Knosti- ręczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 31, 2014, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 22, 2016, 10:27Cytat: blackholesun w Październik 29, 2016, 00:18

    Knosti daje duzo lepszy efekt antystatyczny, niż Okki


Zdecydowanie!
A nie da się tego jakoś zmodyfikować np. przez podłączenie na chwilę kabelka do uziemienia?

corey665

Witam wszystkich!!!

Tak jak to kilka postów wcześniej kolega napisał...każdy musi przejść przez myjkę ręczną...ten czas nastał szybko bo po trzech tygodniach posiadania Regi P1 dostałem dostawę 20 oldschool'owych płyt które nadają się do mycia. Oczywiście powstało zasadnicze pytanie. Jaką myjkę kupić?

W sklepie w którym kupowałem gramofon Pan sprzedawca (zresztą bardzo pomocny) zaproponował Knosti 2 generacji lub Spin Clean w tej samej cenie, czyli 350 zł...mając do wyboru dwie myjki w tej samej cenie chciałem zapytać co byście wybrali? Najbardziej zależy mi na efektywności, to że się umoczy label itp. to już sobie wyczytałem. Sprzedawca powiedział że jest to kwestia obchodzenia się z płytą bo nawet ta 2 generacja Knosti (z uszczelkami) przepuszcza płyn (w mniejszym stopniu, ale jednak) dlatego wolę się skupić na efektywności...

Co lepsze zatem pytam? ;-)

Z góry dzięki za odpowiedź i wszystkiego dobrego w nowym roku życzę!!

tomasz_pianista

http://wamataudio.pl/myjka-do-plyt-knosti-bez-plynu.html

Tu masz za 139 zł. Do tego "płyn forumowy" za kilkanaście złotych. Uszczelki można samemu zrobić.
Grupa ratowania poziomu.

corey665

Dzięki za szybką odpowiedź.

Jakieś przemyślenia w sprawie efektywności Knosti vs Spin Clean?

Pozdrawiam

tomasz_pianista

Nie miałem styczności ze spin and coś tam.

Pamiętaj, że to są myjki bez odsysania, więc i tak nie będzie to w pełni profesjonalne mycie.

Ja do knosti miałem przerobioną końcówkę do odsysania, więc knosti służyła tylko jako wanienka do mycia, później odsysanie i do nowej koperty. Działało to na tyle dobrze, że różnica czystości pomiędzy Okki Nokki a prowizorycznym sposobem była niezauważalna.
Grupa ratowania poziomu.

corey665

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 31, 2016, 10:13
Nie miałem styczności ze spin and coś tam.

Pamiętaj, że to są myjki bez odsysania, więc i tak nie będzie to w pełni profesjonalne mycie.

Ja do knosti miałem przerobioną końcówkę do odsysania, więc knosti służyła tylko jako wanienka do mycia, później odsysanie i do nowej koperty. Działało to na tyle dobrze, że różnica czystości pomiędzy Okki Nokki a prowizorycznym sposobem była niezauważalna.
Przerobiona końcówka czego do odsysania? Odkurzacza?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Hubertrs

Bez odessania caly ten syf zostanie w rowkach.
P.S. Nowe plyty takze koniecznie trzeba myc.

corey665

Jasna sprawa, jednakże póki co z odsysaniem będzie problem chyba że wpadnę na jakiś pomysł konstrukcji to na pewno się podzielę.

Czy ponowne płukanie w samej wodzie destylowanej pomaga czy bardziej w tym przypadku zadziała efekt placebo?

No i powrót do pytania bazowego. Szczotki której myjki będą efektywniejsze czy to jeden pies bo i tak bez odesłania efekt będzie taki sam dla obu myjek?

Jeszcze pytanie odnośnie wycierania mikrofibrą. Pomaga czy tylko rozsmaruje cały syf po płycie?

GregWatson

Zdecydowanie płukanie w wodzie destylowanej pomaga jeśli używasz płynu Knosti to jest to wręcz niezbędne. Po  oryginalnym płynie pozostają jakieś "syfki" zawarte w nim, ale jeśli chodzi o działanie antystatyczne to chyba lepszego płynu nie ma. 
Trochę tego i trochę tamtego też.

corey665

A ten płyn do spin clean, ktoś ma jakieś doświadczenie czy działa dobrze czy również mycie w destylowanej wskazane?

No i jak z tymi sciereczkami? Wycierać czy pozwolić wyschnąć samoczynnie?

GregWatson

Pozwolić wyschnąć samoczynnie. Czasem po wyciągnięciu płyty z suszarki pozostaje trochę wody destylowanej na styku suszarka-płyta i wówczas można lekko ściereczką przejechać aby resztki wsiąknęły w ściereczkę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

corey665

Słuchajcie a odnośnie odsysania. Próbował ktoś może przyłożyć bardzo blisko płyty wąż od odkurzacza, oczywiście bez dotykania płyty, odpalić i spróbować odessać syf?

Wiem że to trochę dziwne pytanie ale kto pyta nie błądzi 😉

Pozdrawiam

elem

Cytat: Hubertrs w Grudzień 31, 2016, 10:47
Bez odessania caly ten syf zostanie w rowkach.
P.S. Nowe plyty takze koniecznie trzeba myc.

I tak bez końca można powtarzać te mądre słowa. Jeśli poważnie traktujecie "winylowanie" to pieniądze  na Knosti, Spin-Clean przeznaczcie na pierwszą ratę za jakąkolwiek myjkę z odsysaniem (ON, Project itp).

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Cytat: elem w Grudzień 31, 2016, 11:46I tak bez końca można powtarzać te mądre słowa. Jeśli poważnie traktujecie "winylowanie" to pieniądze  na Knosti, Spin-Clean przeznaczcie na pierwszą ratę za jakąkolwiek myjkę z odsysaniem (ON, Project itp).

Albo zróbcie ją sami jak nie mocie kasiory :)

frywolny trucht

Trochę rozwiązań odsysania DIY można znaleźć na tym forum ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Hubertrs

Na poczatek wystarczy zlozona na pol mikrofibra naciagnieta na rure od odkurzacza, jak zacznie przybywac plyt to pomyslisz nad myjka automatyczna.

corey665

Zgadza się, sensowna odpowiedź. Dzięki

elem

Cytat: paul_67 w Grudzień 31, 2016, 12:09Albo zróbcie ją sami jak nie mocie kasiory

Paweł, zrób parę egzemplarzy dla kolegów :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Cytat: elem w Grudzień 31, 2016, 13:53Paweł, zrób parę egzemplarzy dla kolegów :)
Chętnie bym to uczynił, ale jak zawsze kwestia czasu no i małe dziecko w domu.Jest z tym trochę dłubaniny...choć teraz poszłoby szybciej bo prototyp już działa od dawna :)

Piterski

Pawle ja nadal dwa silniki, nie zrobiłem tylko pozostałej części jak obudowa i reszta wyposażenia.
Ja bym przyjął też kit do samodzielnego montażu. Może taka opcja była by dla Ciebie łatwiejsza do realizacji?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

corey665

Panowie przybliżycie mi o jaką konstrukcję chodzi, może będę mógł pomóc

paul_67

Cytat: Piterski w Styczeń 01, 2017, 18:15Pawle ja nadal dwa silniki, nie zrobiłem tylko pozostałej części jak obudowa i reszta wyposażenia.
Ja bym przyjął też kit do samodzielnego montażu. Może taka opcja była by dla Ciebie łatwiejsza do realizacji?
Wiem,że się przymierzałeś , ale w końcu zrezygnowałeś i nabyłeś myjkę.Z takim kitem jest od groma roboty.Sam montaż to już jak sklejanie modelu samolotu :)

paul_67

Cytat: corey665 w Styczeń 01, 2017, 18:19Panowie przybliżycie mi o jaką konstrukcję chodzi, może będę mógł pomóc
Zobacz wątek "Myjka płyt winylowych- projekt DIY"

Piterski

Cytat: paul_67 w Styczeń 01, 2017, 20:55
Cytat: Piterski w Styczeń 01, 2017, 18:15Pawle ja nadal dwa silniki, nie zrobiłem tylko pozostałej części jak obudowa i reszta wyposażenia.
Ja bym przyjął też kit do samodzielnego montażu. Może taka opcja była by dla Ciebie łatwiejsza do realizacji?
Wiem,że się przymierzałeś , ale w końcu zrezygnowałeś i nabyłeś myjkę.Z takim kitem jest od groma roboty.Sam montaż to już jak sklejanie modelu samolotu :)
Nie kupiłem, kolega mi pożyczył do zrobienia porządku z kolekcją płyt.
Ja jestem modelarz tak więc potrafię sobie z tym poradzić :)

Projekt został zarzucony bo nie uporałem się w porę z rysunkami i wygasła mi darmowa licencja AutoCada.
Próbowałem jakieś darmowe ale nie mogłem się połapać w potrzebnych mi opcjach rysunkowych.
Generalnie zacząłem kalkulować, że ok. zrobię obudowę a potem ślusarze z stolicy zedrą cze mnie skórę za wykonanie ssawki i pozostałych elementów. Dlatego części leżą w pudełku.
No ale gdybyś planował wykonanie takiej myjki to ja bym się pisał. To co mam mogę podesłać byś mógł to spasować do projektu.
Ewentualnie zamówił bym u Ciebie te pozostałe części i złożył to sam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

corey665

Polecam DraftSight. Bardzo podobny do AutoCAD. W pracy używam i jest w 90% jak AutoCAD.