Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Nie
Weź kawałek jakiegokolwiek druta i podepnij trafa z pre.

kawosz

Czyli jest tak jak w tym moim niemieckim . Strasznie mnie to wnerwiało . Przedłużyłem kabel  w denonie i oba uziemnienia podłączyłem pod wzmacniacz . Inaczej brumiło

tatachabera

Cytat: masza w Wrzesień 13, 2016, 10:49Weź kawałek jakiegokolwiek druta i podepnij trafa z pre.

No właśnie o to mi chodziło ;)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Moon, przecież masz Fonciaka, jak ty chcesz wieszać na tym kijku twardą wkładkę?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Warning.
Ten Technics SU-300MC to nie jest step-up. Step-up to transformator a to to jest tzw pre pre czyli aktywne wzmocnienie dla wkładki MC by podpiąć go dalej do sekcji MM.
Wzmocnienie 28dB, impedancja nieregulowana 47ohm, baterie ponoć maja działać 200 godzin ...

Ano.
Ramię musi być z gatunku sztywnych i ciężkich do tej wkładki.

moon

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 13, 2016, 11:10
Moon, przecież masz Fonciaka, jak ty chcesz wieszać na tym kijku twardą wkładkę?

no wlasnie w szale pisania itp. wczesniej nie dotarlo to do mnie, ze srednio ten Denon tam pasuje. Z drugiej strony, ktos z AS mial na Fonciaku tego Denona, dociazal ramie, czy jak?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kawosz

Cytat: ahaja w Wrzesień 13, 2016, 11:59Ten Technics SU-300MC to nie jest step-up.
Masz rację . Ale spełnia taką samą role i zagrał mi z 103r lepiej niż ten dedykowany x15 z niemieckiego ebaya

ahaja

Ale to, ze ktoś tam kiedyś założył 103kę na 9g ramię i się ślinił w opisie jak to cudownie gra nie oznacza, ze to prawidłowe. Zrobił to z niewiedzy, albo ze świadomej chęci wprowadzenia ludzi w błąd. Potem niestety takie rzeczy się powielają ...
Nie należy się takimi rzeczami ekscytować. Podobnie jak zakładaniem takiej wkładki (sztywnej) do nowego  SME i zalewanie go olejem ...

Kremowe sympatyczne granie masz z Ortofona. Thakker ma takiego stwora za chyba 399EU który nie jest sztywny jak pal. Niski opór wkładki, dość wysoki poziom bo aż 0,5mV i prosty eliptyk. Obciążenie dla takiego 50-100ohm i gra.

Kawosz
Ano. Tylko on ma 28dB czyli x25 około ... a tam miałeś x15 ... i znaczne różnice w impedancji. To wtedy moim zdaniem nie da się powiedzieć, że to jest lepsze od drugiego bo to zupełnie inne urządzenia. Podpięta do nich wkładka czy to będzie Denon czy Ortofon zagrają inaczej.
Jak jest np taki stopnień aktywny to powinien mieć na wejściu szerokie nastawy by to dopasować do tego co siedzi we wkładce.

frywolny trucht

Cytat: moon w Wrzesień 13, 2016, 12:03Z drugiej strony, ktos z AS mial na Fonciaku tego Denona, dociazal ramie, czy jak?


Było parę przypadków z rurką mosiężną. Ona znacząco zmieniała postać rzeczy. Teraz Andrzej stosuje aluminium o grubszej ściance i te bardziej podatne MC LO już się mieszczą w przewidzianych rezonansach.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: ahaja w Wrzesień 13, 2016, 12:21Kremowe sympatyczne granie masz z Ortofona. Thakker ma takiego stwora za chyba 399EU który nie jest sztywny jak pal. Niski opór wkładki, dość wysoki poziom bo aż 0,5mV i prosty eliptyk. Obciążenie dla takiego 50-100ohm i gra.

mowisz o Bronze czy o jakims innym ?

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 13, 2016, 12:21Było parę przypadków z rurką mosiężną. Ona znacząco zmieniała postać rzeczy. Teraz Andrzej stosuje aluminium o grubszej ściance i te bardziej podatne MC LO już się mieszczą w przewidzianych rezonansach.

rurke mozna zmienic, kwestia, czy zyskam wtedy wiecej niz np. z Bronzem.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Cytat: moon w Wrzesień 13, 2016, 12:24rurke mozna zmienic, kwestia, czy zyskam wtedy wiecej niz np. z Bronzem.


Coś zyskasz, coś stracisz. Pytanie czy to co zyskasz cię usatysfakcjonuje na tyle, że nie będzie ci żal tego co straciłeś.
Zyskasz kulturę, prawdziwszy przekaz, stracisz sporo z pier...niecia. Słuchanie rocka, metalu będzie już zawsze przypominało koncerty z filharmonikami :)



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 13, 2016, 12:31Zyskasz kulturę, prawdziwszy przekaz, stracisz sporo z pier...niecia. Słuchanie rocka, metalu będzie już zawsze przypominało koncerty z filharmonikami

rozumiem,  ze 3 pierwsze to o Denonie?:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

jamówię

Denon 103 MUSI mieć bardzo sztywny dyszel,wieszanie jej na ramionach Regi czy Project to ślepa uliczka,minimum Ortofon a najlepiej 3012 SME, inne bagnety z nieodpowiednią EM,to droga do nikąd.

moon

czyli AF za lekki z tym aluminiowym, nawet po wymianie te troche ciezsze, ktore sa teraz montowane przez Andrzeja.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Jak będziecie mieć ochotę to możemy zawiesić 103R u mnie na AdFotesie.
Mam rurkę mosiężną, mam czym ustawić geometrię i sprawdzimy jaki wyjdzie rezonans i jak to gra.
Nie mam tylko wkładki Denona.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kawosz

Się pieścicie  ;D Chłopaki powymieniali dyszle na cięższe i są zadowoleni . Ja od początku miałem miedziany . Nie róbcie ze 103 hejendu bo zaraz dojdziemy do jakiejś paranoi . U mnie wisi na ramieniu denona 10,5 cala . U Miniabyra kalibrowałem i rezonansy i inne mieszczą się w normie . Masza to oddzielny rozdział bo na ramię 59L można powiesić wszystko  ;D.

moon

Cytat: Piterski w Wrzesień 13, 2016, 13:53Jak będziecie mieć ochotę to możemy zawiesić 103R u mnie na AdFotesie.
Mam rurkę mosiężną, mam czym ustawić geometrię i sprawdzimy jaki wyjdzie rezonans i jak to gra.
Nie mam tylko wkładki Denona.

na miejscu ma ja chyba tylko kawosz
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kawosz

#242
Moonik jak chcesz jej posłuchać u mnie to serdecznie zapraszam . Nie będę jej jednak zdejmował z luxmana . Paweł ja super ustawił . Jak Ci się spodoba na ramieniu 10,5 cala to na 14 tym bardziej . Ta wkładka naprawdę dużo wybacza .
ps. Za tą cenę co chce juki to zawsze ją odsprzedasz bez problemu .
Żeby było ciekawiej ona Ci zagra bez wzmocnienia na samym MM do czasu aż nie kupisz sobie suta . Ja tak grałem z dwa tygodnie .

moon

chetnie bym wpadl na krotki odsluch
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kawosz

Poszło PW . Możemy jej posłuchać ze wzmocnieniem i bez wzmocnienia :)

ahaja

"Żeby było ciekawiej ona Ci zagra bez wzmocnienia na samym MM do czasu aż nie kupisz sobie suta . Ja tak grałem z dwa tygodnie . "

Krajst , Kawosz ... przecież ja to czytam ...

Milicja !!! 

...  :)

kawosz

#246
Cytat: ahaja w Wrzesień 13, 2016, 14:18Krajst , Kawosz ... przecież ja to czytam ...

Milicja !!! 

... 
No a co miałem zrobić jak nie mam pre MC i trafa jeszcze nie miałem ;D . I powiem Ci Krzysiu że ona nie grała wcale jakoś tragicznie ;D

moon

Cytat: kawosz w Wrzesień 13, 2016, 14:17Poszło PW . Możemy jej posłuchać ze wzmocnieniem i bez wzmocnienia

moze bym wzial chociaz swe pre, zawsze to blizej tego co w domu ;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kawosz

Pewnie . Zawsze to jakaś nowość również dla mnie będzie  :)

Piterski

Nie chciałem Darka namawiać na jej ściąganie ale piszę to na zasadzie jak się 103 u kogoś trafi i chce sprawdzić na AdFontesie z mosiężnym ramieniem to zapraszam.
Ja sam czekam też ,aż kolega Jacek kupi drugą główkę do swego Lenco i zobaczę ja Dynek wypadnie u niego.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.