charczenie talerza, masakra

Zaczęty przez krisdebowski, Wrzesień 29, 2019, 17:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

krisdebowski

panowie, montuję właśnie nowy gramofon, po nałożeniu talerza ten strasznie charczy i dzwięczy. nie obciera o płyte gramofonu ale te dzwieki są nie do zaakceptowania, talerz aluminiowy. gramofon pro-ject the classic. inny talerz od debuta działa na nim ok, ten na debucie też działa ok. co to może być ?

paul_67


rudy-102


krisdebowski

talerz ma jakies dziwne wzorki, moze to od polerowania

paul_67

Miałem podobny efekt w jednym z Dual'i. Zdjąłem talerz, nie smarując łożyska, bo tego nie wymagało, założyłem ponownie i zjawisko ustało.Do tej pory nie wiem jaka była przyczyna.Tutaj rzeczywiście może ze smarowaniem jest coś nie tak.

paul_67

Gruby ten talerz? Nie kołysze się ?

krisdebowski

talerz ma z 2 cm, moim zdaniem jest ok, moze ma pękniecie wewnetrzne i przenosi drgania i dźwięk. jak założyłem cienki od pro-ject debut 3 i na nim ten odrotnie by przeszedł prze trzpień to jest cisza

Piterski

Obstawiam łożysko, bo zmienną jest waga talerzy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

krisdebowski

łożysko i nowy gramofon. no to do zwrotu kurde.

christo

Co to znaczy "charczy"? To dźwięk jakby coś ocierało o talerz? Spróbuj jeszcze założyć talerz "do góry nogami". Masa będzie ta sama.
Jeszcze jedno. Wykręciłeś śruby transportowe?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

krisdebowski

Sruby wykrecone. Talerz odwracalem i to samo. O dziwo na innym jest ok a gdy dodatowo ten jak założę jeszcze. to nie dzwoni.

paul_67

Czyściłeś łożysko, smarowałeś?

krisdebowski

To nowy sprzęt. Prosto z kartonu. Kurde czy pozostaje tylko szukanie starych modeli technisca lub duala ?

rudy-102

Czy to charczenie dochodzi bardziej od strony talerza, silnika, czy płyty górnej?  Ona jest położona na gumowych kulkach. Może coś tam siedzi pomiędzy nimi, a płytą?

rudy-102

Czy te śruby mocujące łożysko są na pewno dokręcone?

Piterski

#15
Jak bym oddał taki gramofon i niech co najwyżej wymienią na nowy.
Jest na gwarancji więc nic tam sam nie odkręcaj.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ahaja

Przecież to widać, że ślady na talerzu z obu stron pochodzą od pulleya z silnika - jest za wysoko, dlatego obciera. Inny talerz może mieć delikatnie inny wymiar wysokości i dlatego nie obciera.
Podobnie jest z Linn'ami - jak źle ustawisz wysokość silnika i zawieszenie to również będzie obcierać.

Kangie

Cytat: Piterski w Wrzesień 30, 2019, 08:55Jak bym oddała taki gramofon i niech co najwyżej wymienią na nowy.
Kurna, zawsze myślałem, że jesteś facetem ;P ;)


Kangie

Cytat: ahaja w Wrzesień 30, 2019, 10:07Przecież to widać(...)
Fakt, fotki wszystko zdradziły.

Albo teraz silnik osadzić niżej, albo talerz z łożyskowaniem dać odrobinę wyżej.

Piterski

Kangie Już się poprawiłem  ;D

No nie pryszedł by mi do głowy pomysł, że kolega nie zauważył tego iż silnik ma za wysoko i opiera się o talerz. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

krisdebowski

Pomyslalem o tym ale to juz jest absurd produkcyjny. Faktycznie talez z obu stron porysowany. Brawo za diagnoze. Dam znac co ma importer do powiedzenia.

Piterski

Dlatego między innymi doradzaliśmy coś używanego z pewnej ręki.
Proponuje też poruszać ramieniem czy nie wyczujesz w nim lub w jego kolumnie luzów i sprawdzić później czy talerz nie faluje. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GP412

#22
Patrząc na wnętrze tego hmm.."gramofonu" ??..poziom zaawansowania technicznego jest..powalający.
Ale najlepsze w tym jest to że są ludziska gotowi sie na toto nabierać i płacą+-4000zł  ;D ;D ;D
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

amati74

Cytat: GP412 w Wrzesień 30, 2019, 13:30
Patrząc na wnętrze tego hmm.."gramofonu" ??..poziom zaawansowania technicznego jest..powalający.
To samo sobie pomyślałem jak zobaczylem foto tego sprzętu, to wygląda jak zwykły paźdzerz, nie wiem czy wydał bym tyle kasy na takie coś. W tej cenie można znaleźć coś co jest prawdziwym gramofonem.

rudy-102

Nie załamujcie chłopaka. Nowy gramofon sobie kupił.  :-\