Autor Wątek: Teraz słucham  (Przeczytany 398852 razy)

Offline amati74

• maniak
Odp: Teraz słucham
« Odpowiedź #4725 dnia: Lipiec 02, 2018, 12:43 »
Ciągle się waham,czy kupić tę płytę.

Po przesłuchaniu całości, czyli trzech płyt łącznie z ukrytą, stwierdzam że to bardzo monotonne granie. Fajne pomysły melodyczne powtarzane w kółko zwyczajnie nudzą, a formuła się wyczerpuje. Nie bardzo też rozumiem podziału tematycznego na trzy części z odrębnymi tytułami skoro na każdej jest mniej więcej to samo.. poza tym, że na drugiej (Heaven) znajduje się dość szokujący utwór w stylu Daft Punk, całkowicie poza jazzowym idiomem :o Za to ukryty album jest bardzo tradycyjny, łącznie z cytatami z „Will you still love me tomorrow”..

Posłuchać można, ale jednak dla mnie po The Epic i poprzedniej EP jest to rozczarowanie, zwłaszcza że chyba w zamierzeniu miało to być opus magnum.. Jazz jednak nie jest nieskończony skoro coś co jeszcze niedawno miało posmak nowego kierunku tak szybko grzęźnie na mieliźnie.
Ostro zjechane

Offline drizzt

« Odpowiedź #4726 dnia: Lipiec 02, 2018, 12:46 »
Czy ja wiem? Słucha się przyjemnie ale oczekiwałem czegoś innego, to już wszystko było na The Epic..

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #4727 dnia: Lipiec 02, 2018, 12:52 »
Czy ja wiem? Słucha się przyjemnie ale oczekiwałem czegoś innego, to już wszystko było na The Epic..
To że zjechane nie znaczy że się nie przyjmie jest muzyka i są jej wielbiciele...

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #4728 dnia: Lipiec 02, 2018, 12:56 »
I dobrze. Ja mówię pass....Poza tym coś czuję że zakręt w przyszłości bedzie w kierunku mniej jazzowym... i rozmywac się to bedzie w takim sosie bez wyraźnego smaku, z którym już teraz mamy do czynienia...
Questyle CMA 600i + power amp na bazie układu Accuphase XE350 ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Yamaha CDX-9 ~ Arcam Alpha 10 Power amplifier (testowane dzieki spalon) ~ KBL Sound Red Eye głośnikowe (testowane dzięki miniabyr)

Offline jamówię

• maniak
  • No Naim,No Music
« Odpowiedź #4729 dnia: Lipiec 02, 2018, 13:02 »
Ja też pass.
Harbeth!

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #4730 dnia: Lipiec 02, 2018, 13:06 »
Ciągle się waham,czy kupić tę płytę.

Po przesłuchaniu całości, czyli trzech płyt łącznie z ukrytą, stwierdzam że to w większej części bardzo monotonne granie. Fajne pomysły melodyczne powtarzane w kółko zwyczajnie nudzą, a formuła się wyczerpuje. Nie bardzo też rozumiem podziału tematycznego na trzy części z odrębnymi tytułami skoro na każdej jest mniej więcej to samo.. poza tym, że na drugiej (Heaven) znajduje się dość szokujący utwór w stylu Daft Punk, całkowicie poza jazzowym idiomem :o

Za to ukryty album zaczyna się westernowo, potem mamy bardzo tradycyjne granie, łącznie z cytatami z „Will you still love me tomorrow”, żeby za chwilę przejść prawie we free a na koniec w smooth jazz :D a może była to próba grania muzyki totalnej?

Posłuchać można, ale jednak dla mnie po The Epic i poprzedniej EP jest to rozczarowanie, zwłaszcza że chyba w zamierzeniu miało to być opus magnum.. Jazz jednak nie jest nieskończony skoro coś co jeszcze niedawno miało posmak nowego kierunku tak szybko grzęźnie na mieliźnie.
czyli nuda,
po przesłuchaniu jednego utworu miałem takie wrażenie

Offline amati74

• maniak
« Odpowiedź #4731 dnia: Lipiec 09, 2018, 21:23 »
Teraz u mnie Namysłowski "Winobranie" muzyka wymiata, coś pieknego

Jakub

• Gość
« Odpowiedź #4732 dnia: Lipiec 09, 2018, 21:45 »
Robicie błąd w założeniach. Ten Kamasi jest jazzowy może w 30%  ;)
Jak ktoś się nastawia na drugiego Coltrane'a i mesjasza jazzu to się faktycznie zawiedzie.

Obczajcie co sobie wybrał w sklepie z płytami, bo wiele to tłumaczy.

Świetny kanał swoją drogą.

Offline malg

• meloman, audiofil??
  • maniak
  • muzyka jest jedna, słuchaczy wielu, a sprzętu ...
« Odpowiedź #4733 dnia: Lipiec 13, 2018, 23:39 »
pierwszy wybór - Fella Kuti - bardzo lubie, mam co nieco, np z Gingerem Bakerem Live, swietna płyta
ale tych nastepnych nie rozumiem - moze on poszukuje ?
nie chcę też obrazić, bo to przecież kwestia gustu

Offline drizzt

« Odpowiedź #4734 dnia: Lipiec 14, 2018, 10:50 »
Znalazło się przecież w jego koszyku kilka bardzo dobrych jazzowych rzeczy: Alice Coltrane, Max Roach z Abbey Lincoln, Pérez Patitucci Blade, Fats Waller, Jason Moran.. wybór trochę od sasa do lasa ale muzyka Kamasiego też jest mocno eklektyczna. Nie cofam tego co napisałem wcześniej ale po kilku przesłuchaniach bardzo dobrze się słucha ostatniej płyty Kamasiego, chociaż raczej w tle.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #4735 dnia: Lipiec 14, 2018, 11:02 »
Jest duzy ruch na scenie muzycznej z nowościami, jakoś ta płyta nie może się wg mnie przebić... brak atutów... ;)
Questyle CMA 600i + power amp na bazie układu Accuphase XE350 ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Yamaha CDX-9 ~ Arcam Alpha 10 Power amplifier (testowane dzieki spalon) ~ KBL Sound Red Eye głośnikowe (testowane dzięki miniabyr)

Offline drizzt

« Odpowiedź #4736 dnia: Lipiec 14, 2018, 11:31 »
Z nowości ;) to u mnie dziś na tapecie Africa / Brass.. jedna z moich ulubionych płyt Trane’a choć mocno nietypowa w jego dyskografii ze względu na ilość muzyków, którzy wzięli udział w sesji i big bandowe aranżacje, które zrobili Eric Dolphy i McCoy Tyner po tym jak nie wyszła współpraca z Gilem Evansem. Pierwsza płyta Trane’a dla Impulse i szóste wydawnictwo Impulse w ogóle (numer katalogowy A-6).
Warto zdobyć „The Complete Sessions”, choć układ utworów jest nietypowy - zamiast oryginalnego albumu plus bonusy ułożono je tak jak były grane w czasie sesji. Fantastyczne nagranie, którego odświeżenie stawia nowo-zaginiony album Trane’a we właściwym wymiarze..

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #4737 dnia: Lipiec 14, 2018, 11:39 »
Z nowości ;) to u mnie dziś na tapecie Africa / Brass.. jedna z moich ulubionych płyt Trane’a choć mocno nietypowa w jego dyskografii ze względu na ilość muzyków, którzy wzięli udział w sesji i big bandowe aranżacje, które zrobili Eric Dolphy i McCoy Tyner po tym jak nie wyszła współpraca z Gilem Evansem. Pierwsza płyta Trane’a dla Impulse i szóste wydawnictwo Impulse w ogóle (numer katalogowy A-6).
Warto zdobyć „The Complete Sessions”, choć układ utworów jest nietypowy - zamiast oryginalnego albumu plus bonusy ułożono je tak jak były grane w czasie sesji. Fantastyczne nagranie, którego odświeżenie stawia nowo-zaginiony album Trane’a we właściwym wymiarze..

Jest regularna płyta z alternatywnymi nagraniami tej sesji. Nie mam ale gdzieś widziałem na ebay. Poza tym ten album i Kulu Se Ma to moi faworyci...

A z nowościami to różnie bywa... ;)

Offline drizzt

« Odpowiedź #4738 dnia: Lipiec 14, 2018, 11:46 »
Mówisz o składance „The Africa/Brass Sessions, Vol. 2„ ale na oryginalnym albumie plus tej kompilacji wciąż nie ma całej sesji. Na „The Complete Sessions” są jeszcze dwa utwory (fajne - pierwszy take „Africa” i „The Damned Don't Cry") nagrane podczas tej samej sesji, które poza tym znajdziesz tylko na starej, dawno niedostępnej składance „The Mastery of John Coltrane, Vol. 4: Trane's Modes”.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2018, 14:30 wysłana przez drizzt »

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #4739 dnia: Lipiec 15, 2018, 11:30 »
A ja dalej swoje.Z widokiem na Singera  :)

Muzyka ponad polityką!

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #4740 dnia: Lipiec 15, 2018, 17:12 »
Kocham, kocham, kocham :)
Muzyka ponad polityką!

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #4741 dnia: Wczoraj o 00:07 »
Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem ale lubię posłuchać zwłaszcza starszych kawałków Depeche Mode  ;)
Niech zagra młodzież 35 lat temu to było grane  :o

Pozdrawiam S.CH.

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #4742 dnia: Wczoraj o 00:21 »
Tu koncert z 1982 roku który był jak widać rejestrowany na taśmę ale magnetofon to pewnie nie Koncert  ;)

Co to za szpulka nagrywa muzykę ?  :o
Pozdrawiam S.CH.

Online moon

• maniak
« Odpowiedź #4743 dnia: Wczoraj o 11:05 »
zajebista jest ta plyta

Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline Lyset

• maniak
« Odpowiedź #4744 dnia: Wczoraj o 22:12 »
Darkspace.
Ciemno i zimno.
Awangardowy Ambient Black Metal.

https://avantgardemusic.bandcamp.com/album/dark-space-ii

Na progarchives.com nawet recke ktos walnal!