Autor Wątek: Profesjonalny serwis elektroniki audio.  (Przeczytany 2833 razy)

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
Profesjonalny serwis elektroniki audio.
« dnia: Styczeń 18, 2015, 23:38 »
Wątek ma trochę nadęty tytuł ale wcześniej czy później każdemu z nas sprzęt zrobi jakiś "pad"
Dobrze by było gdyby wiedzieć gdzie się z padlakiem udać :-\

Mi padł Amplifon.
Chorował, chorował i padł. Dotychczas woziłem go do p. Piwowarczyka do Staszowa ale tym razem postanowiłem poszukać bliżej.
W końcu wzmak wylądował u p. Czyżewskiego z LAR-a. I wiecie co?
Wrócił zdrowy, żwawy, bez śladów poprzednich szumów, brumów, nie grających kanałów i takich innych przyjemności.

Ponieważ Amplifon nie ma dziury na słuchawki to dodatkowo obstalowałem układ zasilający gniazdko słuchawkowe wprost z traf głośnikowych. (patent stosowany we wzmacniaczach zintegrowanych LAR-a)
Czymś takim to wszystkie nauszniki można napędzić :))
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+Pre Q-Audio+Pionieer SA-810+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline jajacek1410

• maniak
Odp: Profesjonalny serwis elektroniki audio.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2015, 23:43 »
Ponieważ Amplifon nie ma dziury na słuchawki to dodatkowo obstalowałem układ zasilający gniazdko słuchawkowe wprost z traf głośnikowych. (patent stosowany we wzmacniaczach zintegrowanych LAR-a)
Da się to zrobić? Rewelacja. Z opinii na AS wynikało, ze to niewykonalne, bo do słuchawek to potrzebny drugi wzmacniacz ( w tej samej obudowie) Chciałbym taki cóś zrobić mojemu wzmacniaczu. :)  Ile czasu zajeło to Czyżewskiemu?  Będę we Wrocławiu przez parę dni. Moze by się wyrobił?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 23:50 wysłana przez jajacek1410 »
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, PJ Perspective, Goldring 1012, Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2015, 23:45 »
Z opinii na AS wynikało, ze to niewykonalne
Tiaaa...

Tam jest wiele opinii i mało inżynierów :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: Lenco L450+Benz Micro ACE+Pre Q-Audio+Pionieer SA-810+Tuby DIY na Fostexach 206 + kable. Też nieistotne.

Offline jajacek1410

• maniak
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2015, 23:48 »
Wiem o tym, ale jakos nie przyszło mi do głowy fachowca się zapytać. Bo i ze słuchawek właściwie nie korzystam. Ale opcję warto mieć.

Ciekawe, czy zajął by się szerszą modyfikacją Yaqina.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2015, 23:59 wysłana przez jajacek1410 »
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, PJ Perspective, Goldring 1012, Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2015, 22:05 »
Ciekawostka.
W ramach ciekawości ludzkiej (a co będzie jak ... ????? )
Jedno z wejść w Amplifonie zostało zmodyfikowane; oryginalna impedancja wejściowa 47kOhm została zwiększona do ok 100kOhm. Ot tak, co się będzie działo?
Dziś miałem okazję przesłuchać dwie płyty i oczywiście machałem kablami z wejścia na wejście.
Pierwszy efekt to obniżenie czułości wejścia, nie dramatyczne ale jednak.
Drugi efekt jest bardzo subtelny - chyba zmieniła się lekko równowaga tonalna. Wzmak gra ciemniej ale jednocześnie z lepszym wypełnieniem dźwięku. Nie wiem czy ja naprawdę to słyszę czy sobie wmawiam ale poddam badaniom innych złotouchych i zobaczymy czy na ślepo dojdą do podobnych wniosków.

wojtek41

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2015, 22:16 »
Vasa. Mozesz podac namiary na p.  Czyzewskiego ?

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2015, 22:22 »
To ja zarekomenduje Mirka Tomaszewskiego z Warszawy czyli firmy Linnart. Zrobił mi apgrejd mojego wzmacniacza Audio Note ,czyli wymieniał badziewne i zużyte kondensatory w torze audio i w zasilaczu oraz rezystory.Jest gościem o olbrzymiej wiedzy i praktyce. Jego preamp gramofonowy był prezentowany na ostatnim Audio Show razem z gramofonem Zontek.
Niech żyje Dupa prezydent wszystkich Wolaków.

Offline jajacek1410

• maniak
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2015, 22:28 »
Vasa. Mozesz podac namiary na p.  Czyzewskiego ?
Też bym poprosił. Na pv.

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2015, 22:51 »
Gentelmans, wystarczy wpisać http://www.lar.pl/kontakt.html
:)

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
    • audiomaniacy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2015, 22:54 »
Myślałem, że już coś z tą stroną zrobili ale widzę że wirusy atakują nadal.
NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki MR-711, MA-202L, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100
Pioneer A-757 MK2, Pioneer PD 9700, Pioneer PDR 555RW, Technics RS-BX747, Pioneer F-91, KEF Q5, Q1

Offline vasa

• Słucham klasyki.
  • maniak
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2015, 23:00 »
Masz przewrażliwioną przeglądarkę. Moja jest obstawiona antywirusami, firewallami i innymi zasiekami i milczy jak zaklęta.
Linear Audio Reseach
Ul. Wiosenna 5, 55-002 Kamieniec Wrocławski
tel. +601 89 29 48
fax +71 381 95 30

Offline GregWatson

• moderator
  • Ale o co chodzi ???
    • audiomaniacy
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2015, 23:08 »
A ciekawe czy innym na podstronach też wyskakuje trojan (w grę wchodzi łyndołs)). Jutro sprawdzę z ciekawości na innych maszynach.
NAD C356BEE/MOD+MDC DAC, Micro Seiki MR-711, MA-202L, Ortofon Quintet Black, Denon DL-103R, LAR LPS-1, Ortofon Verto, KORG DS-DAC-100
Pioneer A-757 MK2, Pioneer PD 9700, Pioneer PDR 555RW, Technics RS-BX747, Pioneer F-91, KEF Q5, Q1

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2015, 12:18 »
Ja zmuszony byłem do oddania swojego Marantz'a  cd/sacd do wymiany lasera . Zaczął niedomagać i przestał czytać płyty zarówno sacd jaki i zwykłe cd. Jest to druga wizyta w serwisie ,bo na pierwszej zastał wymieniony rzeczony laser ,ale z powodu że lasery mają duzy rozrzut jakościowy ,trzeba bedzie go wymienić ponownie.Wkurzające to jest .Kiedyś nie do pomyślenia ,dziś badziew zalewa nawet ałdiofilskie zabawki. Człowiek który to naprawia to doświadczona i kompetentna osoba . Związana z Marantz'em od lat.Widziałem w jego pracowni rozgrzebanego Mcintosh'a . Tą firmą też się zajmuje jako serwisant . Jak ktoś z okolic Warszawy i chce namiary to podam namiary na pw.

Offline moon

« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2016, 12:31 »
A znacie kogos w Wawie, kto by chwile pogrzebal w decku Pioneera?
Ad Fontes + Goldring G1042 + Pre Retro by Benpe + Cayin MT-35S + Canto Grand

Offline maciek1

• maniak
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2016, 19:14 »
Znacie kogoś sensownego na Śląsku? Głównie chodzi o lampy...

Offline masza

• maniak
  • Gordon Shumway
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 31, 2016, 19:30 »
Znacie kogoś sensownego na Śląsku? Głównie chodzi o lampy...

Nie wiem czy to już Śląsk ale jest zdolny facet od lamp w Lublińcu.

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 31, 2016, 19:53 »
W Opolu jest Zakład Usług Elektronicznych "Skorpion", czyli dość znany w środowisku "lampiarzy" pan Dubiel.

http://dubieltubeamps.pl/
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Offline maciek1

• maniak
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 01, 2016, 09:34 »
Dzięki! Opole faktycznie niedaleko ode mnie.

Offline il cattivo

• maniak
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2016, 21:28 »
Szkoda, że nie mogę żadnych konkretów na temat firmy napisać. Z tego, co wiem, to gość jest dość zarobiony. Powodzenia życzę :)
Die Farbe ist dunkel im Licht des Todes

Offline maciek1

• maniak
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 01, 2016, 22:30 »
Dzięki raz jeszcze. Pozdrowienia!

jamówię

• Gość
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 01, 2016, 22:34 »
W Katowicach masz Kornela,pogadaj z intenserem o szczegółach,ja mogę polecić,bez mrógnięcia,tylko jest mocno zarobiony i musisz ustalić termin. Robota z całej Polski ;)

Offline amarek

• *
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 07, 2016, 19:07 »
To ja zarekomenduje Mirka Tomaszewskiego z Warszawy czyli firmy Linnart. Zrobił mi apgrejd mojego wzmacniacza Audio Note ,czyli wymieniał badziewne i zużyte kondensatory w torze audio i w zasilaczu oraz rezystory.Jest gościem o olbrzymiej wiedzy i praktyce. Jego preamp gramofonowy był prezentowany na ostatnim Audio Show razem z gramofonem Zontek.

Naprawiałem w tym serwisie kilka klocków i nie jestem do końca zadowolony.Stosunkowo proste naprawy,pomiary lamp,ustawianie biasu to ok.Jeśli chodzi o przełączniki trzeszczące lub nie działające,to jedyna opcja to zalanie ich płynem czyszczącym,często z elektroniką w ich okolicy,po kilku miesiącach trzeszczą znów.Nie chcą się podjąć ich naprawy jeśli nie ma możliwości kupić nowych.Największy problem był gdy naprawa wymagała dużo lutowania,bo dostęp był zły. W takim przypadku oddano mi sprzęt niesprawny....z informacją,że nie podejmą się tej naprawy.
Generalnie uczucia mam mieszane,bo część napraw było ok a w części musiałem szukać innych serwisantów.Zostawiając sprzęt nie wiadomo czy się odbierze sprawny,na dzień dzisiejszy rozglądam się za innym serwisem.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 15:34 wysłana przez frywolny trucht »

Offline TheKamil921

• niepełnoletni maniak
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 13, 2016, 14:12 »
Jak ktoś mieszka w Lublinie to polecam serwis PANASONIC
Interesuje się sprzętem audio od najmłodszych lat.
Teraz mam 16lat i każdy się dziwi że to mnie interesuje..

Offline miniabyr

• maniak
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 13, 2016, 14:21 »
Naprawiałem w tym serwisie kilka klocków i nie jestem do końca zadowolony.Stosunkowo proste naprawy,pomiary lamp,ustawianie biasu to ok.Jeśli chodzi o przełączniki trzeszczące lub nie działające,to jedyna opcja to zalanie ich płynem czyszczącym,często z elektroniką w ich okolicy,po kilku miesiącach trzeszczą znów.Nie chcą się podjąć ich naprawy jeśli nie ma możliwości kupić nowych.Największy problem był gdy naprawa wymagała dużo lutowania,bo dostęp był zły. W takim przypadku oddano mi sprzęt niesprawny....z informacją,że nie podejmą się tej naprawy.
Generalnie uczucia mam mieszane,bo część napraw było ok a w części musiałem szukać innych serwisantów.Zostawiając sprzęt nie wiadomo czy się odbierze sprawny,na dzień dzisiejszy rozglądam się za innym serwisem.
Przegapiłem twój wpis i przykro mi że masz takie odczucie i tak się sprawy potoczyły.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 15:35 wysłana przez frywolny trucht »

Offline frywolny trucht

• moderator
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 13, 2016, 15:36 »
Panowie, w czasie cytowania uwazajcie by się nie wkleić przed [/quote], bo jak zostanie na końcu, sami zmieniacie się w cytat  ;)
ZESTAW 1: Ad Fontes, Benz Micro Glider SL, pre Husariaa, MAP 306, MCD 204, Haydn Grand, JBL ES 150P, Sennheiser HD 598, OPPO PM-2, HA-1, Takstar 80 PRO V2, Akai GX 620, Teac X-1000M, Albedo Blue.
ZESTAW 2: Dual 1019, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93, Kimber Cable 8VS, Pioneer Monitor