Autor Wątek: Na pieszo... Moje nowe hobby!  (Przeczytany 2257 razy)

Offline Piterski

• Moderator
Odp: Na pieszo... Moje nowe hobby!
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 05, 2020, 10:58 »
Ja muszę coś kupić nie za drogie i wygodne bo się wybieram w Beskid Śląski i Żywiecki.
Jakieś propozycje?

Online Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 05, 2020, 13:20 »
salewa wildfire.
Z Gore-Tex’em na jesień. Albo bez. Wtedy lepiej oddycha stopa.

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 05, 2020, 13:24 »
Jakiś konkretny model, czy co mi się spodoba wizualnie?

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 05, 2020, 18:04 »
Dobre buty tego typu nie są tanie, i jeśli ktoś sporadycznie chce 1-2 razy w roku pojechać w lekki teren w suchej porze - imho nie ma sensu kupować wypasionego sprzętu... spokojnie wystarczą buty z Decathlonu, ewentualnie coś typu Merrell Moab - i będzie Pan zadowolony.

(Mam obecnie kolejną już parę i polecam buty marki Zamberlan - baaardzo wygodne i wytrzymałe, nie za miękkie, nie za twarde, dla mnie w sam raz. Wcześniej miałem Boreal i Garmont, ale mieliśmy nieciekawe przygody i tych nie polecam... taka moja subiektywna opinia :) )
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Offline AudioAddicted

• Tomek. Lampocholik zadeklarowany, praktykujący. Z sukcesami :D
  • Moderator
  • www.audioaddicted.co.uk
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 05, 2020, 20:34 »
Salomony Speedcross to świetne buty... Mega wygodne.  Mam już czwartą parę.. ;) Ale na mokrych kamieniach nie będziesz miał żadnej przyczepności. w miejskiej "dżungli" podeszwa ściera się bardzo szybko.  8)

Niebawem dotrę z fotkami do ostatnich wypraw, w tym na mokrych skałach, które zasłania przypływ. Ślisko, masa skorupiaków, ale i tak znacznie lepiej niż w zwykłych butach sportowych. Tereny błotniste, mokra ziemia torfowa - rewelacja ;)
AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; Wadia 121decoding computer DAC; Keisho 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; AudioAddicted AAC250 Speakers; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo

Online Bartolo

• maniak
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 05, 2020, 21:26 »
Zawsze jestblepiej niż w „zwykłych butach sportowych”... ;)

Offline AudioAddicted

• Moderator
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 05, 2020, 22:14 »
Dobra, żeby nie było że Park narodowy Peak District znowu - wypad na plażę z zaszłej soboty. Plażę nie typową, a taką gdzie płacisz £5 i wjeżdżasz autem. A gdy przypadkiem prowadzisz samochód znajomej, który jest "tylnobutonapędnym" Mercedesem, to właśnie zapłaciło się za możliwość robienia tego:

Po czym mamy taką pamiątkę  ;D

Miejscówka to Black Rock Sands przy miejscowości Porthmadog, Walia. Piaskowa plaża i czarne skały.

@Bartolo, skałki na foto poniżej to te o których wspomniałem w poprzednim poście - śliskie, mokre i jak widać mające krawędzie ostre jak brzytwy. Salomony spisały się świetnie w mojej ocenie. Poza tym lekkie i nawet z GORE-TEX nie odczuwałem dyskomfortu przegrzania ;)

I wreszcie "instrument" do "bączków"  ;D

AIWA AD-F880; AIWA AD-F800; Marantz CD-52 mkII SE+Mod; PC; Wadia 121decoding computer DAC; Keisho 12AY7 lub ECC88/PCC88 Pre; Accuphase Clone Power Amp / 6SN7GTA, 6S33S SET; AudioAddicted AAC250 Speakers; VDH The First Ultimate mkI & mkII, VDH Optocoupler mkII, VDH CS-122; Kimber Kable Yello; Clearer Audio Copper Line Alpha One; Yarbo SP-1100PW; QED Qonduit MDH6; Atacama Evoque Eco Custom Bamboo

Offline AudioAddicted

• Moderator
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 08, 2020, 22:32 »
Zeszła niedziela - Peak District i miejscówka zwana Bamford Edge. Krawędź skalna z malowniczym widokiem, między innymi na zbiornik retencyjny i sieć trzech zapór (na foto widać jedną z nich, wraz z otworem przelewowym. Odwiedzę je w październiku, gdy poziom wody będzie większy, a przez owy otwór będzie przelewać się woda - dając podobno spektakularny widok ;)

W drodze na "szczyt":

Wszędzie krawędzie za którymi czai się spora przepaść...

Pomyśleć że w dzieciństwie miałem lęk wysokości  :-X - dziś nie wyobrażam sobie życia innego niż na krawędzi  ;D

I na koniec sam widoczek. Po lewej stronie widać zaporę, a przy niej okrągły otwór przelewowy - o którym wspomniałem powyżej. Jak widać poziom wody nie jest wysoki latem:

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2020, 22:38 wysłana przez AudioAddicted »

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 20, 2020, 22:08 »
salewa wildfire
Kupiłem polecane buty i wlazłem w nich na Babią Góre (1220 m npm.) po czym zszedłem ponownie i to po wilgotnej i mokrej nawierzchni bo tuż przedtem spadł deszcz. Buty zdały egzamin koncertowo, jestem z nich naprawdę bardzo zadowolony. Są bardzo wygodne i doskonale trzymają się podłoża.

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 20, 2020, 22:47 »
Na pieszo to ja chodzę kilka kilometrów dziennie do roboty niezależnie od pogody i nie uważam tego za hobby, ale życiową konieczność :) W pracy stoję 8 godzin.
A samochód? Oszczędzam, podobnie jak rower :)
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna, filtr sieciowy DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Gold Note PH 10, Amplifon WL 36,Klipsch Heresy,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Offline Kangie

• maniak
  • It sounds good...
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 21, 2020, 05:45 »
Piterski, ciesz się jak najdłużej i używaj ich. Żebyś nie doświadczył tego co ja. Oto co warte są podeszwy "cywilnych butów" po 18 latach leżenia w szafie:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=9.msg231920;topicseen#msg231920

Podobnie miałem z 17-letnimi górskimi Wojasami. Po powrocie z gór zacząłem macać podeszwy Wojasów i zaczęły się rwać w podobny sposób. Poszły w śmietnik, a kosztowały wtedy w 2003 r. 450zł. Kupa siana jak na "laczki".

Ale takie wojskowe "opinacze" z PRLu są nie do ruszenia. Moje mają ok. 30 lat i guma ani drgnie! Można? Moszna ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2020, 05:51 wysłana przez Kangie »
"Life is too short for boring HiFi..."

Offline rudy-102

• maniak
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 21, 2020, 07:57 »
Kiedyś podczas wędrówek i wspinaczek w Dolomitach co rusz napotykałem się na porzucone podeszwy od butów. Na trzeci dzień powiedziałem sobie, że zrobię sobie zabawę  i będę sprawdzał jakiej marki były te buty. Wyszło, że jakieś 70% to byly podeszwy od Salomonów. Trochę się zdziwiłem bo myślałem, że jest to dobra firma. No cóż może nie jest aż tak dobra, albo jest na tyle dobra, że wszyscy chodzą w Salomonach i czasem się komuś but rozleci. A że wszyscy mają Salomony to znajdowałem przeważnie te. ???
Wtedy byłem szczęśliwym posiadaczem nowych, topowych Boreali. Były cholernie drogie, ale kupiłem je bo Boreal robił doskonałe buty do wspinaczki. Niestety po kilku latach (niewiele bo trzy, albo cztery) podeszwa butów zrobiła się tak twarda, że nie dało się w nich dalej chodzić. Katorga dla kolan i dodatkowo stały się strasznie śliskie na mokrym kamieniu. Poprzednie peerelowskie Polsporty nosiłem przez 15 lat, a potem jeszcze przez dwa lata używałem jako buty na budowę. Wywaliłem jak skóra zaczęła się rozpadać.
Od tamtego czasu kupuję tylko Meindl i nie mam problemów. Poza tym Meindl daje dożywotnią, tylko że one nie chcą się popsuć :).

Offline paul_67

• maniak
  • Jestem muzyką.
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 21, 2020, 10:34 »
Boję się każdych nowych butów.Nie miałem jeszcze takich, w których bym sobie nóg nie obtarł.Często nowe leżą w szafie, a chodzę w wykoślawionych, do końca.
Gramofon,kolumny ,myjka ,platforma antywibracyna, filtr sieciowy DIY,kondycjoner Helion,wzmacniacz Musical Fidelity A2 ,Gold Note PH 10, Amplifon WL 36,Klipsch Heresy,odtwarczacz CD Musical FidelityA2,Akai,magnetofony kasetowe Akai GX- 75 MK II i inne,szpulowe Tascam 32, Fostex A2...

Offline Piterski

• Moderator
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 21, 2020, 18:06 »
Też mi się zdawało że buty trzeba rozchodzić, te polecone przez Bartolo założyłem i nic mnie w nich nie uwiera, stopy nie bolą mimo że chodziłem po skalnym rumoszu. Dziś z naszym kolegą Janusz003, byłem na kolejnej wyprawie. Wdrapaliśmy się, albo raczej ja wdrapałem, a Rysiek wszedł spacerkiem, na Szyndzielnię, a następnie Klimczok (1117m npm.)
Na następny rok lub jak się z Rysiem umówimy na wypad na szlak to jeszcze sobie sprawię kijki.
Buty postaram się by w szafie długo nie leżakowały.

Offline goky

• Goky
  • Moderator
  • Głupota ma pewien urok- ignorancja nie
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 23, 2020, 17:06 »
Można spacerować i po Warszawie !!!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk