Harbeth jaki jest i na czym stoi.

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 15, 2015, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: Stefan2s w Wrzesień 13, 2017, 20:52tak się zastanawiam co będzie lepsze

Bez względu na akustykę do 25m jak najbardziej SHL5, 5+

Stefan2s

Dzięki za wskazówki...
Cytat: Melepeta w Wrzesień 13, 2017, 21:07
Akustyka. Panie, akustyka. Bez tego ani rusz.
Naturalnie akustyka ma tu ogromne znaczenie ale nia bardzo mogę cokolwiek zmienić...
Cytat: masza w Wrzesień 13, 2017, 21:28
Cytat: Stefan2s w Wrzesień 13, 2017, 20:52tak się zastanawiam co będzie lepsze

Bez względu na akustykę do 25m jak najbardziej SHL5, 5+
Zależy mi na jak najwierniejszej reprodukcji brzmienia fortepianu. - Gdzieś przeczytałem, że SHL5 + potrafią być ostrawe /chyba ze względu na ,,dodatkowy" tweeter?/ co w moim słabo wytłumionym pomieszczeniu może być sporym problemem... Już to kiedyś przerabiałem z wrzeszczącymi Acoustic Energy... Ma być aksamitnie.
Mac Mini MOD,ToppingE30, Leben 300F, JBL Studio Monitor 4307, Sennheiser HD 600, Denon 3910, Tomanek, Bada 5600, Belden 9497, Belden 8402, Wireworld, Elecaudio

Michał

Postanowiłem odświeżyć wątek,bo uważam że ta marka,jak mało która, na to zasługuje  ;)
Zacznę prowokacyjnie od tego,że Harbethy są najlepszymi głośnikami na świecie a przynajmniej ja lepszych na swojej audio drodze nie spotkałem. Pewnie wielu z Was się teraz skrzywi i uśmiechnie pod wąsem,ale takie jest moje zdanie  :) Jestem przekonany,że istnieje wiele zdecydowanie lepszych i bardziej muzykalnych kolumn,ale ja ich jeszcze nie słyszałem a wszystkie te,które miałem okazje słyszeć,lub porównać,grały zawsze,w porównaniu do Harbeth,w zestresowany i wymuszony sposób. Prezentacja odbywała się na zasadzie zawodów i chęci udowadniania,że potrafię mocniej i głośniej. Piszę to,bo nie chcę potem ciągle dodawać ,,moim zdaniem" bo to mam nadzieję oczywiste i trochę prowokacyjne ;D
Będę w tym wątku starał się poruszać nie tylko sprawę wszystkich modeli,produkowanych obecnie przez Alana Showa,ale także bardzo ważną problematykę łączenia tych kolumn z odpowiednią elektroniką,dobierania standów-sprawa absolutnie kluczowa,oraz granie z maskownicami,lub bez  ;)
Jak to ma w zwyczaju miniabyr-cdn 8)

lok

Jamówie super. Jestem bardzo ciekawy. Chciałbym kiedyś posłuchać tych kolumn w domowych kontrolowanych warunkach. Na wystawach mnie nigdy nie ujęły.
Czy Herbatniki i Leben to dobre zestawienie ?

Czy w okolicach Poznania ma ktoś u siebie herbatniki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Michał

Dzięki,będziemy wszystko spokojnie opisywać. Ten wątek nigdy nie był blogiem,ale jeśli się takim stanie,to może uda się usystematyzować określone zagadnienia  :)
Harbeth ma taki sposób prezentacji,że na wystawach nigdy nie bedzie błyszczał,ale w domowych warunkach i to niekoniecznie w wypieszczonych systemach,przykuwa do fotela. Sposób prezentacji tych głośników jest taki,że słuchanie po nich dowolnych,innych kolumn powoduje,że mamy wrażenie,że wszystko odbywa się z jakimś mozołem,wysiłkiem i tapla się w efekciarskim sosie. Kiedyś przeczytałem,że jak kogoś ujmie Radial,to przepadł na wieki,ja przepadłem :) O różnicach,niekoniecznie technicznych,pomiędzy Radial i Radial2 też postaram się  popisać,w kontekście poszczególnych modeli. Żałuję,że nie pisze już u nas Miłosz(drizzd)jest bardzo kompetentnym Harbeciarzem,pewnie przytoczyłby wiele przemyśleń Alana,bo ma czesto okazję z nim rozmawiać ;)

miniabyr

I prosimy o nominacje ! Jak coś będzie ekstra to QJP proszę wlepiać . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

O cholera,no to żarty się skończyły a miało być na loozie i z dystansem ;)

tomasz_pianista

Jeśli mogę spytać-masz w końcu te herbatniki u siebie?:)
Grupa ratowania poziomu.

Bartolo

Ciekawe jak by wypadły w konfrontacji z EV Delta.... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał

Cytat: tomasz_pianista w Czerwiec 10, 2018, 10:52
Jeśli mogę spytać-masz w końcu te herbatniki u siebie?:)
Wszystko zmierza do szczęśliwego końca :)
Nie zapeszajmy. Póki co,postaram się podzielić z Wami całą moją(ciągle malutką)wiedzą o tych paczkach,ich dzidzictwie a przede wszystkim dźwięku jaki reprodukują :)

Michał

Cytat: Bartolo w Czerwiec 10, 2018, 11:00
Ciekawe jak by wypadły w konfrontacji z EV Delta.... ;)
Żadnych konfrontacji,to nie ring ;)

Bartolo

Cytat: jamówię w Czerwiec 10, 2018, 08:27Harbethy są najlepszymi głośnikami na świecie a przynajmniej ja lepszych na swojej audio drodze nie spotkałem.
Oczywiście.... Odniosłem się tylko do Twojej prowokacji... ;) Z czystej ciekawości, bo nie wiem, czy słuchałeś EV.. Dla mnie to te kolumny są rewelacyjne, ale Herberhów nie słuchałem w warunkach domowych... ;) Więc nie mam porównania... :D
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Michał

#1212
Cytat: Bartolo w Czerwiec 10, 2018, 11:26
Cytat: jamówię w Czerwiec 10, 2018, 08:27Harbethy są najlepszymi głośnikami na świecie a przynajmniej ja lepszych na swojej audio drodze nie spotkałem.
Oczywiście.... Odniosłem się tylko do Twojej prowokacji... ;) Z czystej ciekawości, bo nie wiem, czy słuchałeś EV.. Dla mnie to te kolumny są rewelacyjne, ale Herberhów nie słuchałem w warunkach domowych... ;) Więc nie mam porównania... :D


Prowokacja ma swoją genezę tu:
The world's best loved loudspeakers-a to jest hasło Harbetha ;)
ale nie o tym,choć o tym pewnie też ;)
Genezę postania tej Firmy wszyscy znamy,no chyba,że ktoś naprawdę nie kojarzy,to przypomnę,że założył ją inżynier-wizjoner Dudley Harwood,który posiadał małżonkę Elizabeth :)
Dudley był zaangażowany w największy program naukowy dla BBC,który swoją skalą nigdy już nie został powtórzony,ani przez jakiegokolwiek producenta,ani przez żadną rozgłośnię,chodzi rzecz jasna o legendarny projekt LS3/5a,który zrodził ponad 100 tysiecy par tych maluszków a dla wielu do dziś jest synonimem rzetelnej głośnikowej inżynierii a nie marketingowej ściemy i czarów z mleka. Po zakonczeniu okresu badawczego, Harwood postanowił zacząć na swojej wiedzy zarabiać pieniądze,popelnił odmianę polipropylenu,który miał otworzyć przed nim wrota dźwiękowego raju i zabezpieczyć finansową przyszłość jego i jego dzieci,ale spaprał sprawę rejestracji patentowej i kasę zarobili wszyscy :D
Cdn 8)

cdt

#1213
Herbatniki to som fajne kolumny . EV to tyż som fajne kolumny . Som też tacy co wolą Tannoya i od Herbatnikow i EV . Ostatnio miałem okazje słuchać genialnie grających thieli . Gra system a nie jeden element . 

Michał

Miałem Thiele,grały z McItoshem,nie chciałbym już tego dźwięku :)

McGyver

Cytat: jamówię w Czerwiec 10, 2018, 19:30
Miałem Thiele,grały z McItoshem,nie chciałbym już tego dźwięku :)
"Miałem Volvo, jeździłem nim do pracy, nie chciałbym już takiej jazdy."  :D :D :D

cdt

Ty byś nie chciał ale są tacy co chcą . Masza zmienił herbatniki na Tannoye i nie widzi już do nich powrotu . Paweł by się nie zamienił na swoje EV . Ja zresztą też .

McGyver

Cytat: cdt w Czerwiec 10, 2018, 19:48
Ty byś nie chciał ale są tacy co chcą . Masza zmienił herbatniki na Tannoye i nie widzi już do nich powrotu . Paweł by się nie zamienił na swoje EV . Ja zresztą też .
To domnie było? No przecież se jaja robię, chciałem unaocznić ile warte są uogólnienia  :P

cdt


McGyver

Nie napisałeś o czym pisałeś. Ja napisałem:
Cytat: McGyver w Czerwiec 10, 2018, 19:47
nie chciałbym już
Bezpośrednio pod moim postem odparłeś:
Cytat: cdt w Czerwiec 10, 2018, 19:48Ty byś nie chciał
nie precyzując ani przedmiotu, ani podmiotu. Dlatego pytam  :P

Piterski

Koledzy to ma być watek o Herbatnikach. 
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Cytat: Piterski w Czerwiec 10, 2018, 19:57Koledzy to ma być watek o Herbatnikach.
No ale Michał zaczął prowokacyjnie :P a że jest gorąco to i głowa się gotuje :P . Biere na wstrzymanie

Michał

Dotarliśmy do ery polipropylenu,który BBC uznała za zdecydowany postęp w stosunku do papieru. Nadeszły lata 70-te i początek nakwiększego projektu ls3/5a
Poza tym nasz dzielny Dudley zaczyna swoją przygodę z plastikiem w Monitorach HL1 i HL2 a Herbeth jest jednym z licencjobiorców dla ls3/5a,zaczyna się era maluchów,których największą ilość na rynek dostarczy Rogers,co nie uchroni go w przyszłosci przed klapą i bankructwem,oraz smutnym przejęciem przez Chińczyków.
Cdn...

Michał

Cytat: cdt w Czerwiec 10, 2018, 20:00
Cytat: Piterski w Czerwiec 10, 2018, 19:57Koledzy to ma być watek o Herbatnikach.
No ale Michał zaczął prowokacyjnie :P a że jest gorąco to i głowa się gotuje :P . Biere na wstrzymanie
Darek,wszystko gra :)
Prowokacją jest rozwiniecie hasła Harbtha,ale ja się z nim zgadzam :D
Piotrek,dzięki za moderację ;)

drizzt

Cytat: jamówię w Czerwiec 10, 2018, 20:07

Prowokacją jest rozwiniecie hasła Harbtha,ale ja się z nim zgadzam :D


A z czym tu się można zgadzać? Przecież w tym sloganie reklamowym jest powiedziane, że to ,,najlepiej kochane" (a nie w ogóle najlepsze) głośniki na świecie. Taka gra słów, niby ,,best" ale jednak tylko skromnie ,,best loved", coś jak ,,prawdopodobnie najlepsze piwo na świecie". Powinno być zresztą ,,most loved" (najbardziej kochane) a nie ,,best loved" ale wtedy nie byłoby gry słów w oryginale.

Ergo, nie ma się z czym zgadzać (lub nawet i nie zgadzać) bo miłość jest niemierzalna :)
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!