Autor Wątek: Jaki gramofon ?  (Przeczytany 247660 razy)

Offline frywolny trucht

 • maniak
 • *******
 • Wiadomości: 27288
Odp: Jaki gramofon ?
« Odpowiedź #1450 dnia: Sierpnia 04, 2019, 20:34 »
Po prostu nie powiedziałeś, czy może być gramofon manualny. Takie są dziś w przewadze i co ciekawe są droższe niż marketowe automaty. Ale jeśli kobieta oczekuje raczej pilota do sterowania gramofonem, niż jest Zosią Samosią, to będzie kwas. Inna sprawa, że gramofon jako taki- wymaga sporo manualnych pieszczot jak czyszczenie igły, płyt, mycie, myjka, folie antystatyczne,  folie na okładki, sprawdzanie nacisku igły na płytę, weryfikacja antyskatingu i mnóstwo innych. To nie jest samograj w stylu radia kuchennego. Wymaga sporej uwagi. Żeby nie skończył jak zbędny mebel. Płyty Kultu się znudzą i?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Offline naczesany

 • *
 • Wiadomości: 22
Odp: Jaki gramofon ?
« Odpowiedź #1451 dnia: Sierpnia 04, 2019, 20:46 »
Rozumiem Kolego frywolny trucht. I takie też informacje przekażę koledze. Podejrzewam, że ma (mój kolega) jakiś wzmacniacz za 2tys. zł. z wejściem MM.
Taki Pro-Ject po prostu by się zmarnował. Chociaż zobaczymy co na to powie kolega. W końcu to jego kasa a i u mnie do testów by pewnie jakiś czas zagościł.
Coś mi się zdaje, że mój kolega uległ obecnej modzie na gramofony bez zasięgnięcia fachowej wiedzy a to - nawet ja - uważam za profanację tej pięknej i dla niektórych jedynej i nieskazitelnej formy słuchania muzyki.

Offline brbr

 • maniak
 • **
 • Wiadomości: 88
Odp: Jaki gramofon ?
« Odpowiedź #1452 dnia: Sierpnia 04, 2019, 21:26 »
Bardzo dobra propozycja frywolnego , mogę w podobnej kwocie zaoferować Victora QL-Y33F. Taki właśnie automat w stanie mint sprowadziłem dla swojej kobiety, by słuchała bez stresu płyt ( kładziesz płytę i naciskasz start, to wszystko - gdy się kończy po prostu przekładasz na drugą stronę i od początku). W praktyce okazało się, że pracujemy teraz tak samo i razem słuchamy, więc szkoda by się kurzył. W dodatku z wkładką MC (plus step-up do wejścia MM), po zabiegach kalibracyjnych Piterskiego ( pozdrawiamy serdecznie!), miód dla uszu, no i ten elegancki wygląd ;)

Offline dyletant

 • maniak
 • ****
 • Wiadomości: 363
Odp: Jaki gramofon ?
« Odpowiedź #1453 dnia: Sierpnia 05, 2019, 22:19 »
Jak do 3k to może lepszy dla kobiety będzie https://planetadzwieku.com/pro-ject-1-xpression-iii-comfort.html

...tak tak...zgadzia się półautomat. Przynajmniej wstawać nie trzeba na końcu płyty to może chłop sie nie na biega a i igłę oszczędzi gdy przypadkiem muzyka ukoi i człowiek uśnie.

Oczywiście ciekawsza propozycję będzie vintage Victor. Ale xpression ma też coś do zaoferowania. Wkładka - nówka sztuka nie smigana 2m red ortofona więc tragedii nie ma.

Szczerze, to trudny wybór. Jako pragmatyk wybrałbym dla kobiety półautomat, natomiast dla miłośnika (muzyki czy też początkującego audiofila) wstawanie co 20 min  celem wyłączenia gramofonu  może nie znudzi po miesiącu. :-\