Autor Wątek: Kolumny oparte o głośniki szerokopasmowe  (Przeczytany 26326 razy)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
Odp: Kolumny oparte o głośniki szerokopasmowe
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 05, 2014, 11:25 »
Niestety nie ma drogi na skróty.
Niezależnie od producenta to szerokopasmowce mają podobne problemy na dole i nie uderzą basem.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+Pre Q-Audio+Pionieer SA-810+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 23, 2015, 13:48 »
Chciałbym poinformować Szanowne Towarzystwo że trąby zostają poddane lekkiej przebudowie oraz że znalazł się nowy potencjalny partner.
O wynikach nie omieszkam poinformować a chętnych zaproszę
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+Pre Q-Audio+Pionieer SA-810+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 23, 2015, 14:01 »
Biorąc pod uwagę, iż słuchałem poprzednich, ciekawi mnie obecne z nich granie. Chętnie bym się zapoznał z nim.
el34+pre phono ecc83 Gennett + Tannoy Cheviot + Sony PSX-70 + Dynavector 20x2 + Protagonist Tube DAC + Denon 3910

frywolny trucht

• Gość
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 23, 2015, 23:25 »
Cóż to za tajemnicze zmiany?

kangie

• Gość
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 24, 2015, 09:31 »
Czyżby Vasa przytargał subwoofer? ;)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 24, 2015, 10:35 »
Vasa przeliczył trąby wg nieco innych założeń i wyszło że komora wejściowa powinna być znacząco mniejsza. Przerobię je i zobaczymy czy teoria przełoży się na praktykę.
Subwoofery to zuo

kangie

• Gość
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 24, 2015, 11:05 »
Subwoofery to zuo
Ojjojojojoj, nasz kolega to forum czyta i może się obrazić ;)

masza

• Gość
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 24, 2015, 11:08 »
A kto dopala system subem?

kangie

• Gość
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 24, 2015, 11:15 »
Pier...ę, nie napiszę  ::)

masza

• Gość
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 24, 2015, 11:39 »
Sub nie zawsze niszczy granie.
Weźmy np takiego WLMa. Mimo, że same kolumny produkują tego basu hektary to i tak zaleca się stosowanie z nimi dedykowanych subów bo to wówczas tworzy pełnie brzmienia WLMa.
I jeszcze jak są napędzane aktywnie to już mistrzostwo świata ale i gigantyczna kasa.

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
Kolumny oparte o głośniki szerokopasmowe
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 24, 2015, 12:41 »
Ja to wiem.
Kolega Kubeł ma świetnie zestrojonego suba i nabrał mnie setnie
Ale w zestawie lampa + tuba nie będzie suba

masza

• Gość
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 24, 2015, 12:49 »
To oczywiste.
Lampa wystarczającą ilość basu wyciągnie z każdego przetwornika.
Z subem to za dużo grzybów w barszczu.
Aczkolwiek Avangarde mają aktywne suby na dzień dobry.

frywolny trucht

• Gość
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 24, 2015, 12:51 »
No toć ja mam. Rzeczywiście czasem czytam to forum :)

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 24, 2015, 12:52 »
To muzyki zguba gdy stosujesz suba?
el34+pre phono ecc83 Gennett + Tannoy Cheviot + Sony PSX-70 + Dynavector 20x2 + Protagonist Tube DAC + Denon 3910

kangie

• Gość
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 24, 2015, 13:04 »
Ja to wiem.
Kolega Kubeł ma świetnie zestrojonego suba i nabrał mnie setnie
Własnie o Kuble pomyślałem. Gra to zacnie. Gdybyś mi nie powiedział, to pewnie nie poznałbym, że gra sub.

Jednak preferują klasykę, czyli brzmienie z dwóch skrzynek "z epoki" - i duże 12-calowe przetworniki najlepiej w budzie zamkniętej. I to jest kolumna do muzyki z epoki, ewentualnie wspóczesnej, ale bez atomowego niskoschodzącego basu.

Jako drugi set wybrałbym potężne współczesne podłogówki z trzema niskotonowymi głośnikami, osobną średnicą i osobnymi wysokotonowym. Tylko do tego trzeba fest wzmaka by ruszył takim potworem.

Offline andrzejdobry

• *
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 25, 2015, 09:20 »
Może kogoś zainteresuje ta książka :http://allegro.pl/adam-hall-high-power-loudspeaker-i5100524361.html

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 11, 2015, 18:56 »
Szanowni.
Pragnę poinformować że w końcu, zmobilizowany przez naszego GM, zrobiłem trochę porządku z Trąbami :)
Zmiana polegała na drastycznej redukcji objętości komory wstępnej.
Zmianę zrobiłem w dwóch krokach; -25% objętości, odsłuch z pozytywnym skutkiem i kolejne -25%.
Teraz słucham.
Zmiany idą w kierunku bardziej szerokopasmowego grania czyli szybkości i bezpośredniości dźwięku, polepszeniu mikrodynamiki. Oczywiście idzie za tym lekka ostrość ale jeszcze nie wiem czy tak jak jest jest OK czy jednak trzeba trochę wypośrodkować.
Całość została przeglądnięta i dopracowana pod względem właściwego uziemienia i pozbycia się brumów i przydźwięków.
Generalnie nadaje się do drugiego podejścia kontrolnego.
Zapraszam wszystkich chętnych do posłuchania Trąb level 2.
Jak wiadomo najbardziej zainteresowany jest najmniej obiektywny i jakiś ice bucket się przyda.

kangie

• Gość
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 13, 2015, 06:54 »
Jak wiadomo najbardziej zainteresowany jest najmniej obiektywny i jakiś ice bucket się przyda.
:D :D :D

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 13, 2015, 06:59 »
Zapraszam wszystkich chętnych do posłuchania Trąb level 2.

No to montujemy imprezę w przyszłym tygodniu? Będę już pozdrowiony. Coś zabrać? Stopery, stoperan? ;)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 25, 2015, 20:21 »
Kupiłem sobie zabawkę; mikro drona do latania po domu.

Wczoraj odwiedziło mnie w Buku moje dziecko i oczywiście pierwsze za co się złapało to ten mikrus.
No i gdzie mikrus wylądował po krótkiej chwili na wolności ?
No gdzie?
:(

Offline gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 25, 2015, 20:23 »
w... szerokopasmowej? :(

Online frywolny trucht

• moderator
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 12, 2015, 10:54 »
Vasa, a nie interesowałeś się aby ofertą Węgrów?

http://www.sonido.hu/adat_pdf/sfr/sfr200-8.pdf ( nie widzę w obecnym katalogu) chyba ten głośnik siedzi w kolumnach Bodnar Audio serii Sandglass, które rok w rok pokazują wielu droższym zestawom, gdzie raki zimują. Koszt za parkę do 2 tysi

strona producenta: http://www.sonido.hu/termekek.php?lang=en widać, że Bodnar nieco tylko przerobił gotową obudowę :)
Kolumny Bodnar Audio Sandglass to dziś ok. 15 tys i to nie jest drogo jak na to co pokazują. Pytanie za ile można sobie z pomocą stolarza coś takiego fundnąć :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2015, 11:52 wysłana przez frywolny trucht »
ZESTAW 1: Ad Fontes, Benz Micro Glider SL, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Online frywolny trucht

• moderator
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 12, 2015, 11:57 »
Nastąpiła mała manipulacja. To co testowało Stereo i Kolorowo, to co sprzedają tutaj: http://hifijaity.pl/produkt/bodnar-audio-sandglass-fantasy/ , to inny model niż ten wystawiany na Audio Show.
Teraz cena już zapiera dech w piersiach. Jeden głośnik bez zwrotnicy, fakt, że kawał skrzyni w lakierze piano, ale dlaczego aż tyle?

http://allegro.pl/bodnar-audio-sandglass-grand-piano-i5572702307.html
ZESTAW 1: Ad Fontes, Benz Micro Glider SL, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor

Offline ahaja

• maniak
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 12, 2015, 12:45 »
Przeca trza jakoś zdobyć ... pozycję ... ;-)

Online vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 12, 2015, 14:04 »
interesowałeś się aby ofertą Węgrów?
Bardzo lubię szerokopasmowce i kolumny tubowe. Za ich szybkość i precyzję przekazu. Ale na razie ten temat ma drzemkę :)
Kolumn Bodnar słuchałem w zeszłym roku. Wracałem kilkakrotnie do nich żeby posłuchać różnego materiału i niestety nie podobało mi się to co słyszałem. Było zbyt ostro, zbyt ofensywnie. Szkliwo mi z zębów odpadało.
Być może tym razem projektantowi udało się okiełznać potwora i zachował zalety, pozbył się wad. Przy nadarzającej okazji z chęcią posłucham.