Gramofon do 15 tysięcy.

Zaczęty przez frywolny trucht, Październik 07, 2019, 20:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#375
Cytat: Therion w Grudzień 24, 2019, 14:18Życzę Ci, byś odnalazł to, czego szukasz!

Dziękuję.

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 24, 2019, 14:24Taki nie może być, bo używany:P

Z tego wątku można zrobić cztery wątki:

1. Jaki gramofon dla frywolnego? ( podano warunki konieczne)
2. Jaki gramofon używany do 15 tys byś polecił?
3. Jak istotne są parametry S/N i W/F? Metody pomiaru, inne ważne parametry.
4. Silnik EDS
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

I mój punkt jak zwykle ma najsłabszy priorytet ;)

Wesołych Świąt!

frywolny trucht

Ciekawostek. Tak jak zwykle byłem podczas zakupów raczej w gorącej wodzie company, tak tym razem, w poszukiwaniu nowego gramofonu, laska zwisa. Nie da się ukryć, że Xtension 10 EVO był dla mnie faworytem w wątkowej cenie. Nadarzył się koronawirus i się ucieszyłem, że cierpliwość się popłaci, pewnie wyjmę tego drapaka za 12 koła. A tu zonc  ;D ::) :o

Strateg ze mnie jak z koziej doopy trompka :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

PatiJ

Cześć
podepnę się pod temat.

Zastanawiam się nad wymianą gramofonu, ponieważ moja Yamaha yp-d71 uległa awarii, a naprawa może być problematyczna. W każdym bądź razie trzeba czekać w długiej kolejce miesiącami do serwisantów takich staroci.
Pojawiły się 2 na portalu, na które zwróciłem uwagę. To jest vpi prime oraz ProJect Xtension 10 Evolution. Posiadam pre RCM Sensor 2mk2 oraz wkładkę Hama ML. Czy te, bądź coś ciekawego w zamian polecacie?

pozdrawiam
Szymon
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

vasa



Cytat: PatiJ w Lipiec 10, 2021, 08:06
Cześć
podepnę się pod temat.

Zastanawiam się nad wymianą gramofonu,

O ile pamiętam to Piterski wystawił swoje Micro Seiki na sprzedaż.
Warto pogadać bo gramofon zacny i z dobrych rąk.

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

Jest też mój mocno doposażony Nottingham na giełdzie hifi  ;)

Tyle, że nie zacny i z niedobrych rąk  >:D

vasa



Cytat: masza w Lipiec 10, 2021, 15:25
Tyle, że nie zacny i z niedobrych rąk  >:D

Ale foch [emoji23]

[emoji486][emoji1660]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza19

  :P ;D

masza19

Jest też opcja z niezacnym ramieniem SME 3009 S2 Imp z kiepskich rąk ale to za dopłatą ale jeszcze w budżecie  U+1F44D :smok:

audiokawosz

Masza co Ci się w ręce stało  :P
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19


wiki

Ręce to schował pod pachami.... :)
Ale na nogach.....   :P
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

PatiJ

Ale ja chciał taki co inny by nie chciał sprzedawać... najlepiej jak nie przestał jeszcze być zacny.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

masza19

Cytat: PatiJ w Lipiec 10, 2021, 19:20Ale ja chciał taki co inny by nie chciał sprzedawać...
Zontek  ;D ;D ;D

audiokawosz

Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Joł...
lifetime warranty  >:D >:D >:D

PatiJ

Sprawdzam rynek :-)
Małżonce wspomniałem o planach, a ona stwierdziła: już lepiej naprawiaj! A co ja na to jakby kupiła buty za 2,5tys? A ja że chyba oszalała. Tak sobie myślę że w drugą stronę może być podobnie. Nic, ziarnko kiełkuje...
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

masza19

#392
Szczerze, z doświadczenia własnego mówiąc...
Budżet ok 15 k pozwala już na fajne analogowe granie.
Niestety, za te pieniądze w sklepie tego nie doznasz...  Tu potrzeba trochę "doświadczania".
W życiu przy takim budzenie nie wlazłbym w nowe, współczesne napędy  :)


Dobrze, świadomie wydane 10k w s/h zagra 30 razy lepiej od pochopnie wydanych 15-30 tyś w sklepie  :smok:

Przy zakupie analogowego zestawu kieruj się topowymi rozwiązaniami z lat świetności tego formatu a nie dzisiejszymi, cyfrowymi czasami  :alc:

PatiJ

A wiek gramofonu - tzn możliwość awarii? 30-40 letnie sprzęty mogą w każdej chwili przestać poprawnie działać. Może to być pierdołka, ale tak jak u mnie czekać do kwietnia na naprawę... Nie ma takiej obawy?
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

masza19

Wybierz technologię, potem producenta i zorientuj się w dostępności cześć.
Z Direct Drive parts będzie najgorzej ale to nie problem bo to chyba najsłabsze ogniwo analogu ;)

vasa

Cytat: PatiJ w Lipiec 10, 2021, 19:20Ale ja chciał taki co inny by nie chciał sprzedawać...
Mojego nie sprzedam.
A co do napraw to u mnie jest silnik Pabst'a co jest wieczny ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Cytat: vasa w Lipiec 10, 2021, 20:20Pabst'a
Zdaje się literówka.
Silnik EDS 1000 od Duala 701 opracowywali inżynierowie Papsta. Czyli górna półka napędów
gramofonowych.

Bacek

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 24, 2019, 14:272. Jaki gramofon używany do 15 tys byś polecił?
Jak na coś Technicsa wymienię to będzie to Yamaha GT-2000L w ostateczności Pioneer PL-70LII

PatiJ

Ciągnę dalej temat zakupu gramofonu...

Aktualny ponownie ma problemy z obrotami i nie jest zdatny do używania. Pragnę zapytać szanowne grono audiomaniaków o zdanie na temat poniższej konfiguracji /nowe/, będącej w cenie z tego wątku:
- Dr. Feickert Volare + SME M2-9,
które będą grały z obecnie posiadaną wkładką Hana ML. Ktoś z Was miał przyjemność - bądź nie - obcowania z dźwiękiem z ww. sprzętu? Ma to być już dośmiertny zestaw raczej...

pozdrawiam
Szymon
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

Polamonola

CytatMa to być już dośmiertny zestaw raczej

Pewnie cię przeżyje ;-)