Autor Wątek: 今日は - OBI-MANIA ...czyli klub miłośników japońskich wydań LP, CD, MC itp.  (Przeczytany 27481 razy)

Offline SVART

• maniak

Witam wszystkich fanów płyt wydawanych w kraju Kwitnącej Wiśni, gejsz, sake no i pysznego sushi, czyli Japonii ;D.

Nie wiem jak Was, ale mnie ujmuje jakość wydań japońskich płyt, szczególnie chodzi tutaj o winyle i pietyzm z jakim są wydawane. Mam na myśli tak jakość poligrafii (doskonała jakość okładek, gruby papier, o ile nie praktycznie karton, charakterystyczne paski obi, dodatkowe inserty etc.), ale i do tego dochodzi (zwykle) świetna jakość dźwięku, a czasami utwory bonusowe i inne ciekawostki. Osobiście mam ogromny sentyment do tych wydań, ale mam nadzieję, że nie tylko i będzie więcej maniaków dzielących się wiedzą, zbiorami i pasją w tym zakresie :-].

Na początek jedna z moich ulubionych muzycznie płyt - no po prosty genialny jazz! Donald Byrd :).

Zapraszam do dzielenia się zbiorami, informacjami, uwagami, no i marzeniami co do japońskich wydań :-P.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 16:03 wysłana przez SVART »

Offline SVART

• maniak
Donald Byrd ‎– Byrd Blows On Beacon Hill 1956 [Transition ‎– GXF-3124]

Offline SVART

• maniak
Oraz trochę metalu na inny początek :).

Metallica ‎– Kill 'Em All LP 1983 [Nexus International ‎– K25P 438]

Iron Maiden - same LP 1980 [EMI ‎– EMS-81327]

masza

• Gość
Ho ho ho...

Prawie połowa moich winyli to japończyki.
Miałem nawet swój temat im poświęcony na AS ale jak został zamknięty podczas pamiętnej majówki tak jest zamknięty do dzisiaj.
No nic. Dobrze, że taki tu powstał to będziemy się dzielić naszymi zdobyczami z kraju kwitnącego buraka :)

Tak się mają u mnie statystyki.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 14:45 wysłana przez masza »

masza

• Gość
A tak to się ma jeśli chodzi o gatunki

masza

• Gość
Przy czym ok 150 tytułów z klasyki jeszcze nie skatalogowałem i nie są ujęte w tych statystykach.

Offline SVART

• maniak
Miałem nawet swój temat im poświęcony na AS ale jak został zamknięty podczas pamiętnej majówki tak jest zamknięty do dzisiaj.

Nie wpadnij czasem na pomysł o "ożywianiu" tego wątku :).

Imponująco! U mnie też na winylu ok. 200 LPs z Japonii, ale klasyki akurat w tych wersjach nie zbieram. Głównie jazz, potem stary hard-rock, no i trochę popu. CD będzie z drugie tyle. Szkoda, że u mnie połowa kolekcji to nie są Japończyki :).

P.s. Jakiegoś programu używasz do katalogowania płyt? Nie wiedzę metalu!!! :)

To wrzucę coś jeszcze, żeby dział żył :).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 15:05 wysłana przez SVART »

Offline SVART

• maniak
Fantastyczny (wg mnie) album:

George Benson ‎– White Rabbit 1972 [CTI Records ‎– GP-3057]

PRZEPRASZAM: za kiepskiej jakości zdjęcia, ale robiłem ja jakiś czas temu na szybko i z telefonu. Stąd wyglądają, jak wyglądają. W rzeczywistości prezentują się świetnie. Zresztą każdy trzymający w ręku choć jednego "Japończyka" wie o co chodzi :).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 15:05 wysłana przez SVART »

masza

• Gość
Nie wpadnij czasem na pomysł o "ożywianiu" tego wątku :) .

A w życiu  >:(

Jakiegoś programu używasz do katalogowania płyt?

Music Collector

Nie wiedzę metalu!!! :)

Mam piłkę :)

Offline SVART

• maniak
A o Herbatnikach pisać masz wyłącznie tutaj, bo inaczej Frywolny da Ci bana :):):).

masza

• Gość
Z nieukrywaną przyjemnością przestanę tam pisywać :)

PS zwłaszcza, że tu pojawia się coraz więcej życia

Offline SVART

• maniak
Good job! :)

To już było w metalu, ale z racji wyjątkowości wydania wrzucam jeszcze raz - ku pamięci :). Część druga występuje niezbyt często. Mały rarytas :)

Offline SVART

• maniak
Part I.

masza

• Gość
Gdzie kupujesz japończyki?

Ja zostałem zarażony nimi jak Thorogood wyprzedawał sporą kolekcję po jakimś kuzynie.
Teraz głównie pozostał mi eBay bo z alle to się kilka razy naciąłem na śmietnikowy stan i kupuje tam rzadko.
Nowe biorę z ccd club ale te nowe wydania japończyków już tak fajnie nie grają jak stare.

Offline SVART

• maniak
Głównie też eBay, sklepy w Japonii, Discogos, a z allegro jak piszesz: słabo, bo to często szrot, ale jak jest pewniak, to i za allegro biorę. W sumie nie ma reguły. Od Thoro kupiłem tylko kilka LPs, niestety.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
  • Wolę błąd en­tuzjas­ty od obojętności mędrca
I to jest fajny temat.  Też mam kilka japan ców i będę kontynuował przygodę z nimi. 
Generalnie to zbieram Coltrana w japonskim wydaniu a za moment biorę sie za Pata Metheny.
Questyle CMA 600i + power amp na bazie układu Accuphase XE350 ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Yamaha CDX-9 ~ Arcam Alpha 10 Power amplifier (testowane dzieki spalon) ~ KBL Sound Red Eye głośnikowe (testowane dzięki miniabyr)

Offline SVART

• maniak
Też zbieram Coltrane'a na LPs. Zostało mi jeszcze parę interesujących mnie tytułów. Jak masz fotki, to wklejaj :).

Offline SVART

• maniak
Jeden z moich Coltrane'ów :). Klasyka klasyki :).

masza

• Gość
Jak jesteśmy przy Coltrane to ja mam takie japońskie wydania i poluje dalej:

masza

• Gość
A Ballads jest moją ulubioną płytą.

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
Moją Africa/Brass

Questyle CMA 600i + power amp na bazie układu Accuphase XE350 ~ Audio Nirvana - InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Raspberry Pi 3 Digi Plus Pro ~  Tomanek ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Yamaha CDX-9 ~ Arcam Alpha 10 Power amplifier (testowane dzieki spalon) ~ KBL Sound Red Eye głośnikowe (testowane dzięki miniabyr)

wojtek41

• Gość
Pierwsze wydanie KOB.

wojtek41

• Gość
Drugie wydanie ALS, z roku 1967.
Wiem ze bylo. Ale w tak fajnym watku, warto pokazac -)

Online gratefullde

• Muzyka muzyka muzyka
  • moderator
Wojtek to ma cudeńka dopiero :)

wojtek41

• Gość
Zadne tam cuda.) Spokojnie z pokora kompletuje wiydania.  :)