30stopni nie powoduje odbić i zakłuceń a poza tym płyta jest wycentrowana i nie ma bić na boki, bardzo ważne jest to aby wnętrze gdzie wiruje płyta było czarne matowe, w pd9700 mam zrobiony pierścień z matowego czarnego papieru bo akurat w tym cd idealnie da się go umieścić w szufladzie transportu dookoła płyty, bez tego drobiazgu nie chciało mi się słuchać

Offline gabler

• **
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 28, 2019, 09:47 »
Wystarczy popatrzeć na topowy transport cec gdzie widać jak mądrze jest zrobiony docisk płyty, właśnie ma rant po to aby zakryć brzeg cd a dodatkowo dociąża całość od góry.
To nie są duże zmiany jeżeli tak ktoś myśli, ale jak się chce wycisnąć co się da to warto  spróbować, idealnie byłoby mieć nakładkę na cd z rantem ale takiej jeszcze nie widziałem i wtedy odpada skrawanie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2019, 10:09 wysłana przez gabler »

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 28, 2019, 10:05 »
ważne jest to aby wnętrze gdzie wiruje płyta było czarne matowe, w pd9700 mam zrobiony pierścień z matowego czarnego papieru bo akurat w tym cd idealnie da się go umieścić w szufladzie transportu dookoła płyty, bez tego drobiazgu nie chciało mi się słuchać
Możesz pokazać na zdjęciu to o czym piszesz.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline gabler

• **
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 28, 2019, 10:17 »
Fotki

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 28, 2019, 12:37 »
Taki paten na zaczernianie krawędzi. Słyszałem o zielonych flamastrach.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, Marantz Sm-9. Kompakt: Marantz CD-17Ki, Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II z wkładką Dynavector DV20X2 i preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline gabler

• **
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 28, 2019, 12:52 »
Taki paten na zaczernianie krawędzi. Słyszałem o zielonych flamastrach.
To nie to samo sprawdzane

Offline jafi

• maniak
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 28, 2019, 13:28 »
widocznie masz pod złym kątem skrojone
Raczej nie...skrojone z użyciem urządzenia AudioDesk, które podlinkowałeś.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 28, 2019, 13:52 »

Rozwiązanie inne ale technicznie jest to niemal to samo bo dajesz czarne tło na krawędzi płyty.
Jedynie "flamaster", a "flamaster" może dawać inne wygaszanie promienia na krawędzi, o ile tam wogle dociera.

Offline gabler

• **
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 28, 2019, 14:06 »

Rozwiązanie inne ale technicznie jest to niemal to samo bo dajesz czarne tło na krawędzi płyty.
Jedynie "flamaster", a "flamaster" może dawać inne wygaszanie promienia na krawędzi, o ile tam wogle dociera.

Być może trzeba używać jakiegoś specjalnego mazaka, ja robiłem zwykłym niezmywalnym ale efekt był nie ciekawy

Offline gabler

• **
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 28, 2019, 14:12 »
Gdyby nakładki na płyty były z rantem to biorę w ciemno ale takich nie widziałem, chciałem nawet kiedyś zrobić taką z wielopaka na płyty CD ale ciężko to równo obciąć
Tylko dysk cec ma rant.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2019, 14:40 wysłana przez gabler »

Offline Pboczek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 28, 2019, 15:01 »
Czyli podcięcie żeby było co zamalować?

Offline gabler

• **
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 28, 2019, 15:14 »
Czyli podcięcie żeby było co zamalować?
Od spodu jest wgłębienie na płytę i w oryginale jest srebrne jak cała nakładka, nakładałem na płytę osobiście w Rcm, można dodatkowo na czarno pomalować
To jest akurat tylko do top loaderów ale mnie zależałoby na cienkiej nakładce do cd z szufladą

Offline Pboczek

• maniak
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 28, 2019, 15:39 »
Wyraziłem się nie dość jasno. Chodziło mi o frezowanie krawędzi samej płyty i zrozumiałem że chodzi w tym (również?) o zamalowanie na czarno ściętego brzegu krążka cd. Stworzenie ciemniejszego środowiska dla pracy lasera.

Offline gabler

• **
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 28, 2019, 16:06 »
Wyraziłem się nie dość jasno. Chodziło mi o frezowanie krawędzi samej płyty i zrozumiałem że chodzi w tym (również?) o zamalowanie na czarno ściętego brzegu krążka cd. Stworzenie ciemniejszego środowiska dla pracy lasera.

Nie trzeba frezować jak jest nakładka bo to daje podobny efekt, ja mam z 10 zfrezowanych płyt bo więcej mi się nie chciało robić, zamalowanie mazakiem frezowania nic nie daje a miałem wrażenie, że z zamalowanie jest gorzej, polecam samemu sprawdzić
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2019, 16:14 wysłana przez gabler »

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 28, 2019, 20:41 »
Tylko dysk cec ma rant.
Ile to kosztuje? Mają to w sprzedaży?

Offline jafi

• maniak
  • **
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 29, 2019, 07:44 »
Tylko dysk cec ma rant.
A wiesz ile to waży?:)

Offline gabler

• **
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 29, 2019, 13:22 »
Tylko dysk cec ma rant.
No co ty przecież to dedykowany dociążnik do top owego transportu ceca

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 29, 2019, 14:24 »
Tylko dysk cec ma rant.
No co ty przecież to dedykowany dociążnik do top owego transportu ceca

No to jeśli nawet maja w sprzedaży to kosztuje majątek. Obejrzę to następnym razem u kolegi., ma topowy napęd CEC-a.