Autor Wątek: Słyszący z Lublina, czyli Melepety audio ględzenie  (Przeczytany 12564 razy)

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
Odp: Słyszący z Lublina, czyli Melepety audio ględzenie
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 27, 2020, 08:50 »
Z tych spraw się nie żartuje. Wielki mistrz, wielka strata...

Arek, przepraszam za off-top.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 27, 2020, 09:43 »
Arku daj jakiegoś linka do tej nakladki.
stereo: LAR IA-200H; Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 27, 2020, 10:58 »
Zerknij do mojego wątku znajdziesz trzy różne linki w różnych cenach.

Offline krzysiow122

• **
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 27, 2020, 17:11 »
Hej - nie wszystkie CD' ki akceptują takie nakładki, widziałem jak po zmianie napędu w Micromedze odtwarzacz głupiał.
Monobloki DIY SET 300B/6SN7  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS   CD Fonica CDF 002R   Lenco L-75 - ART DJ II  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2  lub  konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543

Offline Moriarty

• maniak
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 27, 2020, 21:45 »
Dzięki, Melepeta! Gdy czytałem o tych nakładkach u Piterskiego, pomyślałem sobie, że warto też kupić, skoro u Piotrka się sprawdza. Tylko że potem zapomniałem. Ten stary Niemiec Alzheimer ciągle gdzieś chowa przede mną moje postanowienia ;D

Teraz dylemat. Którą wybrać? ???

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 27, 2020, 22:01 »
Wybierz którąkolwiek, tylko podnieś gardę w wątku DACowym. Pmcomp wyprowadza celne ciosy  >:D >:D >:D Ot, przypadkiem na Was wpadłem.
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline Moriarty

• maniak
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 27, 2020, 22:35 »
Wybierz którąkolwiek, tylko podnieś gardę w wątku DACowym. Pmcomp wyprowadza celne ciosy  >:D >:D >:D Ot, przypadkiem na Was wpadłem.

A daj spokój, jakie "celne"? :) Oni po prostu nie przyjmują do wiadomości, że dobre audio nie musi kosztować fortuny. Ja to poniekąd rozumiem - są ludzie, którym pieniądze "grają". Słuchając sprzętu za miliony, słyszą brzmienie swojego sukcesu... Ale faktem jest, że hajendowy DAC nie musi mieć pięciocyfrowej metki.

A już te uwagi, że lampa EL34 nie jest w stanie oddać różnicy brzmienia między DAC-ami, to jakaś awangarda absurdu facepalm.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 27, 2020, 22:53 »
Nosz w mordę. Daje.
No ciekawe to. Zamówiłem sobie na próbę.
Jak nie usłyszę to nie uwierzę :).

Offline jacek-k-wawa

• maniak
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 27, 2020, 23:08 »
A gdzie ta polemika o DACach jest? Z chęcia poczytam...

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 27, 2020, 23:26 »
Teraz dylemat. Którą wybrać?
Cienką i najtańszą.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 27, 2020, 23:27 »
A gdzie ta polemika o DACach jest? Z chęcia poczytam...
Jacek.
Mam wrażenie że sporo wiesz o technice cyfrowej. A jak sobie radzisz ze słyszeniem różnic?

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline jacek-k-wawa

• maniak
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 27, 2020, 23:48 »
O - polemikę już znalazłem. Ciekawa :-)

acek.
Mam wrażenie że sporo wiesz o technice cyfrowej. A jak sobie radzisz ze słyszeniem różnic?

Zdecydowanie nie radze sobie. Pisze całkiem poważnie. Mam w dużej mierze dysonans - z jednej strony staram się rozumieć tematy techniczne i ich przełożenie na możliwości soniczne danego urzadzenia. I widzę, że w tym zakresie faktycznie przez ostatnie kilka lat trwa wyścig zbrojeń. Parametry DACów są tak wyśrubowane, że czasem ocierają się o możliwości sprzętu pomiarowego. DSD, DXD, MQA i Sigma-Delta i pewnie jeszcze tuzin innych sprytnych rozwiązań. Miałam u siebie kilka tych nowych DACów. I co? No druga strona tego dysonansu jest taka, że gram ciagle na przetworniku z ...1995 roku, na przedpotopowej Wadii. Więc może ten wyścig zbrojeń na parametry nie ma sensu?

Może warto zaufać sobie i wybrać to co daje najwięcej przyjemności w słuchaniu i nie rozbierać tematu na pojedyńcze atomy.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 27, 2020, 23:52 »

Zdecydowanie nie radze sobie. Pisze całkiem poważnie. Mam w dużej mierze dysonans
Uff...
Znaczy że nie ja jeden

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 28, 2020, 00:26 »
Parametry DACów są tak wyśrubowane, że czasem ocierają się o możliwości sprzętu pomiarowego
W pomiarowych 16 bit to już rozpusta  ;) ;D ;D
Oscyloskopy często są dzisiaj 12 bitowe i się podobają.

Offline jacek-k-wawa

• maniak
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 28, 2020, 00:34 »
W pomiarowych 16 bit to już rozpusta    
Oscyloskopy często są dzisiaj 12 bitowe i się podobają.

Miałem na myśli jakies specjalizowane kombajny pomiarowe typu AudioPrecision. Mam watpliwość, czy za pomocą DSO da się takiego nowoczesnego DAC'a pomierzyć, chyba że to jakiś DSO za cenę kompletnie kosmiczną.

Offline Moriarty

• maniak
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 28, 2020, 08:17 »
Cienką i najtańszą.

Dzięki! To idealnie harmonizuje z moim budżetem! :D 

Offline Moriarty

• maniak
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 28, 2020, 08:22 »
Miałem na myśli jakies specjalizowane kombajny pomiarowe typu AudioPrecision. Mam watpliwość, czy za pomocą DSO da się takiego nowoczesnego DAC'a pomierzyć, chyba że to jakiś DSO za cenę kompletnie kosmiczną.

Amir z ASR testuje sprzęt na AudioPrecision APx555. Za 28 tys. USD! :o
Tanio nie jest, kurde. Niejednego producenta nie stać na urządzenie, którym dałoby się precyzyjnie pomierzyć produkowany sprzęt. Może dlatego czasami brzmi jak brzmi >:D 

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 28, 2020, 09:40 »
Amir z ASR testuje sprzęt na AudioPrecision APx555. Za 28 tys. USD! :o
Tanio nie jest, kurde. Niejednego producenta nie stać na urządzenie, którym dałoby się precyzyjnie pomierzyć produkowany sprzęt. Może dlatego czasami brzmi jak brzmi >:D
Chyba jednak nie tędy droga. W kontekście ułomności słuchu ludzkiego nie szukałbym przyczyny w dokładności pomiarów tylko raczej w kreatywności producentów którzy starają się kształtować dźwięk tak aby wywołać efekt "wow" i sprzedać swoje produkty.
Kolumny z fabrycznie podbitymi skrajami, wzmacniacze z drugą harmoniczną niemal równą sygnałowi i wszelkiego typu dewajsy które nie powinny wpływać na dźwięk a jednak to robią. Albo realnie degradując sygnał, albo funkcjonując jedynie w domenie psychologii.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 28, 2020, 11:56 »
O - polemikę już znalazłem. Ciekawa :-)

Sprowokowaliście mnie :) Ale Moriarty trochę tam wpadł jak z odbezpieczonym granatem i stąd poruszenie. Używany DAC za 20 koła to tak 30-35 nowy pewnie. A tu wpada Chińczyk za 2300 zł Hajend musi kosztować, a nie tak o! :) Zajrzałem też do działu analog, niejaki robsonic zastanawia się czy kupić gramofon. Rozumiecie- dział analog- czyli fani analogowej techniki. I jakie odpowiedzi dostaje? Nie warto, kup sobie lepiej DAC-a. Oprócz tego dowiaduje się, że jest głupi i ma wszy na pępku ( nie dosłownie, chodzi o rodzaj przekazu). Stare niezawodne audiostereo :)
ZESTAW 1: Ad Fontes z dwoma ramionami, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 28, 2020, 12:08 »
Julius-6 z rochem i Bolo Senorem starają się nienajgorszy poziom dyskusji. Jednak okładają się bez kozery, bo mogą. A zainteresowany tematem o ile pamiętam ma jedną płytę winylową. W sumie na dobry początek jedna styknie ;)
P.S. Sprytna branża nie śpi. Teraz już naprawdę ciężko obstawić który to hobbysta, a który branżowiec. Dobrze się chłopaki poukrywali.

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 28, 2020, 12:15 »
P.P.S. Dobry jest też wątek reklamujący pewien znany niezależny blog audio o nazwie podobnej do marki założonej przez nieżyjącego już Franco Serblina. Takie tam brudy powyłaziły, że o dziwo gazeta Fakt czy Super Ekspress tym się nie zainteresowały. Jeśli to prawda, to bardzo nieładnie świadczyłoby o kilku polskich producentach sprzętu audio...

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 28, 2020, 12:15 »
Jakos pod koniec tamtego tygodnia zacząłem czytać tamten wątek i miałem wrażenie, że gość nie tyle chciał zapytac czy kupic gramofon tylko aby pochwalić się, że kupi...
Ma jedną płytę i napisał coś takiego, że nieważne jaki gramofon abu tylko miał metalowe(?) ramię...
Czy coś takiego... potem zrobilo sie malo ciekawie więc odpuscilem dalsze czytanie...
stereo: LAR IA-200H; Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)

Offline marekw 76

• maniak
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 28, 2020, 12:17 »
A odnośnie tych nakladek... koszt w zasadzie jednej plyty wiec chyba wezmę☺

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 28, 2020, 12:19 »
Ja bym zamówił, ale obawiam się jakiegoś siakiegoś koronawirusa w środku  :-\ ;)