Autor Wątek: Antypromocje, chore ceny - generalnie winylowa paranoja....  (Przeczytany 17292 razy)

Offline Wireless

• maniak
  • winyl i pliki - oto przyszłość muzyki ;)
Wkurza mnie już ta moda na winyle. Uwielbiam ten nośnik (aby nie było żadnych wątpliwości ;) ), ale to co teraz się dzieje w sklepach, urąga już, moim zdaniem, ludzkiej przyzwoitości. Dzisiaj w empiku zauważyłem "Blue Lines" Massive Attack - i już, już chciałem kupić, ale spojrzałem na cenę - 262pln... Przy takim poziomie cenowym ja odpadam powoli... Diabli mnie biorą na ten skorporacjonalizowany rynek, w którym wydawcy, zamiast inwestować np. w nowe tłocznie, co pozwoliłoby na obniżenie cen, drenują portfele hipsterów, z których jakie 90% kupuje winyle, bo to jest modne ... Czekam z utęsknieniem na przeminięcie tej mody. Szkoda tylko tytułow, których przez to nie kupię ... eeechh. A nowy wątek po to aby podawać właśnie takie wkurzające "okazje" ...
Pozdrawiam, Wireless

Offline merlin1973

• maniak
Odp: Antypromocje, chore ceny - generalnie winylowa paranoja....
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2015, 21:59 »
Ja "raczkuje" dopiero w winylach ;)
A czy to jest okazja??? czy norma???

http://allegro.pl/pink-floyd-the-division-bell-deluxe-japan-edition-i4840768160.html

Pozdrawiam S.CH.

wojtek41

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2015, 21:59 »
262..? To jeszcze nic. Na alledrogo wisi box Frankie Goes To Hollywood za bagatela 1449 zlotych.  Smiech na sali -)))
Pomimo, ze bardzo lubie "Welcom..." i produkcje Trvora Horn'a, to jednak najgorszemu wrogowi nie polecam w tej cenie.
Ps. Nie wspomne juz o japonskich wydaniach. Na all...jakas paranoja panuje -)

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:05 »
Pal licho nowe płyty, taniej nie będzie. Gorzej, że byle placek podziobany jak nastolatek trądzikiem ceni się od 3 dych w górę. Za sprzedaż biorą się już chyba ośmiolatki, które na komunię dostały srajfona. I wszystko jest rare, scarce, coloured, shaped, limited, numbered... shit.
I ofkors MINT, chyba k.rva MINTAJ zdechły 30 lat nazad. AAAAAAAAAAAA!

Ale zabawa jest :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:08 »
Ja "raczkuje" dopiero w winylach ;)

http://allegro.pl/pink-floyd-the-division-bell-deluxe-japan-edition-i4840768160.html

No też nieźle. Z tym Frankiem idącym do Hollywood - podobnie. Eeeeechhhh
Pozdrawiam, Wireless

Offline merlin1973

• maniak
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:17 »
Franek dośc bogaty - BOX: 2LP/3SP/MC/DVD5.1
Pozdrawiam S.CH.

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:18 »

to jest to samo wydanie, które jest wszędzie plus OBI i pewnie infosy w krzaczkach. Sami piszą w opisie aukcji, że to "japan edition - made in EU especially on japanese market"

Offline merlin1973

• maniak
Pozdrawiam S.CH.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:26 »
Norma.
Szukanie łosia jest najłatwiejsze na nie ustabilizowanym rynku gdzie brak wyraźnych punktów odniesienia. Jeszcze lepiej jest w malarstwie współczesnym gdzie płacisz za nadzieję przyszłego kolosalnego zysku.
Co do Pinków to dlaczego nie kupić tego: http://allegro.pl/pink-floyd-the-division-bell-2lp-180gr-foliaremast-i4937828318.html
O ile dobrze czytam informacje gospodarcze to i tak obydwie płyty tłoczone są w Czechach a reszta to shit w pozłotce.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

wojtek41

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:27 »
Slawek. Cena z dupy wyjeta. Przepraszajac za slownictwo.

wojtek41

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:31 »
Niech sobie szukaja kogo chca. Tylko sposob w jaki to robia, wola o pomste do nieba. Nie bede mnozyl przykladow, ale plyty oferowane po 200 czy 300 zlotych ( UZYWANE !!! ) mozna spokojnie kupic ponizej 100 zlotych.

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:32 »
to i tak obydwie płyty tłoczone są w Czechach

Akurat ten PF w Niemczech, tłocznia Pallas albo Optimal.

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:33 »
Niech sobie szukaja kogo chca. Tylko sposob w jaki to robia, wola o pomste do nieba. Nie bede mnozyl przykladow, ale plyty oferowane po 200 czy 300 zlotych ( UZYWANE !!! ) mozna spokojnie kupic ponizej 100 zlotych.
Dokładnie. Tym bardziej, że wiele z tych mintów to mintaje właśnie (jak zauważył Elem) ...
Pozdrawiam, Wireless

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:39 »
Hmm - nigdzie nie znajduję jednak informacji nt tego The Piper At The Gates Of Dawn z 2011 roku .... Wszędzie cisza. Zatem zakładam, że te super niskie ceny na Massive Attack to też jakieś podejrzane wydawnictwo. Czyli z jednej strony chora cena za wznowienie, a z drugiej cena za pirata (a więc też chora) ...
Pozdrawiam, Wireless

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:40 »
Link do Massive Attack na amazon.co.uk :
http://www.amazon.co.uk/Blue-Lines-VINYL-Massive-Attack/dp/B0094RCD14/ref=sr_1_2?s=music&ie=UTF8&qid=1420491378&sr=1-2&keywords=massive+attack

Na JPC:
https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/art/Massive-Attack-Blue-Lines-2012-Mix-Master-180g-Deluxe-Collectors-Edition-2LP-CD-DVD-Poster/hnum/3142719

I na alletanio
http://allegro.pl/massive-attack-blue-lines-2-lp-vinyl-point-i4948135094.html
oraz
http://allegro.pl/massive-attack-blue-lines-2lp-1cd-1dvd-limited-edt-i4936989544.html

Czy to ta sama płyta !?!?!?

BTW - czy istniało jakieś wznowienie PF The Piper ... z 2011 roku, które jakoś mi umknęło .... ?
http://allegro.pl/pink-floyd-the-piper-at-the-gates-of-dawn-2011-i4948381133.html

To te same płyty MA. Szczerze mówiąc to widziałem w Empiku za chyba 79,90, może 89,90. Kupiłem w MM na wyprzedaży latem za 69,90. To legalne wydawnictwa, były drożej ale chyba nowy dystrybutor Virgin jakąś promocję robi.

PF - tak, w 2011 wyszły remajstry wszytskich PF na CD w papierowych okładkach ( nie lubię). Najtaniej wyjdzie jak kupisz cały box.

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:42 »
Eeeechh - ajajajaj - a ja zakładałem, że ten PF to winyl .... :) Mea culpa. Wściekłość mnie oślepiła :).
Na CD to mam już wszystko PFów :). A więc zainwestuję w ten MA. I może sobie Cohena dokupię (żonka lubi :) ).
Pozdrawiam, Wireless

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • moderator
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:54 »
Akurat ten PF w Niemczech,
Cholera wie.
Ten zestaw "japoński" jest wydany przez Warner Music a oni rozrzutni raczej nie są.
A ten album za stówę z mojego linku to ponoć tłoczony w Stanach na najlepszych maszynach :)
Ale ja mam rozeznanie marne.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+stepup z Pre Q-Audio+Lyngdorf+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 05, 2015, 23:06 »

To te same płyty MA. Szczerze mówiąc to widziałem w Empiku za chyba 79,90, może 89,90. Kupiłem w MM na wyprzedaży latem za 69,90. To legalne wydawnictwa, były drożej ale chyba nowy dystrybutor Virgin jakąś promocję robi.

PF - tak, w 2011 wyszły remajstry wszytskich PF na CD w papierowych okładkach ( nie lubię). Najtaniej wyjdzie jak kupisz cały box.
Ale tutaj właśnie widać, jak działa ten chory rynek. Początkowa cena - 80pln, potem zniżka do 70, a po paru miesiącach ... skok do 200 i, w przypadku empiku, jeszcze lepiej, a w przypadku JPC już zupełnie super (80 euro) ...
Pozdrawiam, Wireless

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2015, 23:18 »
Cholera wie.

Na 100% DE, sprawdzone. Tłocznia Pallas , u nich tłoczy np. Speakers Corner. Tłoczenie US jest z QRP, też super, a może i lepiej.

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 05, 2015, 23:27 »
Ale tutaj właśnie widać, jak działa ten chory rynek. Początkowa cena - 80pln, potem zniżka do 70, a po paru miesiącach ... skok do 200 i, w przypadku empiku, jeszcze lepiej, a w przypadku JPC już zupełnie super (80 euro) ...

Początkowa cena była na pewno ok. 150 pln. Ten box chyba jest już na wyczerpaniu i raczej dotłoku nie będzie. Polska cena jest prawdopodobnie związana z przejęciem dystrybucji i wyprzedażą towaru poprzedniego dystrybutora (Universal przejął katalog Virgin od EMI). Trza brać na zapas :)

Mieliśmy narzekać na mintaje a nie promować zakupy  :D

masza

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2015, 23:39 »
Ceny nie dla mnie >:( >:( >:(

http://allegro.pl/mike-oldfield-tubular-bells-japan-lp-folia-180-i4801606853.html

Jutro sprawdzę na półce czy przypadkiem nie mam dwóch japońskich wydań dzwonków.
Jeśli są to jedną mogę się wymienić na coś ciekawego.

Offline elem

• maniak
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2015, 00:05 »
ten album za stówę z mojego linku to ponoć tłoczony w Stanach na najlepszych maszynach

hmm, to raczej nie jest USmański press, sticker na froncie ma kod europejski. Zdjęcie stickera  z tyłu niewyraźne. W aukcji opisane tłoczenie w QRP ale w takim przypadku sticker frontowy powinien mieć numer jak na zdjęciu nr 1 (fot.2 z aukcji)

Offline elem

• maniak

Offline Wireless

• maniak
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2015, 18:43 »
Cel jest jasny jak słońce - szuka łosia :). Pytanie tylko, czy go znajdzie .... Chore faktycznie.
Pozdrawiam, Wireless