Autor Wątek: NONKONFORMIZM - pokój wsparcia  (Przeczytany 1332 razy)

Offline Therion

• Moderator
NONKONFORMIZM - pokój wsparcia
« dnia: Lutego 01, 2020, 10:36 »
Z jednej strony pewnie duża część audiofili się łapie na to określenie, ale mi chodzi o nonkonformizm społeczny. Oznacza to narażanie sie na zarzut buntu, nieprzystosowania, antysystemowosci, czasami podejrzenie narcyzmu itp itd. Czy jest jeszcze ktoś, kto podobnie jak jak, ciagle prze pod prąd? Ubiera się inaczej niż wszyscy nie z potrzeby komunikowania czegoś, tylko dla bycia w zgodzie ze sobą? Głosi poglądy za ktore wiecznie obrywa? Obrywa za swoje zachowanie ale jednocześnie tryumfuje, bo jego nieszablonowe myślenie doprowadza do odkrycia czegoś, czego konformiści nie dostrzegli?

Zapraszam do dyskusji.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline rudy-102

• maniak
Odp: NONKONFORMIZM - pokój wsparcia
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 01, 2020, 10:57 »
Czy jest jeszcze ktoś, kto podobnie jak jak, ciagle prze pod prąd? Ubiera się inaczej niż wszyscy nie z potrzeby komunikowania czegoś, tylko dla bycia w zgodzie ze sobą?
Nie wiem. Idę swoją drogą I czasem jest pod prąd, a czasem z prądem. Staram się o tym nie myśleć bo to nic nie da. Dla większości jestem dziwakiem, a dla innych prawdopodobnie fajnym gościem.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 01, 2020, 11:05 »
U mnie to niestety jest cholernie wyraźne i dlatego czasami dostaje mi się po dupie. Na szczęście mam za sobą też i sukcesy, dzieki którym mogę miec wywalone na te opinie, ale kurdę, nie jest łatwo. Zaciekawiłem się , czy inni też tak mają. U mnie się to przejawia zarowno przez stroje (mam awersję do ubierania się "jak wszyscy", co często rodzi problemy, zwłaszcza, jak ma sie "normalną" w sensie - poprawną - żonę ) jak i schematy myślowe.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Offline Lyset

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 01, 2020, 13:37 »
Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 01, 2020, 13:47 »
Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci.
Bardzo dobre

Offline Lyset

• Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 01, 2020, 13:57 »
Autor to Zbigniew Herbert.

Bardzo,bardzo ladne.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 01, 2020, 13:58 »
Coś mi się zdaje, że zaczynacie odpływać  ;D

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 01, 2020, 14:53 »
Nonkonformizm nie ma nic wspólnego z tym, że chcemy się wyróżnić, być innym na siłę, kreować się na kogoś, albo zwrócić na siebie uwagę i z tego tytułu czerpać jakieś społeczne korzyści. Nie, nonkonformizm jest postawą, która zasadza się na tym, że człowiek ma zaufanie do swoich uczuć i przekonań, w związku z tym ma też odwagę bronienia ich i stawania w opozycji do poglądów innych ludzi. Czasami płaci się za to wysoką cenę. Nonkonformiści to ludzie, którzy czasem mogą być źle oceniani czy odrzucani, ale oni nie obawiają się takiej reakcji. To jest po prostu ich styl życia.

Offline cortes

• **
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 01, 2020, 15:12 »
Ja przyznaję, że w pracy jestem nonkonformistą. Dlatego, że posiadam system wartości, mam kręgosłup moralny. Ma to wpływ na mój brak popularności wśród pryncypałów. No ale cóż - trudno. Nie potrafię zachowywać się jak pozostałe stado ,,baranów" w mojej kochanej firmie.

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 02, 2020, 10:20 »
Ja z tego powodu nie mogłem nigdzie długo zagrzać miejsca. Skończyło sie na samotnej działalności.

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 03, 2020, 21:51 »
Mam podobnie. A nawet czasami gorzej.
Pomógł trening interpersonalny i asertywności.

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 03, 2020, 22:35 »
Mi tam nic już nie pomoże, ale ja na ogół pracuję sam więc mało mi to przeszkadza ;).

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 03, 2020, 22:50 »
Ja niestety "wśród ludzi" dlatego trzeba sobie jakoś radzić. A poza tym stadnymi zwierzętami jesteśmy  :alc:

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 04, 2020, 21:16 »
Też jestem "stadny", ale nie umiem miec szefa

Offline maniek67

• maniak
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 05, 2020, 10:41 »
Niby wszyscy wiedzą a jednak trudno  sobie uświadomić, że każdy z nas jest inny.

Offline dino

• Moderator
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 05, 2020, 18:41 »
Też jestem "stadny", ale nie umiem miec szefa
Nawet nie wiem czy umiem czy nie umiem bo od 20 lat nie mam szefa.
A i dawniej byłem raczej słabo "pilnowany".
Z pierwszymi "szefami" z młodości do tej pory mam dobry kontakt ale to artyści i ludzie od "kultury" wiec trudno ich nazwać typowymi "szefami".

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • Moderator
  • www.audioaddicted.co.uk
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 11, 2020, 04:24 »
Nonkonformizm towarzyszył mi odkąd pamiętam. W życiu zawodowym, często również w prywatnym...
Niestety obecnie największy przejaw "niedopasowania" odczuwam tutaj - na tym Forum...
Kiedyś piękne i żywotne, dziś w zasadzie dogorywające, bo oprócz kilku wątków z muzyką - gdzie kilka osób usiłuje zwrócić na coś ciekawego uwagę, w aż trzech wątkach króluje polityka...
Zniechęciła wielu, lecz wielu wielu nic nie powiedziało. Był okres odejścia od polityki w pełni - wtedy Forum żyło, aż tętniło!

Sorki, musiałem to napisać. Po prostu ku przestrodze - dla jednych liczą się ludzie, dla innych cyferki. Jakiś czas temu straciłem wiarę że tutaj chodzi o ludzi, o melomanów i audiofilów...
Na planetaudio.pl od samego powstania wykluczono politykę z Forum, ludzie cieszą się z każdej pierdoły w audio świecie - aż chce się czytać! A tutaj? Pozostała tęsknota za tym żarem, który bił od każdego z nas...
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; Wadia 121decoding computer DAC; Keisho 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; AudioAddicted AAC250 Speakers; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo

Offline Therion

• Moderator
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 11, 2020, 08:23 »
Mi rowniez jest smutno, że jest tak niewiele aktywnych osób, nie mniej, polityka wplywa na życie, nastroj a nawet na muzykę. Odwołane koncerty, odwołani prezenterzy, promocja innych gatunków muzycznych.

Nie polityka jest problemem, ale brak kultury dyskusji i głęboki podział w spoleczenstwie jakiego dokonano.

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 11, 2020, 10:14 »

Nonkonformizm towarzyszył mi odkąd pamiętam. W życiu zawodowym, często również w prywatnym...
Niestety obecnie największy przejaw "niedopasowania" odczuwam tutaj - na tym Forum...
Kiedyś piękne i żywotne, dziś w zasadzie dogorywające, bo oprócz kilku wątków z muzyką - gdzie kilka osób usiłuje zwrócić na coś ciekawego uwagę, w aż trzech wątkach króluje polityka...
Zniechęciła wielu, lecz wielu wielu nic nie powiedziało. Był okres odejścia od polityki w pełni - wtedy Forum żyło, aż tętniło!

Sorki, musiałem to napisać. Po prostu ku przestrodze - dla jednych liczą się ludzie, dla innych cyferki. Jakiś czas temu straciłem wiarę że tutaj chodzi o ludzi, o melomanów i audiofilów...
Na planetaudio.pl od samego powstania wykluczono politykę z Forum, ludzie cieszą się z każdej pierdoły w audio świecie - aż chce się czytać! A tutaj? Pozostała tęsknota za tym żarem, który bił od każdego z nas...

Kolego!
  Jak do tej pory nikt oficjalnie nie zabronił tutaj zwalczania szerzącej się w śród uczestników forum politycznej infantylii. Swoje niekonformistyczne poglądy możesz wyrażać bez ograniczeń. Zatem? Jeśli masz do powiedzenia coś co każe uklęknąć, mów!

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe EAR 834 P, Otari MX 5050 B2HD.

Online EmilioE

• maniak
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 11, 2020, 10:39 »
Politycznej infantylii - ale pojechałeś.  :D
O ile dobrze rozumiem, mieszkasz daleko od Kraju. Dopuść do świadomości, że my tu na miejscu musimy się z tym całym szambem na co dzień stykać i uwierz mi, czasem nerwy puszczają. Dlatego też iskrzy.
Rzeczywistość tu skrzeczy, więc nie sil się na mędrca i wróć, wtedy pogadamy jak się odnajdujesz i jak na to zareaguje Twój "komfort bycia nonkomformistą".
ART Loudspeakers Deco 8 + LAR IA30 mkII, Braun L1030 + LAR IA120, Rega RP6 + Goldring 1012 + Rega Phono MM, Meridian 588, Resolution Audio Opus 21, Pioneer N-70AE, HiFiMAN HE-500

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 11, 2020, 10:50 »
Do wieku jezusowego mieszkałem w Polsce. Jeszcze mam na plecach ślady po polityce praktycznej. Moje  „spreye” znajdziesz w odpowiednich albumach o sztuce „walczącej”, więc mnie nie pouczaj. Teraz też żyję w kraju, który nie ma rządu, po raz któryś.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe EAR 834 P, Otari MX 5050 B2HD.

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 11, 2020, 11:32 »
Jeszcze mam na plecach ślady po polityce praktycznej. Moje  „spreye” znajdziesz w odpowiednich albumach o sztuce „walczącej”,

Sory... i to mam być powód do chwały?
EmilioE ma racje, że jak ktoś chce komentować to co się tu dzieje to niech najpierw posmakuje tego bajzlu.

Właśnie pozamykali szkoły. Super już sobie wyobrażam co się zacznie dziać w sklepach.

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 11, 2020, 11:39 »
Sory... i to mam być powód do chwały?

Zrób coś więcej. Nadstaw własnej dupy. Bądź nonkonformistą! Twoje to podwórko.

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 11, 2020, 13:00 »
Robię, chodzę i głosuje, a nie niszczę fasady budynków.

Offline nosferartur

• maniak
  • VINO E MUSICA
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 12, 2020, 08:53 »
Robię, chodzę i głosuje

To awangarda nonkonformizmu! Uważaj by skreślając na wyborach kolejny krzyżyk nie zwichnąć sobie nadgarstka, boli jak ch… Choć z drugiej strony jakieś gratyfikacje kombatanckie pewnie będą Ci się należeć. :)