Autor Wątek: Knosti- ręczna myjka do winyli  (Przeczytany 104274 razy)

Offline jajacek1410

• maniak
Odp: Knosti- ręczna myjka do winyli
« Odpowiedź #425 dnia: Marzec 07, 2020, 14:16 »
.

« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2020, 14:20 wysłana przez jajacek1410 »
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Offline jajacek1410

• maniak
« Odpowiedź #426 dnia: Marzec 07, 2020, 14:21 »
...
Alkohol izopropylowy 100 ml
....
Już wcześniej pisałem, ale powtórzę:  alkohol izopropylowy występuje w dwóch stopniach czystości - cz., czyli czysty i cz.d.a., czyli czysty do analiz. Czysty pozostawia osad. Używam tylko cz.d.a.
Ostatnio stwierdziłem, że alkohol się psuje. Wziąłem butelkę ze starych zapasów, już po terminie ważności - na oko wszystko było w porządku, natomiast po zmieszaniu z wodą płyn stał się mętny. Warto sprawdzać okres przydatności.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Offline kefas

• maniak
« Odpowiedź #427 dnia: Marzec 07, 2020, 14:27 »
A jaki płyn używacie do swoich myjek z odsysaczem? Forumowy czy oryginalny?

Offline jajacek1410

• maniak
« Odpowiedź #428 dnia: Marzec 07, 2020, 14:37 »
A jaki płyn używacie do swoich myjek z odsysaczem? Forumowy czy oryginalny?
Oryginalnego użyłem tylko dwa razy - pierwszy i ostatni. Poszedł do szamba.
Woda destylowana + alkohol izopropylowy cz.d.a. + fotonal. Proporcje na oko. Jak nie zmieszać zawsze myje.

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #429 dnia: Marzec 07, 2020, 17:03 »
Ja na początku używałem sam Knosti. Później płyn na bazie tego alkoholu o wyższym stopniu czystości + woda destylowana do celów "medycznych" wraz z dodatkiem odpowiednika fotonalu i ok. 20-30% Knosti.
Teraz stosuje miksturę jaką kupuje od Ondreja. Jest to autorski patent jego kolegi farmaceuty, który to płyn usuwa również pleśni roztocza itp dziadostwo.

Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, setup Ortofon Verto, Marantz Sm-9. Kompakt: Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II, wkładka Ortofon Rohman, preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.

Offline Bipo

• **
« Odpowiedź #430 dnia: Marzec 24, 2020, 16:35 »
Wracając do mycia, ostatnio kupiłem 2 nowiutkie płyty i jedna z 1982r w stanie idealnym.
Zrobiłem miksturę :
400ml woda demineralizowana
100 ml izopropanol
1ml mirasol 2000
Płyty umyte i osuszone. Po odsłuchu stwierdzam że ta igła nadal coś tam jeszcze zebrała. Jest tego minimalne ilości ale są....
Są to mikroskopijne włoski ale po trzech płytach już jest to mocno widoczne.
Mogę to porównać do umycia w płynie knosti oraz dodatkowym wypłukaniu w wodzie demineralizowanej.
Najgorzej było po umyciu tylko w płynie knosti bez dodatkowego plukania.Ponieważ na igle było tyle kłakòw, że można było je ręcznie zdejmować.
Tak więc najlepiej myć w miksturzę bo tylko myjemy i już nie płukamy. W płynie konosti dochodzi dodatkowe płukanie.
Chyba że jeszcze pluczecie po umyciu w miksturze?

Offline Piterski

• maniak
« Odpowiedź #431 dnia: Marzec 24, 2020, 17:10 »
Ja dodaje do mikstury około 20% płynu Knostii. Z tym, że stosuje go do myjki odsysającej.
Kolumny: Elektro Voice Delta, Wzmocnienie: Luxman CL36, setup Ortofon Verto, Marantz Sm-9. Kompakt: Sony CDP-XA50ES. Gramofon: Pionier PL70II, wkładka Ortofon Rohman, preampem Sensor2. Kable IC: Stereovox HDSE, Furutech Reference III. Kable Głośnikowe: Furutech Reference III.