Autor Wątek: Zakup soundbaru  (Przeczytany 734 razy)

Offline Tequilla

• *
Zakup soundbaru
« dnia: Maja 23, 2020, 15:46 »
Witam.
Wiem że zakup soundbaru jest nieopłacalne ale nie mam miejsca na kino domowe.

Chcę kupić JBL bar 3.1 ale znalazłem również w podobnej cenie lg sl8yg który obsługuje dolby atmos (mam również w tv) i pytanie który będzie lepszy do filmów i sporadycznie muzyki ?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Offline Piterski

• maniak
Odp: Zakup soundbaru
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 23, 2020, 17:31 »
Sam nad tym myślałem ale nigdy nie testowałem ale jak włączam dźwięk na mój system audio to przestaje mi się chcieć szukać takich rozwiązań.
Jak kupisz tani to efektu słuchania muzyki będzie kiepski. Jak zaś kupisz coś z wyższej półki to chyba lepiej było by zainwestować w dwa porządne kanały.
Najlepiej jak możesz to kup przez internet z opcja zwrotu i wypróbuj.

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 23, 2020, 17:39 »
Pewnie Yamaha, ale która! Może jak największa?? ;)
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline Tequilla

• *
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 23, 2020, 17:44 »
Teraz zacząłem jeszcze patrzeć na gotowe kina domowe i czy np. Sony BDV-E4100 bądź Yamaha YHT-1840
byłby lepszym rozwiązaniem ? Co prawda napisałem że mam kiepsko z miejscem ale może na styk by mi pasowalo. Największy problem bym miał z amplitunerem ale jeśli miałbym się pomęczyć z miejscem ale mieć dużo lepszy dźwięk to zaryzykował bym.

Co myślicie ?

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 23, 2020, 18:11 »
Masz jakiś system stereo?

Offline Tequilla

• *
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 23, 2020, 18:18 »
Nie. Dopiero co kupiłem tv Philips z dolby atmos . Ale sam tv nie oferuje dobrej jakości dźwięku dlatego myślę nad zakupem czegoś do 420 euro (+- 1700 zł). Najbardziej by mi pasował soundbar ze względu na rozmiary

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 23, 2020, 18:32 »
Ok. to zmienia postać rzeczy i punkt wyjścia.
Nawet tani system 5.1 zasymuluje Ci efekty przestrzenne lepiej niż tani soundbar.
Słyszałem u kolegi jak to gra. Moim zdaniem słabo. Tak więc spróbuj wytypuj jakiś system i kup przez internet.
Masz wtedy prawo zwrotu tylko nie pousuwał jakiś naklejek lub innych banderolek żeby przy zwrocie nie było zastrzeżeń.
Przekonasz się czy Cię to satysfakcjonuje. Do muzyki jednak i tak bym kupił stereo i przez nie puścił dźwięk z telewizora. Chyba, że zależy ci na efektach kina bardziej niż na jakości dźwięku. W tym przedziale to albo rybki albo akwarium.

PS. Do pełnego wykorzystania systemu ATMOS to trzeba konkretnych pieniędzy.

Offline Tequilla

• *
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 23, 2020, 18:39 »
A tak od siebie co byście mogli polecić do sprawdzenia ? Jakiś konkretny model ?
Bardziej by mi zalezalo na efekcie kinowym ze względu na to że więcej oglądam filmy a niżeli słucham muzyki

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 23, 2020, 19:20 »
Nie mam doświadczenia z tymi zabawkami, może Frywolny coś sprawdzał.

Offline frywolny trucht

• maniak
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 23, 2020, 19:28 »
Z reguły soundbar jest sporym postępem w stosunku do głośników telewizora. Słuchałem soundbarów takich do 1500 zł i jednak szału- w stosunku do osobnego zestawu kina domowego- nie ma. Szczególnie jak soundbar wisi pod telewizorem, a subwoofer stoi w przypadkowym miejscu. Bo właśnie miejsca brak. Oczywiście zestaw kina domowego też ma swoje wymagania, jeśli chodzi o rozmieszczenie głośników. Kwestia ambicji co do dźwięku. Zero ambicji- głośniki telewizora, sounbar lepiej, kino domowe najlepiej, ale ma największe wymagania co do miejsca na rozstawienie głośników. Przy czym nie jestem jakimś specem sounbar-owym. Może jest jakieś cudeńko za 10 koła, nic miejsca nie zajmuje i gra, że szyby pękają. Nie znam rynku. Osobiście zrezygnowałem z kina domowego, kupiłem normalne stereo i tak oglądam filmy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Benz Micro Glider SL i Empire 4000 D/III, pre Husariaa, Roksan K3, Haydn Grand, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 23, 2020, 19:58 »
I mnie to samo. TV ---- stereo.
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline Ape

• *
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 24, 2020, 13:57 »
Mam Yamaha YAS-107, niedroga belka do TV
Plusy,
- bardzo poprawia dźwięk Tv i filmów. Dzieciaki moje zaraz po zakupie były pod wrażeniem jak mocno poprawia dźwięk w grach z konsoli
- ma system Sorround, który naprawdę świetnie się spisuje
- jest bezobsługowy, tzn włącza się i wyłącza razem z Tv
- ma wyjście na dodatkowy Subwoofer
- ma BT, i inne wejścia, ale w sumie to belka do TV

Minusy
- tak jak powyżej  napisałem w "plusach", to belka do TV, muzyka brzmi z tego dziwnie, oczywiście dla kogoś kto ma punkt odniesienia w postaci dobrego stereo. Ale elektronika, techno, muzyka popularna jest strawna.
Osobiście jak za te pieniążki i jako wspomaganie TV polecam, jednak systemu stereo nie zastąpi.
Ale są Naimy MuSo, chcę się nimi zainteresować, tyle że ceny powalają
Niestety jeszcze nie miałem sposobności odsłuchu.