Autor Wątek: Sposóby odbioru TV i platform filmowych przez internet.  (Przeczytany 415 razy)

Offline Piterski

• maniak
Sposóby odbioru TV i platform filmowych przez internet.
« dnia: Października 18, 2020, 12:27 »
Koledzy żona chciała by mieć możliwość oglądania TVP Kultura.
Jeden sposób to antena naziemna na balkonie (wymaga pewnie zgody administracji).
Druga odbiór programów przez internet.
Znalazłem, że TVP Kultura nadawana jest na kanale TVP Stream.
Myślę, że to bezpieczniejsze rozwiązanie bo piorun ewentualnie nie popali wszystkiego jak walnie w antenę.
Druga zaleta pewnie dało by się tak skorzystać z platform z filmami jak Neflix.

Jakie są wasze doświadczenia i jakie urządzenie powinienem kupić do oglądania TV przez internet na telewizorze.
Frywolny kiedyś coś opisywał ale nie znalazłem.

Offline Pboczek

• maniak
Odp: Sposóby odbioru TV i platform filmowych przez internet.
« Odpowiedź #1 dnia: Października 18, 2020, 21:35 »
Jest coś takiego jak Google Chromcast video. Ja tego nie używam - jeszcze, mam zaś audio i uważam że jest to bardzo funkcjonalne urządzenie jak za sto złotych. Działa, nie wiesza się, ma swoje zasilanie. Do streemowania z telefonu, komputera po wifi, nie trzeba mi nic więcej.
Jest pewien szkopuł z instalacją, trzeba to robić przez appkę Google Home a ona jest z tych mniej rozgarniętych.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Października 18, 2020, 22:49 »
Kupiłem mikrokomputer z hdmi do telewizora, USB do klawiatury bezprzewodowej i połączeniem Wi-Fi.
Podłączyłem do telewizora jako drugie źródło i śmiga.
Przedtem miałem jakieś takie małe coś co wtykało bezpośrednio w złącze hdmi ale po pół roku się przegrzało i padło.
Te wszystkie gówienka wielkości paczki papierosów i mniejsze mają generalnie problem z bilansem termicznym.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline Old Man Kensey

• maniak
  • sapiensam sat
« Odpowiedź #3 dnia: Października 19, 2020, 08:19 »
Komputer nawet nie musi mieć wyjścia HDMI, można kupić adapter na USB za ok. 100 zł i też śmiga.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Jolida 502BRC + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Października 19, 2020, 09:43 »
Mariusz poproszę o jakieś szczegóły tego komputerka.

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Października 19, 2020, 09:53 »
Chromecast, streamujesz z lapa/tabletu/komorki na do niego, jest podlaczony po HDMI do telewizora.
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Października 19, 2020, 10:13 »
A programy telewizyjne typu TVP Kultura ją w tej technologi dostępne? Laik jestem nie ogarniam tych zabawek.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Października 19, 2020, 10:52 »
Mariusz poproszę o jakieś szczegóły tego komputerka.
Ja mam akurat ACER'a (patrz zdjęcia) ale może być jakikolwiek komp stacjonarny w obudowie micro o wystarczającej mocy żeby pociągnąć filmy. Na Alle w dziale mikrokomputery/inne jest tego sporo.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Offline moon

• maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Października 19, 2020, 11:23 »
A programy telewizyjne typu TVP Kultura ją w tej technologi dostępne? Laik jestem nie ogarniam tych zabawek.

jezeli mozna ogladac na lapie, to mozna puscic bezprzewodowo na tv, mozliwe, ze jest jakas apka TVP Kultura, to wtedy nie trzeba angazowac laptopa do tego.
Ad Fontes + Ortofon 2M Bronze + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand